Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 

EP plenarinės sesijos pradžioje paminėtos 20-osios Srebrenicos žudynių metinės

Plenarinė sesija Institucijos06-07-2015 - 19:24
Plenary opening July 2015_  

Pirmadienio vakarą Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje europarlamentarai tylos minute pagerbė prieš 20 metų Bosnijos mieste Srebrenicoje nužudytų 8 tūkst. vyrų ir berniukų atminimą. (Skaityti daugiau: EP plenarinės sesijos pradžioje paminėtos 20-osios Srebrenicos žudynių metinės )

 

EP pranešėjas apie derybas dėl ES ir JAV prekybos sutarties: būtinas skaidrumas

Plenarinė sesija Užsienio/tarptautinė prekyba06-07-2015 - 18:57
EP pranešėjas dėl TTIP rekomendacijos Berndas Lange  

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl rekomendacijos ES derybininkams, besiderantiems dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės (angl. TTIP) susitarimo su JAV. Praeitą sesiją balsavimas buvo atidėtas dėl didelio skaičiaus pakeitimų, kurie grąžinti atgal į komitetą. Tačiau panašu, kad dabar pasiektas tvirtas kompromisas. Apie tai kalbėjomės su EP rekomendacijos rengėju ir Tarptautinės prekybos komiteto pirmininku Berndu Lange (Socialistai ir demokratai, Vokietija). (Skaityti daugiau: EP pranešėjas apie derybas dėl ES ir JAV prekybos sutarties: būtinas skaidrumas )

 
ES prekybos taršos leidimais sistema taikoma daugiau nei 11 tūkst. jėgainių ir gamyklų, taip pat avialinijoms © BELGA_AGEFOTOSTOCK  

Europarlamentarai trečiadienį plenarinėje sesijoje balsuos dėl ES vykdomos prekybos apyvartiniais taršos leidimais pakeitimų, kurie, kaip tikimasi, padės subalansuoti jų pasiūlą ir paklausą ir taip sustiprins paskatas mažinti anglies dvideginio (CO2) išlakas. Dėl naujųjų taisyklių jau sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių joms įsigalioti. (Skaityti daugiau: EP nariai balsuos dėl priemonių, skirtų padėti atsigauti CO2 kainoms )

 

Žiedinė ekonomika: kai atliekos tampa žaliavomis arba „panaudok pakartotinai“

Plenarinė sesija Ekonomikos ir pinigų reikalai06-07-2015 - 11:22
 

Vienas europietis vidutiniškai per metus sunaudoja 14 tonų pirminių medžiagų ir išmeta 5 tonas atliekų. Atsižvelgiant į ribotus gamtos išteklius šie skaičiai kelia nerimą. Tačiau gaminiai ir juos sudarančios medžiagos galėtų būti naudojami pakartotinai, taisomi ir perdirbami – tai padėtų sumažinti atliekų kiekį ir tausoti išteklius. Pirmadienį EP nariai svarsto rezoliuciją, kuria EK raginama pateikti ambicingą pasiūlymą dėl efektyvaus išteklių naudojimo – žiedinės ekonomikos sukūrimo. (Skaityti daugiau: Žiedinė ekonomika: kai atliekos tampa žaliavomis arba „panaudok pakartotinai“ )

 

EP narių akiratyje – e. sveikata

Kiti Visuomenės sveikata06-07-2015 - 11:15
Informacinės ir ryšių technologijos gali pagerinti ligų prevenciją ir diagnozavimą © BELGA_EASYFOTOSTOCK  

Norėdami pasikonsultuoti su gydytoju ar išmatuoti gliukozės kiekį kraujyje nebūtinai turite eiti į polikliniką – tai galite padaryti pasitelkę belaidžius pacientų stebėjimo prietaisus ar įprastus mobiliuosius telefonus. Liepos 1 dieną europarlamentarai kartu su ekspertais aptarė naujų technologijų galimybes sveikatos priežiūros srityje. (Skaityti daugiau: EP narių akiratyje – e. sveikata )

 

Birželio mėn. EP fotografijų konkurso rezultatai

Kiti Plėtra ir bendradarbiavimas / Jaunimas02-07-2015 - 12:00
Geriausioje birželio mėn. konkurso tema „Tvarus vystymasis ir deramos darbo vietos“ nuotraukoje – Briuselio metro stotyje dirbantys darbininkai © Nati Esmel  

