Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 

Trečiadienį į Europos Parlamentą kreipsis Graikijos premjeras Alexis Tsipras

Plenarinė sesija Institucijos07-07-2015 - 17:53
Tsipras at the European Parliament  

Rytoj ryte Europos Parlamente lankysis Graikijos premjeras Alexis Tsipras, kuris 9.30 val. dalyvaus europarlamentarų diskusijoje dėl situacijos Graikijoje bei birželio 25-26 d. vykusios Europos Vadovų Tarybos ir liepos 7 d. Euro zonos aukščiausio lygio susitikimo rezultatų. Diskusijoje taip pat dalyvaus Europos Komisijos ir Europos Vadovų Tarybos pirmininkai Jean-Claude Juncker ir Donald Tusk. (Skaityti daugiau: Trečiadienį į Europos Parlamentą kreipsis Graikijos premjeras Alexis Tsipras )

 

Pirmininkavimas ES Tarybai: ko tikisi Europos Parlamento nariai iš Liuksemburgo?

Kiti Europos Vadovų Taryba / Institucijos07-07-2015 - 17:45
Antrąjį šių metų pusmetį Liuksemburgas pirmininkauja ES Tarybai © eu2015lu.eu  

Migracija, Graikijos skolų krizė, pasirengimas klimato konferencijai Paryžiuje, bendros skaitmeninės rinkos ir energetinės sąjungos kūrimas – šie ir kiti iššūkiai laukia ES Tarybai ateinančius šešerius mėnesius pirmininkausiančio Liuksemburgo – vienos mažiausių ir labiausiai patyrusių ES valstybių narių. Trečiadienio rytą plenarinėje sesijoje EP nariai aptars Liuksemburgo pirmininkavimo programą. Paklausėme šioje šalyje išrinktų europarlamentarų, ko jie tikisi iš savo šalies pirmininkavimo. (Skaityti daugiau: Pirmininkavimas ES Tarybai: ko tikisi Europos Parlamento nariai iš Liuksemburgo? )

 

EP kviečia stiprinti pieno, vaisių ir daržovių gamintojų susivienijimus

Plenarinė sesija Žemės ūkis07-07-2015 - 13:49

ES turi padėti ūkininkams gauti teisingą atlygį maisto tiekimo grandinėje, taip pat stiprinti jų derybinę galią ir atsparumą krizėms, kilusioms, pavyzdžiui, po Rusijos įvesto maisto produktų embargo. Tai sakoma antradienį Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje, kurioje kartu raginama stiprinti pieno, vaisių ir daržovių gamintojų susivienijimus. (Skaityti daugiau: EP kviečia stiprinti pieno, vaisių ir daržovių gamintojų susivienijimus )

 

Parliament approves an extra €69.6 million to help cope with migrants

Plenary Session Budget07-07-2015 - 13:41

Three agencies managing migration flows into the EU and two EU funds for migration measures should get a €69.6 million budget boost for extra staff and other expenses for this year, after Parliament backed a European Commission proposal on Tuesday. Parliament has been calling for the bigger budgets in the wake of the April tragedies that cost the lives of around 1,200 migrants. (Read more: Parliament approves an extra €69.6 million to help cope with migrants )

 

€66.5 million for flood damage repairs in Romania, Bulgaria and Italy

Plenary Session Budget07-07-2015 - 13:35

Romania, Bulgaria and Italy will receive €66.5 million in total for compensation to cover part of the cost of emergency measures taken during the 2014 floods, after Parliament approved a Commission proposal for this on Tuesday. The aid is covered by the European Solidarity Fund. (Read more: €66.5 million for flood damage repairs in Romania, Bulgaria and Italy )

 

Europos Parlamentas siekia vieno bilieto kelioms transporto rūšims

Plenarinė sesija Transportas07-07-2015 - 13:34

Jei su vienu bilietu būtų galima keliauti kelių rūšių transportu - lėktuvu, traukiniu, autobusu bei laivu, o persėdimai būtų užtikrinti, keleiviai dažniau naudotųsi viešuoju transportu. Tai sakoma rezoliucijoje, kurią antradienį priėmė Europos Parlamentas. (Skaityti daugiau: Europos Parlamentas siekia vieno bilieto kelioms transporto rūšims )

 

Debatuose apie Latvijos pirmininkavimo rezultatus daugiausia dėmesio – Graikijai

Plenarinė sesija Institucijos07-07-2015 - 11:50
Iš viršaus (kairės) į apačią: M. Weber, G. Pittella, R. Zīle, G. Verhofstadt, R. Harms, P. Nuttall, G. Buonanno, L. Straujuma ir J.–C. Junckeris  

Antradienio rytą europarlametarai kartu su Europos Komisijos vadovu J.–C. Junckeriu ir Latvijos premjere L. Straujuma aptarė šios šalies pirmininkavimo ES Tarybai rezultatus. Kaip ir tikėtasi, daugiausia dėmesio sulaukė Graikijos skolų krizė, įskaitant savaitgalį įvykusį referendumą dėl tarptautinės finansinės pagalbos šiai šaliai sąlygų. (Skaityti daugiau: Debatuose apie Latvijos pirmininkavimo rezultatus daugiausia dėmesio – Graikijai )

 

EP pranešėjas apie derybas dėl ES ir JAV prekybos sutarties: būtinas skaidrumas

Plenarinė sesija Užsienio/tarptautinė prekyba07-07-2015 - 09:32
EP pranešėjas dėl TTIP rekomendacijos Berndas Lange  

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl rekomendacijos ES derybininkams, besiderantiems dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP) susitarimo su JAV. Praeitą sesiją balsavimas buvo atidėtas dėl didelio skaičiaus pakeitimų, kurie grąžinti atgal į komitetą. Tačiau panašu, kad dabar pasiektas tvirtas kompromisas. Apie tai kalbėjomės su EP rekomendacijos rengėju ir Tarptautinės prekybos komiteto pirmininku Berndu Lange (Socialistai ir demokratai, Vokietija). (Skaityti daugiau: EP pranešėjas apie derybas dėl ES ir JAV prekybos sutarties: būtinas skaidrumas )

 

EP plenarinės sesijos pradžioje paminėtos 20-osios Srebrenicos žudynių metinės

Plenarinė sesija Institucijos06-07-2015 - 19:24
Plenary opening July 2015_  

Pirmadienio vakarą Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje europarlamentarai tylos minute pagerbė prieš 20 metų Bosnijos mieste Srebrenicoje nužudytų 8 tūkst. vyrų ir berniukų atminimą. (Skaityti daugiau: EP plenarinės sesijos pradžioje paminėtos 20-osios Srebrenicos žudynių metinės )

 
ES prekybos taršos leidimais sistema taikoma daugiau nei 11 tūkst. jėgainių ir gamyklų, taip pat avialinijoms © BELGA_AGEFOTOSTOCK  

Europarlamentarai trečiadienį plenarinėje sesijoje balsuos dėl ES vykdomos prekybos apyvartiniais taršos leidimais pakeitimų, kurie, kaip tikimasi, padės subalansuoti jų pasiūlą ir paklausą ir taip sustiprins paskatas mažinti anglies dvideginio (CO2) išlakas. Dėl naujųjų taisyklių jau sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių joms įsigalioti. (Skaityti daugiau: EP nariai balsuos dėl priemonių, skirtų padėti atsigauti CO2 kainoms )