Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Viete, čo robia spravodajcovia, tieňoví spravodajcovia a koordinátori?

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie26-08-2015 - 09:00
Dve hlasujúce ruky  

Na našich webových stránkach vám pravidelne prinášame rozhovory s takzvanými "spravodajcami." Títo poslanci sú zodpovední za vypracovanie správy, ktorá vyjadruje stanovisko Parlamentu ku konkrétnemu legislatívnemu návrhu alebo k iným otázkam. Títo poslanci však nie sú jediní, ktorí zohrávajú v legislatívnom procese dôležitú úlohu. Okrem nich tu existujú i koordinátori výborov či tieňoví spravodajcovia. Neviete, čo presne robia? Tak čítajte ďalej. (Čítať ďalej: Viete, čo robia spravodajcovia, tieňoví spravodajcovia a koordinátori? )

 

Stiahnite si kvalitne spracované materiály o Európskom parlamente

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie24-08-2015 - 09:00
Koláž screenshotov z našej web stránky s materiálmi o Parlamente  

Ste novinári, alebo máte blog, na ktorom píšete aj o Európskom parlamente? Na ilustráciu vašich článkov sa vám určite zídu kvalitné fotografie, videá či infografiky. Naše materiály môžete používať úplne zdarma a niektoré z nich sú i v slovenčine. (Čítať ďalej: Stiahnite si kvalitne spracované materiály o Európskom parlamente )

 

Európsky parlament na sociálnych sieťach

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie / Informácie19-08-2015 - 09:00
 

Európsky parlament chce byť tam, kde ste aj vy. Preto máme vytvorené účty na všetkých hlavných sociálnych sieťach, vrátane Facebooku, Twitteru, Pinterestu a LinkedInu. Chcete vedieť, kde všade nás môžete nájsť a diskutovať s nami? Odpoveď nájdete v našej infografike. (Čítať ďalej: Európsky parlament na sociálnych sieťach )

 

Big data, cloud, geoblokovanie, sieťová neutralita. Povieme vám, čo to presne je

Ďalšie tlačové správy Informačná spoločnosť17-08-2015 - 09:00
Otvorený laptop, na obrazovke je nakreslený modrý oblak a pod ním šípky smerujúce hore a dole  

Internet denne používa približne 315 miliónov Európanov. Čítame správy, pozeráme filmy, nakupujeme a chatujeme s priateľmi. EÚ chce potenciál internetu využiť čo najviac. Komisia preto v máji predstavila stratégiu jednotného digitálneho trhu. V júni sa Parlament a Rada dohodli na tom, že od roku 2017 sa skoncuje s roamingovými poplatkami. Okrem toho požadujú i spravodlivé zaobchádzanie so všetkou internetovou prevádzkou. A tu sú pojmy, s ktorými sa budete stretávať čoraz častejšie. (Čítať ďalej: Big data, cloud, geoblokovanie, sieťová neutralita. Povieme vám, čo to presne je )

 

Chceli by ste u nás stážovať? Svoje prihlášky nám môžete posielať už od soboty

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie14-08-2015 - 09:00
 

Hľadáte prvú pracovnú skúsenosť a radi by ste pritom nahliadli do zákulisia európskej politiky? Čo tak vyskúšať si stáž v Európskom parlamente? Je to jedinečná príležitosť zoznámiť sa s fungovaním tejto inštitúcie. Na vaše prihlášky čakáme od soboty 15. augusta. (Čítať ďalej: Chceli by ste u nás stážovať? Svoje prihlášky nám môžete posielať už od soboty )

 

#EYE2016: Ďalší ročník Európskeho podujatia pre mládež

Ďalšie tlačové správy Mládež12-08-2015 - 09:00
Mladí ľudia sedia za poslaneckými lavicami a pozerajú nahor  

Pamätáte si ešte minuloročné Európske podujatie pre mládež EYE2014? Momentálne pripravujeme jeho ďalší ročník a hľadáme entuziastických mladých ľudí alebo organizácie, ktoré by sa chceli podieľať na príprave programu. O tom, ako napredujeme, vás budeme pravidelne informovať nielen na našom portáli ale aj prostredníctvom našej Facebookovej stránky. Tak nezabudnite kliknúť na "like". (Čítať ďalej: #EYE2016: Ďalší ročník Európskeho podujatia pre mládež )

 

Náš tip na výlet? Navštívte Parlamentarium!

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie05-08-2015 - 09:00
Navštívte Parlamentarium a dozviete sa viac o európskej integrácii a o práci svojich europoslancov  

Budete cez leto v Bruseli? Zavítajte do návštevníckeho centra Európskeho parlamentu, ktoré ponúka jedinečný pohľad na prácu europoslancov a jej vplyv na náš každodenný život. Parlamentarium navštívilo od jeho otvorenia v októbri 2011 až viac ako milión návštevníkov. Cestovateľský portál Tripadvisor ho označil za jednu z najzaujímavejších bruselských atrakcií. Tak neváhajte a navštívte nás! (Čítať ďalej: Náš tip na výlet? Navštívte Parlamentarium! )

 

Prvý polrok 2015 v obrazoch

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie03-08-2015 - 17:29
Štrasburské sídlo Európskeho parlamentu za súmraku.  

Prvá polovica roka je už za nami. Vynikajúca príležitosť pripomenúť si tie najdôležitejšie tohtoročné udalosti, či už to boli návštevy významných osobností alebo dôležité politické rozhodnutia. A keďže ľahšie sa spomína v obrazoch, vybrali sme pre vás fotografie, ktoré nám tento rok utkveli v pamäti. (Čítať ďalej: Prvý polrok 2015 v obrazoch )

 

Najpopulárnejšie príspevky na našom Facebooku

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie29-07-2015 - 09:00
Malala Yousafzai a Hauwa Imbrahim.  

Sledujte nás na Facebooku? Ak áno, tak vašej pozornosti určite neušli naše príspevky s nositeľkami Sacharovovej ceny Hauwou Ibrahim a Malalou Yousafzai, kde hovoria o tom, že dievčatá by mali mať všade na svete rovnaký prístup k vzdelávaniu ako chlapci. Spoločne s postom k 30. výročiu Schengenu boli tieto príspevky najpopulárnejšie za celý polrok 2015. (Čítať ďalej: Najpopulárnejšie príspevky na našom Facebooku )

 

Najčítanejšie články za prvý polrok 2015

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie27-07-2015 - 09:00
koláž z článkov  

Na našich web stránkach vám pravidelne prinášame informácie o dianí v Parlamente a i mimo neho. A keďže rok 2015 sa už prehupol do svojej druhej polovice, rozhodli sme sa pre vás zrekapitulovať tie najčítanejšie články za uplynulý semester. Najviac vás zaujala naša fotografická súťaž, dianie na Ukrajine, sociálne médiá, rodová rovnosť a to, ako sú na tom v otázke európskej integrácie krajiny západného Balkánu. Nech sa páči, tu je zoznam najčítanejších článkov. (Čítať ďalej: Najčítanejšie články za prvý polrok 2015 )