Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Climate change: MEPs discuss roadmap to Paris conference

Plenary Session Environment28-01-2015 - 20:16
The logo of the upcoming UN Climate Change Conference, the Cop 21 summit in Paris, on January 14, 2015. ©BELGA/AFP/J.Demarthon  

The roadmap to the 21st UN climate conference, in Paris (France) in December, was debated by MEPs, the Latvian Presidency and Commissioner Arias Cañete on Wednesday. The conference of parties (COP21) to the UN Convention on Climate Change aims to deliver a worldwide climate agreement to replace the Kyoto Protocol. (Read more: Climate change: MEPs discuss roadmap to Paris conference )

 
 

Juncker plan welcomed by most political groups

Plenary Session Economic and monetary affairs28-01-2015 - 19:33
Euro illustration  

The Commission vice-president for growth and investment, Jyrki Katainen, called on Parliament on Wednesday to do its utmost to ensure the Juncker plan for strategic investment would be up and running by June. He stressed the importance of the plan's three pillars: the fund itself, the project pipeline and the completion of the internal market. (Read more: Juncker plan welcomed by most political groups )

 
 

ES-ASV brīvās tirdzniecības nolīguma reglamentējošie aspekti

Citi Ārējā/starptautiskā tirdzniecība28-01-2015 - 18:26
Kuģi ostā  

Turpinās ES un ASV sarunas par tirdzniecības partnerību, kas varētu veicināt ekonomikas attīstību un radīt jaunas darbavietas abpus Atlantijas okeānam. Taču sarunu vedējiem vēl jāvienojas par vairākiem delikātiem jautājumiem, tajā skaita par investoru un valsts strīdu izšķiršanas noteikumiem. 27. janvārī Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības un Juridisko jautājumu komitejas rīkoja publisku uzklausīšanu, lai uzzinātu ekspertu viedokli. (Lasīt tālāk: ES-ASV brīvās tirdzniecības nolīguma reglamentējošie aspekti )

 
 

EP deputāti debatē par terorisma apkarošanu

Plenārsesija Tieslietas un iekšlietas28-01-2015 - 17:47

Trešdienas debatēs ar komisāru Dimitri Avramopulos EP deputāti apsprieda pretterorisma pasākumus, citstarp arī ES Pasažieru Datu reģistra direktīvas priekšlikumu, ES policijas aģentūras Europol darbību, informācijas apmaiņas uzlabošanu, radikalizācijas novēršanu un nākamo Eiropas Drošības programmu. Februāra plenârsesijâ, kas notiks Strasbūrā 9.-12.februārī, deputāti plāno pieņemt rezolūciju, gatavojoties pretterorisma pasākumiem veltītajai Eiropadomes sanāksmei. (Lasīt tālāk: EP deputāti debatē par terorisma apkarošanu )

 
 

Tiešraide: plenārsesijas debates par klimata vienošanos

Plenārsesija Vide28-01-2015 - 15:38
Infografika par klimata pārmaiņu sekām  

Šodien Eiropas Parlamenta deputāti kopā ar Komisijas un Padomes pārstāvjiem diskutēs par virzību uz jaunu starptautisku vienošanos klimata jomā Parīzē. Jaunā vienošanās aizstās Kioto protokolu, kura darbība beigsies 2020. gadā. Jau pagājušā gada decembrī nevalstiskās organizācijas, eksperti un politiķi ANO klimata konferencē Limā strādāja pie vienošanās, kuru paredzēts noslēgt 2015. gada decembrī Parīze. Aplūko infografiku, lai uzzinātu, kādu iespaidu klimata pārmaiņas atstāj uz mūsu planētu. (Lasīt tālāk: Tiešraide: plenārsesijas debates par klimata vienošanos )

 
 

Deputāti plenārsēdē spriedīs par ES mēroga terorisma apkarošanas pasākumiem

Plenārsesija Tieslietas un iekšlietas28-01-2015 - 14:44
Lidostā tiek pārbaudīta pase  

Nesenie uzbrukumi Parīzē lika dalībvalstīm un ES iestādēm aizdomāties par drošības politiku un ierosināt jaunas iniciatīvas cīņā pret terorismu. Šodien plenārsesijas debatēs EP deputāti kopā ar migrācijas un iekšlietu komisāru Dimitri Avramopulu diskutēs par jauniem pretterorisma pasākumiem, kuru mērķis ir, cita starpā, apturēt radikalizāciju un ieroču piegādi. Tiks spriest arī par jaunu Eiropas drošības stratēģiju un Pasažieru datu reģistru. Skaties debašu tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Deputāti plenārsēdē spriedīs par ES mēroga terorisma apkarošanas pasākumiem )

 
 

Dž.Butarelli: "Jāpadara efektīvāka pilsoņu tiesību īstenošana praksē"

Citi Tieslietas un iekšlietas28-01-2015 - 10:37
Džovanni Butarelli intervijas laikā  

"Eiropas Savienībai jāpadara efektīvāka esošo pilsoņu tiesību īstenošana praksē, kas ļautu pilsoņiem vieglāk izmantot savas tiesības laikā, kad daudzas lietas mūsu dzīvē tiek kārtotas ar viedtālruņa starpniecību" – tā sacīja Eiropas datu aizsardzības uzraudzītājs Džovanni Butarelli. Viņa uzdevums ir nodrošināt personas datu un privātuma aizsardzību un veicināt labu praksi ES iestādēs. Pirms Datu aizsardzības dienas 28. janvārī, mēs aicinājām Dž.Butarelli uz sarunu par nākotnes izaicinājumiem. (Lasīt tālāk: Dž.Butarelli: "Jāpadara efektīvāka pilsoņu tiesību īstenošana praksē" )

 
 
Deputāti sēžu zālā klausās runu  

Šodien, 70 gadus pēc Aušvicas koncentrācijas nometnē ieslodzīto atbrīvošanas, Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētājs Martins Šulcs piedalījās piemiņas pasākumā Prāgā, kur sacīja: "Pārāk daudzi pieļāva naida pieaugumu, pārāk daudzi izlikās neredzam notiekošo, pārāk daudzi klusēja. Mēs nedrīkstam pieļaut, ka tas atkārtojas." Tajā pašā laikā Briselē EP deputāti un Beļģijas ebreju kopiena pulcējas uz klusuma brīdi, lai pieminētu holokausta upurus. (Lasīt tālāk: EP deputāti atzīmē Starptautisko Holokausta upuru piemiņas dienu )

 
 

Capping card payment fees: economic affairs MEPs back deal with Council

ECON Economic and monetary affairs27-01-2015 - 15:53

The fees that banks charge retailers for processing shoppers’ payments would be capped under draft EU rules endorsed by Economic and Monetary Affairs Committee MEPs in a vote on Tuesday. The vote confirms an informal deal struck with the Council in December. The cap would apply to both cross-border and domestic card-based payments and should cut costs for card users. (Read more: Capping card payment fees: economic affairs MEPs back deal with Council )

 
 

Money laundering: company owner lists to fight tax crime and terrorist financing

Others Justice and home affairs / Economic and monetary affairs27-01-2015 - 15:30

The ultimate owners of companies will have to be listed in central registers in EU countries, open both to the authorities and to people with a "legitimate interest", such as journalists, under a Parliament/Council deal endorsed by the Economic and Monetary Affairs and Civil Liberties committees on Tuesday. The new anti-money laundering directive aims to help to fight money laundering, tax crimes and terrorist financing. New rules to make it easier to trace transfers of funds were also approved. (Read more: Money laundering: company owner lists to fight tax crime and terrorist financing )