Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Základní práva zranitelných skupin se ocitají v centru pozornosti

Další tiskové zprávy Lidská práva21-11-2014 - 14:48
Ulrike Lunacek  

21. listopadu se v albánské Tiraně koná konference o základních právech, nediskriminaci a ochraně zranitelných skupin, včetně menšiny LGBTI. Konferenci pořádá Evropský parlament společně s italským předsednictvím Rady EU. Parlament a jeho předsedu Martina Schulze na konferenci zastupuje místopředsedkyně Parlamentu Ulrike Lunacek, která byla také zpravodajkou pro homofobii a diskriminaci na základě sexuální orientace a genderové identity. Před její cestou do Tirany jsme jí položili pár otázek. (Přečtěte si více: Základní práva zranitelných skupin se ocitají v centru pozornosti )

 
 

EU countries would have to reduce the use of the commonest and most polluting plastic carrier bags, under draft rules informally agreed between MEPs and the Italian Presidency of the Council on Monday and confirmed by the member states’ permanent representatives on Friday. Plastic carrier bag litter is a major environmental problem, as it is known to pollute bodies of water and aquatic eco-systems in particular. (Read more: Reducing use of plastic bags: MEPs strike deal with Council Presidency )

 
 

Pope Francis to pay official visit to the European Parliament

Others Institutions21-11-2014 - 13:57

Pope Francis will pay an official visit to the European Parliament in Strasbourg on Tuesday 25 November. He will deliver a formal address to the Members in in the Chamber. (Read more: Pope Francis to pay official visit to the European Parliament )

 
 

COSME: Pomocná ruka evropským malým a středně velkým podnikům

Další tiskové zprávy Hospodářské a měnové záležitosti21-11-2014 - 12:38
Infografika  

Malé a střední podniky představují více než 99 % podniků v EU a poskytují dvě ze tří pracovních míst v soukromém sektoru. Jsou tak sice páteří evropského hospodářství, ale jednoduché to rozhodně nemají. Proto Evropská komise přišla s programem COSME, který má těmto podnikům usnadnit přístup k financování a na trhy, zlepšit jejich konkurenceschopnost a podnikatelského ducha. 17. listopadu se s fungováním programu COSME seznámili členové parlamentního Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku. (Přečtěte si více: COSME: Pomocná ruka evropským malým a středně velkým podnikům )

 
 

Dr. Südhof: "Rozumíme možná jednomu dvěma procentům toho, co se děje v mozku"

Další tiskové zprávy Výzkum a inovace21-11-2014 - 10:13
Profesor Thomas Südhof během rozhovoru  

"Mozku je neuvěřitelně obtížné porozumět. Rozumíme z něj možná jednomu nebo dvěma procentům," řekl nám Dr. Thomas Südhof v rozhovoru před jeho přednáškou o mozku v Evropském parlamentu 18. listopadu. Nositele Nobelovy ceny za lékařství za rok 2013 na svou výroční přednášku pozvalo parlamentní oddělení pro hodnocení vědeckých a technologických možností STOA. (Přečtěte si více: Dr. Südhof: "Rozumíme možná jednomu dvěma procentům toho, co se děje v mozku" )

 
 

Herman Van Rompuy o krizi: "Podařilo se nám odvrátit skutečnou katastrofu"

Další tiskové zprávy Instituce20-11-2014 - 14:10
Herman Van Rompuy během rozhovoru  

Od boje proti krizi eura až k prosazování míru na Ukrajině: pro Hermanna Van Rompuy, historicky prvního předsedu Evropské rady, to bylo rušných pět let. 1. prosince předá tento politik štafetu Donaldu Tuskovi. Když začátkem listopadu Hermann Van Rompuy naposledy předstoupil ve své současné funkci před poslance Evropského parlamentu, využili jsme této příležitosti a zeptali se ho na hodnocení největších úspěchů jeho předsednictví i na výzvy, se kterými si bude muset poradit jeho nástupce. (Přečtěte si více: Herman Van Rompuy o krizi: "Podařilo se nám odvrátit skutečnou katastrofu" )

 
 

The EU should provide aid worth €2.35 million to help find or create new jobs for workers made redundant by shipbuilders STX Finland Oy and the GAD abattoir in France, the Budgets Committee recommended on Thursday. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still has to be approved by Parliament as a whole and the Council of Ministers. (Read more: EU job-search aid for former workers at Finnish shipyard and French abattoir )

 
 

Unpaid bills sink EU budget talks

BUDG Budget18-11-2014 - 00:21

Parliament wants to reduce the growing pile of unpaid bills, while Council’s proposal, revealed on the very last day of the budget talks, only aggravates the payment crisis, said Budgets Committee MEPs after conciliation talks between member states and the Parliament broke down on Monday night. The Commission will now present a new draft budget. (Read more: Unpaid bills sink EU budget talks )

 
 

“No time for complacency”, Draghi tells economic and monetary affairs MEPs

ECON Economic and monetary affairs17-11-2014 - 19:52
ECB President Draghi met MEPs today to discuss financial market issues  

The European Central Bank will take unconventional monetary measures if the economic situation in the euro area requires them, ECB President Mario Draghi reiterated to economic and monetary affairs MEPs on Monday. As the Banking Union takes shape, risks could migrate from banks to the non-banking sector, he warned. Also, speaking as chair of the Systemic Risk Board, he added that there is "a vast scope for more coordination of sanctions against banks between the US and Europe". (Read more: “No time for complacency”, Draghi tells economic and monetary affairs MEPs )

 
 

Ebola crisis needs EU action plan with concrete measures, say development MEPs

DEVE Development and cooperation17-11-2014 - 19:49

The EU should come up with a detailed action plan to combat the spread of the Ebola virus, Development Committee MEPs told Humanitarian Aid Commissioner Christos Stylianides on Monday, after he briefed them on his four-day trip to the affected countries. MEPs highlighted the need to invest in these countries' health systems and not to reduce the EU humanitarian aid budget. (Read more: Ebola crisis needs EU action plan with concrete measures, say development MEPs )