Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Poslanci předvolávají bývalého komisaře kvůli skandálu s emisními testy

Další tiskové zprávy Doprava / Životní prostředí31-08-2016 - 16:01
Emise výfukových plynů - infografika  

Vyšetřování skandálu s podvody velkých automobilek při emisních testech pokračuje v úterý 30. srpna, kdy před příslušný výbor předstoupí bývalý komisař Günter Verheugen. Ten byl zodpovědný za průmyslovou politiku Evropské unie v letech 2004-2010. Parlament aktuálně zpracovává návrhy jak zlepšit měření emisí u automobilů. Více o nich a o vyšetřování dieselgate se dozvíte v naší infografice a v tomto článku. (Přečtěte si více: Poslanci předvolávají bývalého komisaře kvůli skandálu s emisními testy )

 

Verheugen: car emission rules could be more specific

EMIS Environment31-08-2016 - 12:24

The inquiry committee on Emission Measurements in the Automotive Sector (EMIS) heard Günter Verheugen, Commissioner for enterprise and industry 2004-2010, on how the current legislation on car emissions was drafted during his tenure. MEPs also heard Peter Lakin, vice president of Faurecia, on emission control technologies. (Read more: Verheugen: car emission rules could be more specific )

 

Turkey: handling of aftermath of coup attempt is a crucial test, say MEPs

AFET External relations30-08-2016 - 14:26

The respect of human rights and the rule of law in Turkey in the aftermath of the failed coup attempt will be a crucial test for the state of the country’s democracy, said Foreign Affairs Committee MEPs on Tuesday. They assessed the results of last week’s fact-finding mission to Turkey by the committee chair and rapporteur and stressed the need for constant monitoring. (Read more: Turkey: handling of aftermath of coup attempt is a crucial test, say MEPs )

 

Tento týden v EP: Turecko, vyšetřování dieselgate, obchodní dohoda EU-Kanada

Další tiskové zprávy Instituce29-08-2016 - 11:12
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

V týdnu, kdy se po prázdninách poslanci poprvé znovu scházejí ve výborech v Bruselu, budou jednak navazovat na rozpracovaná témata jako je řešení uprchlické krize nebo vyšetřování emisního skandálu a jednak se zabývat novými událostmi, které přineslo léto jako například situací v Turecku. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: Turecko, vyšetřování dieselgate, obchodní dohoda EU-Kanada )

 

ABC Evropského parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce25-08-2016 - 10:27
ilustrační zobrazení základních faktů o složení Evropského parlamentu  

Poslanci Evropského parlamentu hovoří na úrovni EU jménem více než 500 milionů Evropanů. Je jich na to 751, což vyžaduje přesnou organizaci. Jak jejich práce probíhá a jaké aliance tvoří, aby obhajovali zájmy voličů? V naší nově aktualizované infografice naleznete některá základní fakta o Parlamentu. (Přečtěte si více: ABC Evropského parlamentu )

 

Vyšetřovací pravomoci Evropského parlamentu

Další tiskové zprávy Instituce24-08-2016 - 15:28
osoba držící v levé ruce list papíru a v pravé ruce lupu  

V nedávné době zřídili poslanci dva vyšetřovací výbory: Jeden zkoumá podvody s emisními testy automobilů a druhý si má posvítit na korporace i bohaté jednotlivce, kteří odvádějí své peníze do daňových rájů. Vedle toho pracují poslanci ve zvláštním výboru na návrzích spravedlivějšího a transparentnějšího zdanění velkých korporací. Parlament uplatňuje své vyšetřovací pravomoci, aby prozkoumal causy, které hýbou veřejným míněním, a také aby posílil svůj politický vliv. (Přečtěte si více: Vyšetřovací pravomoci Evropského parlamentu )

 

Co čeká poslance po prázdninách

Další tiskové zprávy Instituce23-08-2016 - 17:07
záběr poslanců v zasedací místnosti  

Konec letních prázdnin se nezadržitelně blíží; poslanci tento týden již zahajují práci ve svých volebních obvodech a ten příští se po letní pauze sejdou na výborech v Bruselu. Rozjedou se tak znovu jednání o návrzích k problematice migrace, daní, jednotného digitálního trhu nebo terorismu. (Přečtěte si více: Co čeká poslance po prázdninách )

 

Životní prostředí: 67% Evropanů chce více opatření EU k jeho ochraně

Další tiskové zprávy Ústava / Spravedlnost a vnitřní věci22-08-2016 - 15:57
kreslený stylizovaný strom  

Ochrana našeho zdraví, zachování biodiverzity, opatření proti změnám klimatu jsou jenom některé z oblastí, které spadají pod hlavičku ochrana životního prostředí. Podle dvou třetin Evropanů by Evropská unie v této oblasti měla být aktivnější než doposud. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění Eurobarometr, které si nechal zpracovat Evropský parlament. Více o jeho výsledcích, a také co mají poslanci rozpracováno v legislativě životního prostředí, se dozvíte v tomto článku. (Přečtěte si více: Životní prostředí: 67% Evropanů chce více opatření EU k jeho ochraně )

 

Stáže v Evropském parlamentu: Otevírá se další kolo příhlášek

Další tiskové zprávy Instituce15-08-2016 - 08:00
stážistky  

Zajímáte se o evropské záležitosti, hledáte v tomto oboru první pracovní zkušenost a chtěli byste nahlédnout do zákulisí jedné z unijních institucí? Stáž v Evropském parlamentu může být příležitost právě pro vás. Od 15.8. do 15.10. běží termín pro přihlášky na stáže Roberta Schumana pro absolventy vysokých škol. Všechny potřebné informace i o dalších možnostech stáží v Parlamentu shrnujeme v tomto článku. (Přečtěte si více: Stáže v Evropském parlamentu: Otevírá se další kolo příhlášek )

 

Kontrola hranic: Jak chce Parlament zajistit bezpečnost v Evropě

Další tiskové zprávy Přistěhovalectví / Spravedlnost a vnitřní věci / Schengen / Bezpečnost a obrana12-08-2016 - 09:00
ikona  

Migrační krize se stala důkazem, že bez ochrany vnějších hranic EU by nebylo možné zachovat volný pohyb uvnitř schengenské zóny. Podle průzkumu veřejného mínění Eurobarometr si 71% Evropanů přeje, aby Evropská unie v této oblasti dělala víc. V Česku se tak vyjádřilo dokonce 81% respondentů. Parlament také aktuálně pracuje na různých opatřeních k posílení kontroly vnějších hranic. (Přečtěte si více: Kontrola hranic: Jak chce Parlament zajistit bezpečnost v Evropě )