Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
Deputāta foto  

Eiropas Parlamenta Attīstības komitejas priekšsēdētāja vietnieks Nerdžs Diva (Apvienotā Karaliste, ECR) strādā pie ziņojuma par privātā sektora lomu attīstības veicināšanā pasaulē un viņš vēlētos dzirdēt jūsu viedokli. Sākot no šodienas, 4. marta, ikviens var piedalīties Eiropas Parlamenta "LinkedIn" diskusiju grupā, lai sniegtu deputātam savu viedokli un ieteikumus par ziņojuma tēmu. (Lasīt tālāk: Tava kārta – izsaki savu viedokli par privātā sektora iesaistīšanu attīstībā )

 

Parlaments apkopojis 100 vērtīgas grāmatas par Eiropu

Citi Kultūra04-03-2015 - 17:16
Atklāšanas ceremonija  

Eiropas Parlaments piedāvā iepazīsties ar īpašu tīmekļa vietni, kurā apkopoti 100 zinātniski, intelektuāli un politiski darbi par Eiropas ideju un integrācijas procesu. Piedāvātās grāmatas nāk no dažādām Eiropas valstīm un šī projekta mērķis ir, atskatoties uz Eiropas projekta pamatā esošajiem cilvēkiem un idejām, rast risinājumus nākotnes izaicinājumiem. (Lasīt tālāk: Parlaments apkopojis 100 vērtīgas grāmatas par Eiropu )

 

Piedalies fotokonkursā un laimē iespēju doties uz Strasbūru

Citi Iestādes / Kultūra04-03-2015 - 15:45
Bērni skolā  

Ja aizraujies ar fotogrāfēšanu, aicinām piedalīties Eiropas Parlamenta rīkotajā fotokonkursā, kas veltīts Eiropas gadam attīstībai. Līdz septembrim katru mēnesi tiks izsludināta jauna ar attīstību saistīta tēma. Iesūtiet savu foto, kas, Jūsuprāt, vislabāk raksturo izsludināto tēmu, un varbūt tieši Jūs novembrī dosieties uz Strasbūru, lai izveidotu fotoreportāžu par Parlamenta plenārsesiju. (Lasīt tālāk: Piedalies fotokonkursā un laimē iespēju doties uz Strasbūru )

 
Itālijas prezidents raksta viesu grāmatā  

Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs 3. martā Briselē tikās ar Itālijas prezidentu Serdžio Matarellu. Parlamenta priekšsēdētājs pateicās Itālijas prezidentam, par lēmumu pirmās ārvalstu vizītes laikā apmeklēt Eiropas Parlamentu un citas ES iestādes. Tikšanās laika tika runāts par ekonomikas krīzi, migrantu traģēdijām Vidusjūrā un situāciju Lībijā. (Lasīt tālāk: Itālijas prezidents Serdžio Matarella apmeklē Eiropas Parlamentu )

 
UNRWA vadītājs Pjērs Krāhenbūhls intervijas laikā  

Pirmdien, 2. martā, Eiropas Parlamenta Ārlietu komitejas deputāti tikās ar ANO Palīdzības un darba aģentūru Palestīnas bēgļiem Tuvajos Austrumos (UNRWA) vadītājs Pjēru Krāhenbūhlu. Šīs aģentūras uzdevums ir palīdzēt pieciem miljoniem Palestīnas bēgļu Jordānijā, Libānā un Sīrijā. Vizītes laikā mēs lūdzām UNRWA vadītaju pastāstīt vairāk par aģentūras aktivitātēm un par Gazas un Sīrijas konfliktu sekām. No 2007. līdz 2013. gadam 57 % UNRWA budžeta līdzekļu nāca no ES un tās dalībvalstīm. (Lasīt tālāk: UNRWA vadītājs par humāno krīzi Gazā: "Mēs runājam par bumbu ar laika degli" )

 

Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete

Others External relations03-03-2015 - 13:16

EP President Martin Schulz said: "The repeated and arbitrary denial of entrance onto Russian territory of elected parliamentarians, as testified by the latest case of MEP Sandra Kalniete, is a high affront to the EU-Russia relations and the work of democratic institutions. (Read more: Schulz on denial of entrance onto Russian territory of MEP Kalniete )

 
Alans Lamasūrs intervijas laikā  

Pamatojoties uz izskanējušo informāciju, ka dažas ES valstis piešķir nodokļu atvieglojumus lielajiem starptautiskajiem uzņēmumiem, Eiropas Komisija ir uzsākusi izmeklēšanu visās 28 ES valstīs. Arī Eiropas Parlaments ir uzsācis neatkarīgu izmeklēšanu, izveidojot īpašu komiteju nodokļu nolēmumu jautājumos. Mēs tikāmies ar komitejas priekšsēdētaju Alanu Lamasūru (EPP, Francija), lai uzzinātu vairāk par problēmām nodokļu jomā. (Lasīt tālāk: Nodokļu nolēmumu komitejas vadītājs vēlas novērst "nodokļu karu" starp valstīm )

 

Due to works at the European Parliament accreditation centre in Brussels, journalists needing an access badge for one or more days should address themselves to a special desk in the entrance hall of the Altiero Spinelli building. The works will start on 3 March and will last until 12 April. (Read more: Information to the press: renovation work at the accreditation centre )

 

Parlaments rīko vairākus pasākumus par godu Sieviešu dienai

Citi Sieviešu tiesības/Vienlīdzīgas iespējas02-03-2015 - 18:47
Meitenes sēž un gridas un mācās  

Par šā gada Starptautiskās Sieviešu dienas galveno tēmu Eiropas Parlaments ir izvēlējies sieviešu piekļuvi izglītībai un tās lomu sievietes dzīvē. Lai gan situācija Eiropas Savienībā nav salīdzināma ar situāciju jaunattīstības valstīs, tomēr arī Eiropā pastāv problēmas, piemēram, sievietēm pat ar augstāko izglītību ne vienmēr ir iespēja strādāt izglītības līmenim atbilstošu darbu. Lai runātu par šo un citām problēmām, EP Sieviešu dienas ietvaros rīko vairākus pasākumus. (Lasīt tālāk: Parlaments rīko vairākus pasākumus par godu Sieviešu dienai )

 

Juncker investment plan must complement other EU tools, say MEPs

BUDG ECON Budget / Economic and monetary affairs02-03-2015 - 18:40

The European Fund for Strategic Investments (EFSI) must focus on currently underfunded areas, so as to complement, not duplicate, other EU budget tools, said MEPs at Monday’s expert hearing on the Juncker investment plan proposals. The hearing was held by the Budgets and Economic and Monetary Affairs committees with a view to shaping legislation for the investment plan. (Read more: Juncker investment plan must complement other EU tools, say MEPs )