Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
Tunisian PM Habib Essid  

Četrus gadus kopš "Arābu pavasara" sākšanās Tunisijā valsts pāreja uz demokrātiju kalpo par pozitīvu piemēru visam reģionam. Tunisijas premjerministrs Habibs Esids 28. maijā ieradās vizītē Eiropas Parlamentā Briselē, lai runātu par valsts un reģiona nākotni ar EP priekšsēdētāju Martinu Šulcu un Ārlietu komitejas un Drošības un Cilvēktiesību apakškomitejas deputātiem. Pēc diskusijām premjerministrs atbildēja uz mūsu jautājumiem par Tunisijas progresu un migrantu krīzi. (Lasīt tālāk: Tunisijas premjerministrs: "ES ir veikusi lielisku darbu Tunisijā" )

 

EP rekomendācijas TTIP sarunām

INTA Ārējā/starptautiskā tirdzniecība28-05-2015 - 22:00
Rapporteur Bernd Lange (2nd on the Left) and the final vote on screen on the draft report, providing guidelines to the current Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) negotiations.  

Topošajam ES un ASV tirdzniecības nolīgumam ievērojami jāpalielina ES uzņēmēju piekļuve ASV tirgum, bet nav pieļaujami kompromisi attiecībā uz ES standartiem. Tas nedrīkst ierobežot ES, dalībvalstu un pašvaldību tiesības uz regulējumu sabiedrības interesēs, pauž EP Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti rekomendācijā, ko pieņēma ceturtdien. Viņi arī pieprasa reformēt un uzlabot investoru un valstu strīdu risināšanas mehānismu. (Lasīt tālāk: EP rekomendācijas TTIP sarunām )

 

Sarkanā Krusta vadītājs par darbu krīzes teritorijās un ES atbalstu

Citi Iestādes / Patvēruma politika28-05-2015 - 17:37
Sarkanā Krusta vadītājs intervijas laikā  

Starptautiskās Sarkanā Krusta komitejas (SSKK) vadītājs Pīters Maurers 27. maijā, ierodoties vizītē Eiropas Parlamentā, aicināja Eiropas Savienību palielināt pūliņus situācijas stabilizēšanai krīzes skartajos Tuvo Austrumu un Āfrikas reģionos. Viņš izteica atzinību par Eiropas Savienības "ārkārtīgi svarīgo ieguldījumu" – 2014. gadā Eiropas Komisija bija ceturtais lielākais atbalsta sniedzējs Sarkanā Krusta projektiem. (Lasīt tālāk: Sarkanā Krusta vadītājs par darbu krīzes teritorijās un ES atbalstu )

 

Tunisia’s Prime Minister Habib Essid met the Foreign Affairs Committee and the Human Rights and Security and Defence subcommittees on Thursday to discuss the latest developments in his country. Security challenges, fighting terrorism and tackling migration flows were the key issues raised in the debate. (Read more: Tunisia’s Prime Minister Habib Essid on security and migration challenges )

 

Juncker plan: MEPs and ministers strike informal deal to bridge investment gap

ECON BUDG Budget / Economic and monetary affairs28-05-2015 - 11:38

A deal struck by MEPs and Council of Ministers negotiators in the small hours of Thursday morning means the architecture of the Juncker plan to unlock €315 billion public and private investments in the real economy in 2015-2017 can now be put to a European Parliament vote on 24 June and the investment programme can kick off in the summer. (Read more: Juncker plan: MEPs and ministers strike informal deal to bridge investment gap )

 

Vai Eiropa ir gatava stāties pretī kiberuzbrukumiem medijiem ?

Plenārsesija Informācijas sabiedrība28-05-2015 - 10:38
 

Pēdējo gadu laikā vairāki ietekmīgi rietumu plašsaziņas līdzekļi cietuši no politiski motivētiem kiberuzbrukumiem, kas veikti, atbildot uz notikumu, valstu un grupējumu, piemēram "Islāma valsts" kritisku atspoguļošanu šajos plašsaziņas līdzekļos. 27. maija plenārsesijas debatēs ES deputāti sprieda, vai Eiropas Savienība ir gatava stāties pretī šādiem noziegumiem. (Lasīt tālāk: Vai Eiropa ir gatava stāties pretī kiberuzbrukumiem medijiem ? )

 
UN Secretary General Ban Ki-moon addresses the European Parliament on 27 May 2015  

Eiropai jākoncentrējas uz migrantu dzīvību glābšanu,27. maijā apmeklējot Eiropas Parlamentu Briselē uzsvēra ANO ģenerālsekretārs Bans Kimūns. Viņš vērsa uzmanību uz šokējošo statistiku – šogad Vidusjūrā dzīvību zaudējuši jau 1800 migranti. "Eiropa spēlē nozīmīgu lomu un tās pienākums ir rīkoties. Dzīvību glābšanai jābūt prioritātei," viņš sacīja. Savā uzrunā ANO ģenerālsekretārs pievērsās arī citiem jautājumiem, tajā skaitā ilgtspējīgai attīstībai un ekstrēmisma novēršanai. (Lasīt tālāk: ANO ģenerālsekretārs par migrāciju: "Dzīvību glābšanai jābūt prioritātei" )

 
 

Pagājušā gada maijā eiropieši devās balsot, lai izraudzītos savus pārstāvjus Eiropas Parlamentā, taču pirmo reizi viņu balss ietekmēja arī Eiropas Komisijas vadītāja iecelšanu. Eiropas Tautas partija vēlēšanās ieguva visvairāk balsu un tās izvirzītais kandidāts Žans Klods Junkers tika ievēlēts par Komisijas priekšsēdētāju. Noskaties video, lai uzzinātu četru vadošo kandidātu viedokļus par šo vēsturisko balsojumu. (Lasīt tālāk: Kas slēpjas aiz vārda "Spitzenkandidaten" jeb vadošais kandidāts? )

 

School milk and fruit: MEPs back measures to teach healthier eating habits

Plenary Session Agriculture27-05-2015 - 19:13
Child drinking milk and eating healthy food  

Healthy eating habits start young, so the EU and its member states should do and spend more to encourage kids to eat healthy and local foods, Parliament said on Wednesday. To ensure that they get healthy eating lessons, as well as school milk, fruit, and vegetables from EU schemes, Parliament amended draft rules and approved a mandate for MEPs to negotiate their final form with EU member states. (Read more: School milk and fruit: MEPs back measures to teach healthier eating habits )

 

Budgets MEPs welcome draft budget for 2016

BUDG Budget27-05-2015 - 12:37

Budgets MEPs welcomed next year's "restricted" but well focused draft budget presented by Commission Vice-President Kristalina Georgieva on Wednesday immediately after it was approved by the Commission. (Read more: Budgets MEPs welcome draft budget for 2016 )