Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach

Informacje ogólne Instytucje03-08-2015 - 09:00
Parlament Europejski o zmierzchu  

Przypominamy najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy roku w Parlamencie Europejskim - od ważnych decyzji odnoszących się do nowych przepisów po wizyty polityków. (Przeczytaj więcej: Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach )

 

Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy w tym roku

Informacje ogólne Instytucje29-07-2015 - 09:00
Edukacja, prawa kobiet i swoboda poruszania się po UE - te tematy interesowały użytkowników Facebooka  

Edukacja, prawa kobiet i swoboda poruszania się po UE – to tematy najpopularniejszych postów na profilu Parlamentu Europejskiego na Facebooku opublikowanych między styczniem a czerwcem bieżącego roku. (Przeczytaj więcej: Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy w tym roku )

 

Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy

Informacje ogólne Instytucje27-07-2015 - 09:00
5 najczęściej czytanych artykułów na naszej stronie  

Konkurs fotograficzny, Ukraina, media społecznościowe, równość płci i Bałkany Wschodnie to tematy artykułów, które cieszyły się największą popularnością w pierwszej połowie roku. Zajrzyjmy do nich jeszcze raz. (Przeczytaj więcej: Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy )

 

Znamy finalistów nagrody filmowej LUX

Informacje ogólne Kultura24-07-2015 - 12:42
Zdjęcie przedstawia kadry z trzech finalowych filmów i logo nagrody LUX  

“Mediterranea”, “Mustang” i “Urok” to trzy filmy młodych i obiecujących reżyserów, które znalazły się w finale nagrody filmowej LUX. Obrazy poruszają ważne społeczne problemy związane z migracją, edukacją oraz prawami kobiet i dziewcząt. (Przeczytaj więcej: Znamy finalistów nagrody filmowej LUX )

 

Delegacja PE na Sycylii: potrzeba większej solidarności w UE w sprawie migracji

Informacje ogólne Instytucje / Delegacje24-07-2015 - 12:42
Posłowie wzywają do większej solidarności w UE  

Państwa takie jak Grecja czy Włochy, które zmagają się z napływem osób ubiegających się o azyl, powinny otrzymać więcej wsparcia od innych członków UE – uważają posłowie, którzy udali się w delegacji na Sycylię (22-24 lipca). „Włochy wydają ponad 1 mld € rocznie na opiekę nad osobami przybywającymi przez Morze Śródziemne. Granice Włoch są granicami UE, a lepsze zarządzanie migracją jest naszą wspólną odpowiedzialnością” – powiedział poseł Jean Arthuis (ALDE, Francja), jeden z szefów delegacji. (Przeczytaj więcej: Delegacja PE na Sycylii: potrzeba większej solidarności w UE w sprawie migracji )

 
Lux Prize 2015  

The three films competing for the 2015 LUX Prize were announced on 24 July in Rome by EP vice-president Antonio Tajani and culture committee chair Silvia Costa, at the Venice Days press conference. The films are: Mediterranea by Jonas Carpignano (Italy, United States, Germany, France, Qatar), Mustang, by Deniz Gamze Ergüven (France, Germany, Turkey, Qatar) and Urok (The Lesson) by Kristina Grozeva and Petar Valchanov (Bulgaria, Greece). (Read more: Mediterranea, Mustang and Urok (The Lesson) shortlisted for the 2015 Lux Prize )

 

Plan inwestycyjny Junckera, czyli impuls dla europejskiej gospodarki

Informacje ogólne Sprawy gospodarcze i walutowe23-07-2015 - 09:19
 

Plan inwestycyjny na kwotę 315 mld euro, który ma przywrócić wzrost Europie, został zaakceptowany przez Parlament Europejski w czerwcu. Jak będzie działał Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS)? W jaki sposób efekt dźwigni doprowadzi do uzyskania 315 mld euro? Odpowiedzi na te i na inne pytania związane z planem znajdziecie w animacji EuropearlTV. (Przeczytaj więcej: Plan inwestycyjny Junckera, czyli impuls dla europejskiej gospodarki )

 

Parlament Europejski życzy wspaniałych wakacji!

Informacje ogólne Instytucje23-07-2015 - 09:00
 

Lato - czas wypoczynku, podróży, spotkań z rodziną i przyjaciółmi. I gier! Zagraj w naszą wakacyjną grę i podszlifuj języki obce. Sprawdź, jak powiedzieć "lato" w 24 językach oficjalnych UE i podziel się wynikiem ze znajomymi. (Przeczytaj więcej: Parlament Europejski życzy wspaniałych wakacji! )

 

Co należy wiedzieć przed wyjazdem za granicę

Informacje ogólne Turystyka20-07-2015 - 09:00
Infografika z danymi statystycznymi  

Uwielbiasz podróżować, ale nie wiesz, co zrobić, gdy zdarzy się nagły wypadek - Twój lot jest odwołany lub stracisz paszport? Istnieją przepisy unijne, które czynią życie podróżnych łatwiejszym. Oto kilka najważniejszych wskazówek wartych zapamiętania. (Przeczytaj więcej: Co należy wiedzieć przed wyjazdem za granicę )

 

Wydarzenia na Ukrainie: oś czasu

Sesja plenarna Rozszerzenie / Stosunki zewnętrzne17-07-2015 - 12:17
 

Po miesiącach protestów i krwawych konfliktów, zmianie rządu i poważnych wyzwaniach dla nowych władz, Ukraina i Unia Europejska ratyfikowały 16 września umowę stowarzyszeniową. Niestety konflikt wciąż się tli i nie można mówić o stabilizacji sytuacji u naszych wschodnich sąsiadów. Najważniejsze informacje o niepokojach na Ukrainie od Pomarańczowej Rewolucji po październikowe wybory parlamentarne, znajdziesz na naszej osi czasu. (Przeczytaj więcej: Wydarzenia na Ukrainie: oś czasu )