Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

Otwarcie: Przewodniczący Schulz ubolewa nad utonięciem migrantów

Sesja plenarna Instytucje15-09-2014 - 18:54
EP President Martin Schulz speech at the opening of September plenary session  

UE musi zrobić wszystko, co jest możliwe, aby zapobiec dalszym ofiarom śmiertelnym wśród migrantów na Morzu Śródziemnym, to katastrofa humanitarna, powiedział Przewodniczący Martin Schulz, na temat wiadomości z ostatniej chwili o 200 uciekinierach, którzy zatonęli u wybrzeży Libii oraz ponad 500 kolejnych, którzy zginęli u wybrzeży Malty w ubiegłym tygodniu. (Przeczytaj więcej: Otwarcie: Przewodniczący Schulz ubolewa nad utonięciem migrantów )

 
 

Umowa stowarzyszeniowa UE-Ukraina oraz stosunki UE-Rosja

Sesja plenarna Stosunki zewnętrzne15-09-2014 - 18:09
The silhouette of a Ukrainian soldier is seen against a Ukrainian flag  

We wtorek rano, odbędzie się debata na temat ostatnich wydarzeń na Ukrainie oraz stosunków na linii UE-Rosja, następnie, w południe, ma odbyć się debata oraz głosowanie nad ratyfikacją umowy stowarzyszeniowej pomiędzy UE i Ukrainą, włącznie z jej częścią dotyczącą wolnego handlu. Głosowanie ratyfikacyjne ukraińskiego parlamentu (Werchownej Rady) jest zaplanowane na tę samą godzinę w Kijowie. (Przeczytaj więcej: Umowa stowarzyszeniowa UE-Ukraina oraz stosunki UE-Rosja )

 
 

Wpływ rosyjskiego embarga na rynek UE – debata w PE

Informacje ogólne Handel zewnętrzny/międzynarodowy15-09-2014 - 16:15
 

Nałożone przez Rosję embargo na europejskie produkty rolne i jego wpływ na stan naszego rynku, będzie tematem pierwszej debaty podczas wrześniowego posiedzenia plenarnego Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Środki, wprowadzone przez Kreml są bezpośrednim następstwem zaangażowania się Unii Europejskiej w konflikt na Ukrainie. Kto najbardziej ucierpi na blokadzie? Zobacz w naszej interaktywnej infografice. Debata rozpocznie się o 17:00! (Przeczytaj więcej: Wpływ rosyjskiego embarga na rynek UE – debata w PE )

 
 

Krótki przewodnik po ... wysłuchaniach komisarzy

Informacje ogólne Instytucje15-09-2014 - 15:24
 

Zanim nowa Komisja Europejska rozpocznie swoje prace, kandydaci na komisarzy muszą przejść przez gruntowny proces kontroli kwalifikacji. Wysłuchania w odpowiednich komisjach Parlamentu Europejskiego rozpoczną się 29 września. Ich przebieg będzie miał decydujące znaczenie na wynik ostatecznego głosowania plenarnego nad pełnym składem nowej KE. (Przeczytaj więcej: Krótki przewodnik po ... wysłuchaniach komisarzy )

 
 

Poznaj grupy polityczne Parlamentu Europejskiego!

Informacje ogólne Instytucje12-09-2014 - 20:03
Ile jest grup politycznych w Parlamencie Europejskim 8. kadencji? Kto im przewodniczy? Zobacz naszą specjalną stronę!  

Parlament Europejski jest gorącym politycznym forum, w którym ścierają się poglądy 750 deputowanych, pochodzących z 28 krajów członkowskich, w każdej niemal dziedzinie polityki. Grupy polityczne pełnią tu kluczową rolę – łącząc osoby o podobnym światopoglądzie i dając im możliwość wpływania na europejskie prawo. Ile jest grup politycznych w Parlamencie Europejskim 8. kadencji? Kto im przewodniczy? Jakie są ich priorytety? Dowiedz się dzięki naszej nowej stronie. (Przeczytaj więcej: Poznaj grupy polityczne Parlamentu Europejskiego! )

 
 

Schulz: “To, co dzieje się na Ukrainie, dotyczy wszystkich Europejczyków”

Informacje ogólne Instytucje12-09-2014 - 19:39
"Nie możemy stać z boku i bezczynnie patrzeć, jak łamane są podstawowe reguły obowiązujące społeczność międzynarodową" - Martin Schulz w Kijowie.  

“Nie możemy stać z boku i bezczynnie patrzeć, jak łamane są podstawowe reguły obowiązujące społeczność międzynarodową” – mówił przewodniczący PE Martin Schulz podczas wizyty w Kijowie. “Przyjęliśmy zasady dotyczące wzajemnego traktowania się przez jej członków i dotyczą one nas wszystkich” – podkreślał. Podczas dwudniowej delegacji, Schulz spotkał się z premierem Arsenijem Jaceniukiem oraz prezydentem Ukrainy Petro Poroszenką. (Przeczytaj więcej: Schulz: “To, co dzieje się na Ukrainie, dotyczy wszystkich Europejczyków” )

 
 

Unijny fundusz pomagający znaleźć pracę: fakty i liczby

Informacje ogólne Instytucje / Polityka społeczna12-09-2014 - 19:17
 

W latach 2007-2013, ponad 400 milionów euro zostało przyznane dziesiątkom tysięcy pracowników, którzy utracili zatrudnienie ze względu na proces globalizacji lub kryzys gospodarczy w Europie. Pomoc była możliwa dzięki Europejskiemu Funduszowi Dostosowania do Globalizacji (EGF). 11 września, parlamentarna komisja ds. budżetu przegłosowała przekazanie kolejnego pakietu pomocowego dla czterech państw członkowskich. (Przeczytaj więcej: Unijny fundusz pomagający znaleźć pracę: fakty i liczby )

 
 

The candidate commissioners, as presented by incoming Commission President Jean-Claude Juncker, will need to appear in hearings before parliamentary committees from 29 September to 7 October. (Read more: Candidate commissioners to appear before EP committees from 29 September )

 
 

Rosyjskie embargo: w jaki sposób UE powinna wspierać poszkodowanych?

Informacje ogólne Handel zewnętrzny/międzynarodowy11-09-2014 - 18:57
Pakowanie jabłek w Woli Leczyszyckiej  ©BELGA_AFP_J.SKARZYNSKI  

Europejskie przedsiębiorstwa zaczęły odczuwać efekty rosyjskiego embarga. Nałożone przez Kreml środki, godzące w europejskich producentów - czy to polskich jabłek, czy belgijskiej wieprzowiny - są odpowiedzią na zaangażowanie Europy w kryzys na Ukrainie. O tym, jak poradzić sobie z trudną sytuacją na rynku rozmawialiśmy z posłami Bernem Lange (S&D) – przewodniczącym komisji ds. handlu zagranicznego oraz Czesławem Siekierskim (EPP) – szefem komisji ds. rolnictwa. (Przeczytaj więcej: Rosyjskie embargo: w jaki sposób UE powinna wspierać poszkodowanych? )

 
 

Parliament’s President Martin Schulz this morning informed the Conference of Presidents, made up of the leaders of the political groups, that His Holiness Pope Francis has accepted his official invitation to the European Parliament. This invitation was extended by President Schulz during his official visit to the Vatican on 11 October 2013. (Read more: His Holiness Pope Francis on official visit to European Parliament in November )