Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 

LAIKO JUOSTA: Europos Parlamento parama Ukrainai

Plenarinė sesija Vizų politika / Užsienio ryšiai30-03-2017 - 17:13
 

Per pastaruosius trejus metus Europos Parlamentas nuolat rodė solidarumą Ukrainos atžvilgiu – remdamas jos piliečių siekį įgyvendinti pokyčius ir suartėti su Europos Sąjunga, smerkdamas Rusijos agresiją ir neteisėtą Krymo aneksiją, skatindamas politines ir ekonomines reformas šalyje. ES bevizis režimas Ukrainai – naujausias tokios paramos pavyzdys. Sužinokite daugiau apie EP paramą Ukrainai pasitelkę laiko juostą. (Skaityti daugiau: LAIKO JUOSTA: Europos Parlamento parama Ukrainai )

 
Conference of Presidents after the UK government’s triggered of Article 50 TEU  

Trečiadienio vakarą Europos Parlamento (EP) Pirmininkų sueiga pritarė rezoliucijos projektui, kuriame minimos svarbios sąlygos tam, kad EP patvirtintų Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo susitarimą. Kitą trečiadienį dėl šios rezoliucijos bus balsuojama Strasbūre rengiamoje plenarinėje sesijoje. (Skaityti daugiau: EP sąlygos JK išstojimui – užtikrinti piliečių teises ir ES teisės laikymąsi )

 

50–asis ES sutarties straipsnis: kaip bus sprendžiama ES ir JK santykių ateitis

Kiti Europos ateitis/Europos integracija / Konstitucija / Institucijos / Sutartys29-03-2017 - 10:00
Kaip prasidės ir baigsis JK išstojimo iš ES procesas?  

Trečiadienį, kovo 29 dieną, Jungtinė Karalystė pranešė Europos Vadovų Tarybai apie savo ketinimą išstoti iš Europos Sąjungos. Tai leidžia pradėti formalų išstojimo procesą pagal ES sutarties 50–ąjį straipsnį, įskaitant derybas dėl susitarimo, kuriuo bus nustatyta JK išstojimo iš ES tvarka. Derybų trukmė – dveji metai, nebent abi pusės vieningai nuspręstų jas pratęsti. JK ir ES turės susitarti ir dėl būsimų santykių. Sužinokite daugiau apie JK išstojimo iš ES procesą ir Parlamento vaidmenį jame. (Skaityti daugiau: 50–asis ES sutarties straipsnis: kaip bus sprendžiama ES ir JK santykių ateitis )

 

Londono meras: „Mes vis tiek būsime Europos šeimos dalimi“

Kiti Institucijos28-03-2017 - 17:47
Londono meras Sadiq Khan (kairėje) ir Europos Parlamento vadovas Antonio Tajani  

„Netgi jei pasitrauksime iš Europos Sąjungos, mes nepasitraukiame iš Europos“, – pažymėjo Londono meras Sadiq Khan, antradienį kalbėdamas Europos Parlamente Briuselyje. Drauge su EP vadovu jis aptarė saugumo ir Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Europos Sąjungos klausimus. „Nuo saugumo ir gynybos iki finansų ir kultūros – mes vis tiek būsime Europos šeimos dalimi, – kalbėjo Londono meras. – Niekas nelaimėtų, jei Londonas ar Jungtinė Karalystė būtų nubausti.“ (Skaityti daugiau: Londono meras: „Mes vis tiek būsime Europos šeimos dalimi“ )

 
Iš kairės į dešinę: Matthias Fekl, Thomas de Maizière ir Piliečių laisvių komiteto pirmininkas Claude Moraes  

Praėjus keletui dienų po teroro išpuolio Londone, Vokietijos ir Prancūzijos vidaus reikalų ministrai lankėsi Europos Parlamente Briuselyje, kur kartu su Piliečių laisvių komiteto nariais aptarė saugumo situaciją Europoje. Kovo 27 d. vykusioje diskusijoje jie kalbėjo apie būtinybę stiprinti ES išorės sienų apsaugą, geriau keistis informacija ir kovoti su radikalizmu ir terorizmu. (Skaityti daugiau: Prancūzijos ir Vokietijos ministrai: kovojant su terorizmu reikia veikti greitai )

 

Plans to make it easier to move money around within the EU’s long-run budget, to help tackle urgent challenges such as the migration crisis, strengthening security, boosting growth and creating jobs, were backed by the Budgets Committee on Monday. Parliament has long fought for greater flexibility within the Multi-annual Financial Framework (MFF), which would apply for the remainder of the 2014-2020 MFF. (Read more: Budgets MEPs back flexibility: €6bn more for jobs, growth and tackling migration )

 

MEPs vote to close loopholes for exploiting EU and third country tax differences

ECON Economic and monetary affairs27-03-2017 - 18:29

Economic and Monetary Affairs Committee MEPs have voted to close loopholes which allow some of the world’s largest corporations to avoid paying tax on profits by exploiting differences in the tax systems of EU and third countries. (Read more: MEPs vote to close loopholes for exploiting EU and third country tax differences )

 
EP vadovai pasirašė Romos deklaraciją dėl ES ateities vizijos.  

„Suvienytos Europos svajonė leido palikti karo košmarą praeityje, – teigė EP pirmininkas Antonio Tajani lankydamasis Romoje, kur šį savaitgalį buvo minimas Romos sutarčių 60–metis. – Turime didžiuotis palikimu, kurį perdavėme savo vaikams: laisve keliauti, mokytis, dirbti, pradėti verslą, būti inovatyviems.“ Kartu su ES institucijų ir šalių vadovais Romoje jis taip pat pasirašė deklaraciją dėl ES ateities vizijos. (Skaityti daugiau: EP vadovas A. Tajani apie Romos sutarčių jubiliejų: „Turime didžiuotis palikimu“ )

 

Security: committee debate with French and German ministers on Monday at 17.00

LIBE Justice and home affairs27-03-2017 - 13:13

German federal Minister of the Interior Thomas de Maizière and French Minister of the Interior Matthias Fekl will debate EU measures to improve the security situation in Europe and future challenges in the field with the Civil Liberties Committee on Monday from 17.00 to 19.00. (Read more: Security: committee debate with French and German ministers on Monday at 17.00 )

 
Kovo 27–31 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir frakcijose Briuselyje  

Kovo 27–31 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose ir frakcijose Briuselyje. Ekonomikos ir pinigų politikos komitetas balsuos dėl siūlymų sugriežtinti kovos su tarptautinių įmonių pelno mokesčio vengimu taisykles, o Biudžeto komitetai nariai balsuos dėl 2014–2020 m. daugiametės finansinės programos (DFP) laikotarpio vidurio peržiūros. Savo ruožtu Piliečių laisvių komitetas aptars ES saugumo klausimus su Vokietijos ir Prancūzijos vidaus reikalų ministrais. (Skaityti daugiau: Šią savaitę Parlamente: saugumas, kova su mokesčių vengimu, ES biudžetas )