Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

EU must decide and deliver crisis aid faster, say foreign affairs MEPs

AFET External relations02-09-2014 - 16:51
Iraqi people take water from a humanitarian aid convoy in Amerli on September 1, 2014 ©BELGA_ AFP_ JM LOPEZ  

"We need to make our budgetary procedure simpler and faster: currently there is too much bureaucracy, and money given too late for humanitarian actions is wasted money", urged Foreign Affairs Committee chair Elmar Brok (EPP, DE) in Tuesday’s committee debate on international crises in the EU’s neighbourhood. The committee is to debate the crises in Iraq, Gaza, Syria, Libya and Ukraine in meetings this week. (Read more: EU must decide and deliver crisis aid faster, say foreign affairs MEPs )

 
 

Pestovanie geneticky modifikovaných plodín v EÚ - otázky a odpovede

Ďalšie tlačové správy Poľnohospodárstvo / Životné prostredie / Bezpečnosť potravín02-09-2014 - 16:03
Klas kukurice  

Európske právne predpisy o geneticky modifikovaných potravinách patria medzi najprísnejšie na svete. Pestovanie geneticky upravených plodín je možné len po dôkladnom zhodnotení ich rizík. Členské štáty chcú mať aj napriek tomu možnosť obmedziť ich pestovania na svojich územiach. Európska komisia preto podala návrh na zmenu súčasnej právnej úpravy. Rada EÚ už vydala svoje stanovisko, o ktorom budú 3. septembra rokovať poslanci z výboru pre životné prostredie. (Čítať ďalej: Pestovanie geneticky modifikovaných plodín v EÚ - otázky a odpovede )

 
 

Italian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN PECH LIBE JURI ITRE INTA FEMM ENVI EMPL ECON DEVE CULT AGRI AFET Institutions02-09-2014 - 15:43

The priorities of the Italian Council Presidency are being outlined to the various parliamentary committees by Italian ministers on 2 and 3 September, following a first series of meetings held on 22 and 23 July. This text will be updated after each session. (Read more: Italian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Európsky parlament organizuje seminár o rovnosti mužov a žien

Ďalšie tlačové správy Práva žien/Rovnosť príležitostí02-09-2014 - 12:32
Tabuľa s nápisom 50/50  

V stredu 3. septembra organizuje parlamentný výbor pre práva žien seminár zameraný na novú stratégiu rodovej rovnosti, ktorá by sa mala začať uplatňovať od roku 2015. Poslanci si naň prizvali odborníkov z viacerých krajín, od ktorých sa očakáva, že podajú odporúčania, ako zlepšiť situáciu žien a postupne dospieť k rovnosti oboch pohlaví. Seminár budete môcť sledovať naživo na našej web stránke. (Čítať ďalej: Európsky parlament organizuje seminár o rovnosti mužov a žien )

 
 

Naživo: Rokovania o konfliktoch v susedstve EÚ

Ďalšie tlačové správy Vonkajšie vzťahy / Bezpečnosť a obrana01-09-2014 - 18:46
Zasadacia miestnoť Parlamentu  

Sýria, Irak, Líbya, Gaza, Ukrajina - zoznam krajín, ktoré sa momentálne zmietajú v konfliktoch je bohužiaľ pomerne dlhý. V utorok 2. septembra sa týmto otázkam bude venovať parlamentný výbor pre zahraničné veci AFET. Spoločne s poslancami budú o týchto krízach diskutovať aj Ertugrul Apagan, vedúci špeciálnej pozorovateľskej misie OBSE pre Ukrajinu, Péter Balás, šéf podpornej skupiny Európskej komisie pre Ukrajinu a Jana Hybášková, vedúca delegácie EÚ v Iraku. (Čítať ďalej: Naživo: Rokovania o konfliktoch v susedstve EÚ )

 
 

Summit EÚ: Martin Schulz vyzval k politickému riešeniu situácie na Ukrajine.

