Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 

Lyčių lygybės komiteto vadovė: moterų teisės yra žmogaus teisių dalis

Kiti Institucijos / Moterų teisės/Lygios galimybės06-03-2015 - 16:46
EP Moterų teisių komiteto pirmininkė Iratxe García Pérez  

Šiemet Tarptautinei moters dienai skirtuose renginiuose Europos Parlamentas akcentuoja moterų ir mergaičių įgalinimą pasitelkiant švietimą. Apie tai pakvietėme diskutuoti ir EP puslapio „Facebook‘e“ gerbėjus. Jie galėjo užduoti klausimus Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkei Iratxe García Pérez (Socialistai ir demokratai, Ispanija). Pateikiame jos atsakymus. (Skaityti daugiau: Lyčių lygybės komiteto vadovė: moterų teisės yra žmogaus teisių dalis )

 

Ebola: „Privalome išmokti krizės pamokas“

Kiti Visuomenės sveikata06-03-2015 - 10:03
Medicinos darbuotojai rizikuoja savo sveikata ir gyvybe, kad padėtų užsikrėtusiems Ebolos virusu © BELGA/Kieran Kesner/ZUMAPRESS  

Iki šios dienos kone 10 tūkst. gyvybių nusinešusi Ebolos epidemija yra didžiausia nuo šio mirtino viruso atradimo 1976 metais. Kovo 4 dieną europarlamentarai ir ekspertai aptarė krizės pamokas ir pažangą ieškant naujų gydymo būdų. (Skaityti daugiau: Ebola: „Privalome išmokti krizės pamokas“ )

 

100 knygų apie Europą, kurias verta perskaityti

Kiti Kultūra05-03-2015 - 16:10
„100 knygų apie Europą“ pristatymas įvyko kovo 3 dieną Europos Parlamente Briuselyje  

Europos Parlamentas pristato daugiau nei šimtą įsimintinų knygų ir akademinių darbų apie Europos integraciją. Jų sąrašas skelbiamas specialioje interneto svetainėje, kur visi norintys gali susipažinti su jų autoriais ir santraukomis. Taip siekiama pristatyti įvairių laikmečių Europos integracijos idėjas, kurios gali padėti spręsti šiandienos iššūkius Europoje ir pasaulyje. (Skaityti daugiau: 100 knygų apie Europą, kurias verta perskaityti )

 
Liberijos prezidentė Ellen Johnson Sirleaf  

Kovo 4 dieną Europos Parlamente lankėsi Liberijos prezidentė Ellen Johnson Sirleaf – pirmoji moteris Afrikoje, išrinkta valstybes vadove. Po susitikimo su EP vadovu Martinu Schulzu bei diskusijos apie ES ir Afrikos, Karibų jūros ir Ramiojo vandenyno valstybių bendradarbiavimą ji sutiko atsakyti į mūsų klausimus. (Skaityti daugiau: Liberijos prezidentė nori matyti daugiau moterų aukščiausiuose postuose )

 

Tapkite Europos Parlamento interneto svetainės fotografu

Kiti Institucijos / Kultūra04-03-2015 - 18:59
Geriausioje vasario mėn. konkurso tema „Švietimas“ nuotraukoje – pabėgėlių vaikai anglų kalbos pamokoje © Hristo Rusev/www.hristorusevphotography.blogspot.com  

Mėgstate į pasaulį žvelgti pro fotoaparato objektyvą, sustabdyti akimirkas ir atrasti įdomias detales? Domitės Europos realijomis ir europiečių gyvenimo kasdienybe? Norėtumėte, kad Jūsų darytos nuotraukos papuoštų mūsų straipsnius, skaitomus 28 ES valstybėse? Tuomet griebkite fotoaparatą, sekite kas mėnesį skelbiamas temas, ieškokite auksinio kadro, ir, jei pavyks, tapkite svečio teises turinčiu Europos Parlamento tinklalapio fotografu. (Skaityti daugiau: Tapkite Europos Parlamento interneto svetainės fotografu )

 

Diskusija: koks turi būti privataus sektoriaus vaidmuo ES vystymosi politikoje?

Kiti Institucijos / Informacija04-03-2015 - 15:55
#AdviseEP – patark EP pranešėjui Nirj Deva apie tai, koks turėtų būti privataus sektoriaus vaidmuo ES vystymosi politikoje  

Europos Parlamento nuomonę apie privataus sektoriaus vaidmenį mažinant skurdą pasaulyje rengiantis Britų konservatorius Nirj Deva pradeda diskusijų ciklą socialiniame tinkle „LinkedIn“ ir laukia jūsų nuomonių bei pasiūlymų šiuo klausimu. Nedelskite ir prisijunkite – tai puiki galimybė tiesiogiai prisidėti prie EP rezoliucijos rengimo! (Skaityti daugiau: Diskusija: koks turi būti privataus sektoriaus vaidmuo ES vystymosi politikoje? )

 
JT pagalbos Palestinos pabėgėliams agentūros vadovas Pierre Krähenbühl  

Kovo 2 dieną Užsienio reikalų komiteto nariai kartu Jungtinių Tautų Paramos ir darbo Palestinos pabėgėliams Artimuosiuose Rytuose agentūros (angl. UNRWA) generaliniu komisaru Pierre Krähenbühl aptarė padėtį regione ir agentūros finansavimo galimybes. 2007–2013 m. 57 proc. šios organizacijos paramos biudžeto sudarė ES ir jos valstybių narių skirtos lėšos. P. Krähenbühl sutiko atsakyti į mūsų klausimus. (Skaityti daugiau: UNRWA vadovas apie humanitarinę krizę Gazos Ruože: „Tai – tiksinti laiko bomba“ )

 

Dienos nuotrauka: Italijos prezidentas Europos Parlamente

Kiti Institucijos04-03-2015 - 10:18
Italijos prezidentas Sergio Mattarella pasirašo EP svečių knygoje  

Su pirmuoju užsienio vizitu į ES institucijas Briuselyje atvykęs naujasis Italijos prezidentas Sergio Mattarella kovo 3 dieną susitiko su Europos Parlamento pirmininku Martinu Schulzu. (Skaityti daugiau: Dienos nuotrauka: Italijos prezidentas Europos Parlamente )

 
Naujojo komiteto pirmininkas Alain Lamassoure  

Europos Komisijai pradėjus tirti, ar visose valstybėse narėse sprendimai dėl mokesčių priimami laikantis ES valstybės pagalbos taisyklių, Europos Parlamentas neseniai įsteigė specialų komitetą šiuo klausimu. Jis įvertins ES šalių sprendimus dėl mokesčių lengvatų tarptautinėms korporacijoms ir parengs išvadas dėl to, kaip EK prižiūri valstybės pagalbos teikimą. Šio komiteto pirmininkas Alain Lamassoure (Europos liaudie partija, Prancūzija) atsakė į mūsų klausimus. (Skaityti daugiau: EP narys: mokestinė konkurencija žalinga, jei skaldo bendrąją rinką )

 

Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete

Others External relations03-03-2015 - 13:16

EP President Martin Schulz said: "The repeated and arbitrary denial of entrance onto Russian territory of elected parliamentarians, as testified by the latest case of MEP Sandra Kalniete, is a high affront to the EU-Russia relations and the work of democratic institutions. (Read more: Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete )