Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Európsky parlament v kocke

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie25-08-2016 - 08:00
infografika o Európskom parlamente  

Poslanci Európskeho parlamentu, ktorých je dokopy 751, zastupujú 500 miliónov občanov EÚ. Viete však, ako pracujú a ako sa zoskupujú? Odpovede nájdete v našej stručnej infografike. (Čítať ďalej: Európsky parlament v kocke )

 

Vyšetrovacie právomoci Európskeho parlamentu

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie23-08-2016 - 08:00
osoba drží v jednej ruke papier a v druhej lupu  

Pôsobnosť Európskeho parlamentu sa neobmedzuje len na prijímanie legislatívy. V niektorých prípadoch môže totiž zohrávať úlohu vyšetrovateľa. Na tieto účely vytvára dočasné vyšetrovacie alebo osobitné výbory, ktorých členovia preverujú rozličné škandály alebo poručenia európskeho práva. Nedávno tak uzreli svetlo svete výbory pre daňové dohody, Panama Papers a Dieselgate. Prečítajte si, ako fungujú a aký je medzi nimi rozdiel. (Čítať ďalej: Vyšetrovacie právomoci Európskeho parlamentu )

 

67% občanov EÚ požaduje lepšiu ochranu životného prostredia

Ďalšie tlačové správy Ústava / Spravodlivosť a vnútorné veci19-08-2016 - 09:00
kreslený štylizovaný strom  

Ochrana životného prostredia je pre občanov EÚ veľmi dôležitou témou. Až dve tretiny z nich si želajú, aby sa EÚ starala o naše životné prostredie viac, ako doteraz. Vyplýva to z nedávneho prieskumu Eurobarometer, ktorý sa uskutočnil na objednávku Európskeho parlamentu. Prečítajte si, čo všetko EÚ už robí alebo plánuje robiť na zlepšenie nášho zdravia, zachovanie biodiverzity a zvrátenie klimatických zmien. (Čítať ďalej: 67% občanov EÚ požaduje lepšiu ochranu životného prostredia )

 

Čo čaká poslancov v druhej polovici roka?

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie18-08-2016 - 08:00
záber na plnú zasadaciu miestnosť  

Koniec letných prázdnin sa nezadržateľne blíži. Poslanci Európskeho parlamentu sa vrátia do svojho pracovného kolobehu už budúci týždeň. Čakajú na nich povinnosti v ich krajinách a od konca augusta opäť zavítajú do Bruselu, kde sú naplánované schôdze výborov. Počas nasledujúcich mesiacov sa budú zaoberať mnohými témami, počnúc migračnou krízou až po jednotný digitálny trh. Prečítajte si, o čom všetkom bude reč. (Čítať ďalej: Čo čaká poslancov v druhej polovici roka? )

 

Chceli by ste u nás stážovať? Prihlasovať sa môžete už teraz

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie16-08-2016 - 11:16
dve stážistky s klávesnicou a myšou  

Skončili ste vysokú školu a hľadáte prvú pracovnú skúsenosť? Zaujíma vás európska politika a chceli by ste nahliadnuť do zákulisia jednej z európskych inštitúcií. Využite príležitosť, ktorú ponúka Európsky parlament a prihláste sa k nám na stáž. Na vaše prihlášky čakáme do 15. októbra. (Čítať ďalej: Chceli by ste u nás stážovať? Prihlasovať sa môžete už teraz )

 

Čo robí Európsky parlament pre bezpečnosť našich hraníc?

Ďalšie tlačové správy Prisťahovalectvo / Spravodlivosť a vnútorné veci / Schengen / Bezpečnosť a obrana16-08-2016 - 10:35
ikona colnej stráže  

Migračná kríza nám ukázala, že nemôžeme mať zónu voľného pohybu bez toho, aby sme riadne nestrážili vonkajšie hranice. Ich lepšiu ochranu by si želalo až 71% Európanov. Vyplýva to z výsledkov nedávneho prieskumu eurobarometer. Prečítajte si, akými opatreniami na kontrolu hraníc sa zaoberá Európsky parlament. (Čítať ďalej: Čo robí Európsky parlament pre bezpečnosť našich hraníc? )

 

Pozrite si naše krátke videá o tom, ako funguje Európsky parlament

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie12-08-2016 - 11:04
snímka obrazovky z Youtube  

Zdá sa vám Európsky parlament zložitý a neprehľadný? Chceli by ste so o jeho práci a organizácii dozvedieť viac? Pozrite si naše krátke videá, kde jednoduchou a prístupnou formou vysvetľujeme, ako to u nás všetko prebieha. (Čítať ďalej: Pozrite si naše krátke videá o tom, ako funguje Európsky parlament )

 

Ochrana údajov, migrácia, brexit. Najčítanejšie články uplynulého polroka

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie09-08-2016 - 11:07
koláž fotografií  

Uplynulý polrok bol pre Európsku úniu aj Európsky parlament veľmi rušný. Stále sa pasujeme s migračnou krízou i hrozbou teroristických útokov. Vlnu diskusií vyvolalo aj britské referendum, kde sa jeho občania rozhodli z Únie vystúpiť. Všetkým týmto témam sa venujú aj poslanci Európskeho parlamentu a my o nich pravidelne píšeme na našich stránkach. Prečítajte si, ktoré články pritiahli najväčšiu pozornosť našich čitateľov. (Čítať ďalej: Ochrana údajov, migrácia, brexit. Najčítanejšie články uplynulého polroka )

 

Snapchat: Nahliadnite s nami do zákulisia európskej politiky

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie08-08-2016 - 10:54
logo Snapchatu, okolo neho fotografie z Parlamentu  

Snapchat, vďaka ktorému si môžete posielať správy, ktoré sa samé vymažú, sa stretol s obrovským úspechom, najmä v radoch mladých ľudí. Založili ho v roku 2011 a dnes má viac ako 100 miliónov užívateľov. A až tretina z nich žije v Európe. V máji 2015 sme sa tu preto zaregistrovali i my a dnes nás tu sleduje už viac ako 15 tisíc followerov. (Čítať ďalej: Snapchat: Nahliadnite s nami do zákulisia európskej politiky )

 

Ako sa Európsky parlament podieľa na riešení migračnej krízy?

Ďalšie tlačové správy Ľudské práva / Prisťahovalectvo / Spravodlivosť a vnútorné veci / Azylová politika05-08-2016 - 09:00
ikona - ľudia plaviaci sa na nafukovacom člne  

Aj keď sa EÚ snaží ako vie, dve tretiny jej obyvateľov nie sú spokojní s tým, ako riadi migračnú krízu. A až 74% občanov by si želalo, aby sa tu Únia robila viac ako doteraz. Vyplýva to z výsledkov nedávneho prieskumu Eurobarometer. Prečítajte si, ako sa na riešení migračnej krízy podieľa Európsky parlament. (Čítať ďalej: Ako sa Európsky parlament podieľa na riešení migračnej krízy? )