Mėgstate į pasaulį žvelgti pro fotoaparato objektyvą, sustabdyti akimirkas ir atrasti įdomias detales? Domitės Europos realijomis ir europiečių gyvenimo kasdienybe? Norėtumėte, kad Jūsų darytos nuotraukos papuoštų mūsų straipsnius, skaitomus 28 ES valstybėse? Tuomet griebkite fotoaparatą, sekite kas mėnesį skelbiamas temas, ieškokite auksinio kadro ir, jei pavyks, tapkite svečio teises turinčiu Europos Parlamento tinklalapio fotografu. (Skaityti daugiau: Birželio mėn. EP fotografijų konkurso rezultatai )

 

Civil liberties MEPs to debate concerns over French surveillance law

LIBE Justice and home affairs02-07-2015 - 10:36

The civil liberties committee debates France's controversial new law on surveillance powers on Thursday, 2 July. MEPs will raise concerns about the compatibility of some of the law's provisions with the European treaties with the Commission's director for criminal justice, Francisco Morillo. (Read more: Civil liberties MEPs to debate concerns over French surveillance law )

 

Viešoje vietoje esančio kūrinio atgaminimas be autoriaus sutikimo: ar galima?

Plenarinė sesija Teisminis bendradarbiavimas02-07-2015 - 10:15
Kai kurie EP nariai nori, kad vadinamoji panoramos laisvė būtų įtvirtinta visose ES šalyse © BELGA_EASYFOTOSTOCK  

Remdamosi ES teise kai kurios šalys leidžia be autoriaus sutikimo atgaminti ir paskelbti viešose vietose nuolat esančius kūrinius, pvz., architektūros statinius ir skulptūras. EP nariai svarsto, ar nereikėtų šios vadinamosios panoramos laisvės įvesti visoje ES. Diskusija ir balsavimas šiuo klausimu numatyti liepos 9 d. plenarinėje sesijoje. Paklausėme, ką apie tai mano skirtingų pozicijų besilaikantys Julia Reda (Žalieji, Vokietija) ir Jean–Maria Cavada (Liberalai ir demokratai, Prancūzija). (Skaityti daugiau: Viešoje vietoje esančio kūrinio atgaminimas be autoriaus sutikimo: ar galima? )

 

Pirmininkavimas ES Tarybai: ko tikisi Europos Parlamento nariai iš Liuksemburgo?

Kiti Europos Vadovų Taryba / Institucijos01-07-2015 - 13:53
Antrąjį šių metų pusmetį Liuksemburgas pirmininkauja ES Tarybai © eu2015lu.eu  

Migracija, Graikijos skolų krizė, pasirengimas klimato konferencijai Paryžiuje, bendros skaitmeninės rinkos ir energetinės sąjungos kūrimas – šie ir kiti iššūkiai laukia Europos Sąjungos Tarybai ateinančius šešerius mėnesius pirmininkausiančio Liuksemburgo – vienos mažiausių ir labiausiai patyrusių ES valstybių narių. Paklausėme Liuksemburge išrinktų europarlamentarų, ko jie tikisi iš savo šalies pirmininkavimo. (Skaityti daugiau: Pirmininkavimas ES Tarybai: ko tikisi Europos Parlamento nariai iš Liuksemburgo? )

 
Transporto komiteto pirmininkas Michaelis Crameris (kairėje) ir Europos aviacijos saugumo agentūros vadovas Patrick Ky  

Pirmadienio popietę Transporto komiteto nariai kartu su Europos aviacijos saugos agentūros vadovu Patricku Ky ir Europos Komisijos atstovais aptarė, kaip užkirsti kelią lėktuvų katastrofoms, panašioms į bendrovės „Germanwings“ lėktuvo sudužimą kovo 24 dieną Prancūzijos Alpėse. Tuomet pusantro šimto gyvybių nusinešusią nelaimę tyčia sukėlė vienas iš lėktuvo pilotų. (Skaityti daugiau: „Germanwings“ lėktuvo katastrofa: kaip išvengti panašių nelaimių ateityje? )