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie01-09-2014 - 18:41
Predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz prichádza na zasadnutie Európskej rady.  

"Priama vojenská konfrontácia medzi Ukrajinou a Ruskom by mohla nekontrolovateľne roztočiť špirálu udalostí. Obe strany konfliktu a medzinárodné spoločenstvo musia robiť všetko, čo je v ich silách, aby tomu zabránili," povedal predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz hlavám štátov a vlád členských krajín EÚ na osobitnom zasadnutí Európskej rady 30. augusta, ktorého náplňou bolo menovania kandidátov na najvyššie posty v EÚ. (Čítať ďalej: Summit EÚ: Martin Schulz vyzval k politickému riešeniu situácie na Ukrajine. )

 
 

Týždeň vo výboroch: Základný kameň parlamentnej činnosti

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie01-09-2014 - 16:53
Infograika s portrétmi a menami predsedov výborov  

Po letnej prestávke sa život v Parlamente dostáva do zabehaných koľají. Tento týždeň sa budú poslanci venovať práci vo výboroch. Tie zohrávajú kľúčovú úlohu pri vytváraní politík EÚ, keďže pripravujú postoj Parlamentu ku všetkým otázkam, ktoré spadajú do jeho kompetencie. Pripravili sme pre vás pár slov o tom, ako fungujú a taktiež aj infografiku ponúkajúcu prehľad o jednotlivých výboroch a ich predsedoch. (Čítať ďalej: Týždeň vo výboroch: Základný kameň parlamentnej činnosti )

 
 

Tento týždeň v Parlamente: zahraničné krízy, hospodárstvo, rozpočet

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie01-09-2014 - 15:33
Budova Parlamentu  

Poslanci sa dnes po letnej prestávke zvonu púšťajú do práce. Až do štvrtku sa budú venovať práci vo výboroch. Dôležitou témou tohto týždňa budú krízy na Strednom východe, v Afrike a na Ukrajine. Do Parlamentu v týchto dňoch zavítajú talianski ministri, ktorí poslanom prestavia priority talianskeho predsedníctva. Spoločne so šéfom Euroskupiny Jeroenom Dijsselbloemom budú poslanci diskutovať o vyhliadkach hospodárskeho rastu. Viaceré výbory sa budú venovať rokovaniam o budúcoročnom rozpočte. (Čítať ďalej: Tento týždeň v Parlamente: zahraničné krízy, hospodárstvo, rozpočet )

 
 

Nech sa páči! Voľne použiteľné videá, infografiky či fotografie

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie29-08-2014 - 09:00
Ilustračné foto s rôznymi ikonami  

Blíži sa september a s ním aj nový začiatok hektickej parlamentnej aktivity. Ak máte web stránku alebo blog, na ktorý by sa vám hodili informácie o Parlamente alebo o blížiacich sa rozhovoroch s kandidátmi na eurokomisárov, máme pre vás dobré správy. Európsky parlament pravidelne publikuje nepreberné množstvo infografík, videí, fotografií a rozhovorov, ktoré môžete zadarmo použiť na vašom webe. Všetky tieto materiály nájdete v našom online katalógu. (Čítať ďalej: Nech sa páči! Voľne použiteľné videá, infografiky či fotografie )

 
 

V piatok ráno budeme aktualizovať naše web stránky

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie28-08-2014 - 18:05
barikáda s nápisom "under construction"  

Podobne ako európske mestá, ktoré počas leta renovujú ulice, aj my sme sa rozhodli dať naším web stránkam nový zjav. V piatok ráno budeme aktualizovať niektoré časti nášho portálu, ktoré preto budú dočasne nedostupné. No už poobede budú znovu uvedené do činnosti. Týka sa to najmä sekcií O Parlamente, Poslanci, Plenárne zasadnutie, Výbory, Delegácie a Think tank. (Čítať ďalej: V piatok ráno budeme aktualizovať naše web stránky )