Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Filmová cena LUX 2016 má už svojich troch finalistov

Ďalšie tlačové správy Kultúra26-07-2016 - 12:00
plagáty troch filmov.  

Keď otvorím oči, Môj život ako cuketa a Toni Erdman. Toto sú tri z desiatich nominovaných filmov, ktoré sa budú tento rok uchádzať o Filmovú cenu LUX, ktorú už po desiaty rok udeľuje Európsky parlament. Každý z nich predstavuje odlišný žáner, tému i umelecké spravovanie: svedectvo mladej generácie v Tunisku, animovaný film o živote v sirotinci a politická tragikomédia o súčasnom pracovnom prostrední. (Čítať ďalej: Filmová cena LUX 2016 má už svojich troch finalistov )

 

Prvý polrok 2016 v obrazoch

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie25-07-2016 - 16:27
 Mark Rutte v pléne  

Prvý polrok 2016 bol bohatý na udalosti, čo sa odrazilo aj na práci Európskeho parlamentu. Povedali sme si, že lepšie ako sa rozpisovať bude, ak vám ich pripomenieme pomocou fotografií. Nech sa páči. (Čítať ďalej: Prvý polrok 2016 v obrazoch )

 

European Parliament to offset its 2015 carbon emissions

Others Environment25-07-2016 - 15:05

The European Parliament aims to become the first 100% carbon neutral EU institution, as decided at the end of last year by the Bureau (President, Vice-Presidents and Quaestors). In order to fulfil this commitment, a call for tender was opened on 16 July 2016. (Read more: European Parliament to offset its 2015 carbon emissions )

 

Tri štvrtiny Európanov chcú, aby sa EÚ viac venovala riešeniu nezamestnanosti

Ďalšie tlačové správy Politika zamestnanosti22-07-2016 - 11:49
ikona  

Miera nezamestnanosti v EÚ stále zostáva nad 8%. Nedávny prieskum Eurobarometer ukázal, že až tri štvrtiny Európanov si želajú, aby EÚ na riešenie tejto situácie robila viac ako doteraz. Predseda parlamentného výboru pre zamestnanosť Thomas Händel v reakcii na výsledky prieskumu vyzval európskych lídrov k tomu, aby sa postarali o investície a vysokokvalitné a udržateľné pracovné miesta. (Čítať ďalej: Tri štvrtiny Európanov chcú, aby sa EÚ viac venovala riešeniu nezamestnanosti )

 

Zostaňte s nami v kontakte na sociálnych sieťach

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie21-07-2016 - 08:00
 

Európsky parlament chce byť tam, kde ste aj vy. Preto máme vytvorené účty na všetkých hlavných sociálnych sieťach, vrátane Facebooku, Twitteru a LinkedInu. A to nie je všetko. Chcete vedieť, kde všade nás môžete nájsť a diskutovať s nami? Čítajte ďalej. (Čítať ďalej: Zostaňte s nami v kontakte na sociálnych sieťach )

 

Jean Arthuis (ALDE, FR), Chair of the Committee on Budgets, travelled on Tuesday to the Gaza Strip. He visited EU-funded projects aimed at promoting sustainable economic development and empowerment of women as well as infrastructure projects in the water sector, such as the North Gaza Emergency Sewage Treatment Plant NGEST and recently inaugurated Water Desalination Plant in Deir Bala, next to Khan Yunis. (Read more: Budgets committee Chair visits EU-funded projects in Gaza )

 

Navštívte nás počas leta v Bruseli alebo Berlíne

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie19-07-2016 - 17:21
dve ženy pozerajú na exponát  

Budete mať v lete cestu cez Brusel alebo Berlín? A radi by ste sa počas dovolenky dozvedeli niečo nové o európskej politike? Navštívte teda naše návštevnícke centrum v Bruseli alebo novootvorené Erlebnis Europa v Berlíne. Bruselské Parlamentarium sme otvorili v októbri 2011 a odvtedy ho navštívilo už jeden a pol milióna ľudí. Momentálne sa tu koná slovenská výstava Hľadanie krásy. (Čítať ďalej: Navštívte nás počas leta v Bruseli alebo Berlíne )

 

Members of the Foreign Affairs Committee discussed the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs emphasized that to ensure further accession talks, Turkey must stick to democracy, the rule of law and human rights. (Read more: Joint statement - committee chair Elmar Brok and rapporteur Kati Piri on Turkey )

 

82% Európanov si želá, aby EÚ ráznejšie zakročila proti terorizmu

Ďalšie tlačové správy Bezpečnosť a obrana18-07-2016 - 18:20
ikona s tromi osobami  

Európa už dlhší čas čelí teroristickým útokom a jej občania chcú, aby tu konala. Až 82% Európanov si želá, aby sa Únia v boji proti teroru snažila viac ako doteraz, pričom 69% ľudí považuje súčasné opatrenia za nedostatočné. Vyplýva to z nedávneho prieskumu Eurobarometer, ktorý si objednal Európsky parlament. Zo všetkých tém, ktorých sa prieskum týkal, si boj proti terorizmu vyslúžil u občanov najväčšiu podporu. (Čítať ďalej: 82% Európanov si želá, aby EÚ ráznejšie zakročila proti terorizmu )

 

Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey

AFET External relations18-07-2016 - 17:03

Members of the Foreign Affairs Committee will discuss the motives and the possible consequences of Turkey’s recent attempted coup, which claimed hundreds of lives and pushed the country in a turmoil, with Enlargement Commissioner Johannes Hahn and representatives of the European External Action Service on Tuesday morning. MEPs are likely to emphasize the need to protect democratic freedoms and assess the future of the EU-Turkey relations too. (Read more: Foreign affairs MEPs to debate attempted coup in Turkey )