Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

#EPhearings2014 - deň tretí: Sledujte naživo vypočutia navrhovaných komisárov

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie01-10-2014 - 08:38
Potréty šiestich nominovaných komisárov  

V pondelok sa začali vypočutia, počas ktorých príslušné parlamentné výbory preverujú kompetencie navrhnutých komisárov. Dnes bude na otázky poslancov odpovedať šesť ďalších kandidátov - Corina Crețu, Marianne Thyssen, Jonathan Hill, Vĕra Jourová, Tibor Navracsics a Miguel Arias Cañete. Každé vypočutie bude trvať tri hodiny. Ich priame prenosy môžete sledovať na našom web portáli. Svoje komentáre a ohlasy nám môžete posielať na Facebooku a Twitteri. (Čítať ďalej: #EPhearings2014 - deň tretí: Sledujte naživo vypočutia navrhovaných komisárov )

 
 

Extra funds should be added to the EU’s 2015 budget for growth and jobs policies, education, including the EU's Erasmus+ student mobility programme, and EU humanitarian and support work in war-stricken zones, said the Budgets Committee in votes on Monday and Tuesday. It also recommended that the European Parliament as a whole should reverse cuts sought by the Council of Ministers in planned and actual expenses. (Read more: Budgets Committee recommends reversing Council cuts in EU budget for 2015 )

 
 

#EPhearings2014 - deň druhý: Sledujte naživo vypočutia navrhovaných komisárov

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie30-09-2014 - 06:00
Potréty dnešných šiestich kandidátov  

Včera sa začali vypočutia navrhovaných komisárov, počas ktorých príslušné parlamentné výbory preverujú ich kompetencie. Dnes bude na otázky poslancov odpovedať šesť kandidátov - Carlos Moedas, Vytenis Andriukaitis, Dimitris Avramopoulos, Johannes Hahn, Christos Stylianides a Maroš Šefčovič. Každé vypočutie bude trvať tri hodiny. Ich priame prenosy môžete sledovať na našom web portáli. A na Facebooku a Twitteri čakáme na vaše komentáre a ohlasy. (Čítať ďalej: #EPhearings2014 - deň druhý: Sledujte naživo vypočutia navrhovaných komisárov )

 
 

#EPhearings2014 - deň prvý: Sledujte naživo vypočutia navrhovaných komisárov

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie29-09-2014 - 15:01
Portréty štyroch dnešných kandidátov  

Vypočutia navrhovaných komisárov, počas ktorých parlamentné výbory preverujú ich kompetencie, sa už začali. Dnes budú otázkam poslancov čeliť štyria prví kandidáti - Cecilia Malmström, Karmenu Vella, Neven Mimica a Günther Oettinger. Každé vypočutie bude trvať tri hodiny. Ich priame prenosy môžete sledovať na našom web portáli. A na sociálnych sieťach čakáme na vaše komentáre a ohlasy. (Čítať ďalej: #EPhearings2014 - deň prvý: Sledujte naživo vypočutia navrhovaných komisárov )

 
 

#EPhearings2014: Vypočutia nominovaných komisárov začínajú už dnes

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie29-09-2014 - 12:23
Jean-Claude Juncker a dezignovaní komisári.  

Stať sa eurokomisárom nie je jednoduché. Všetci 27 členovia Junckerovho tímu musia ešte prejsť svoju poslednú prijímaciu skúšku. Európsky parlament bude od dnešného popoludnia preverovať ich schopnosti a odbornosť počas takzvaných vypočutí. Tie trvajú 3 hodiny a počas nich poslanci bombardujú kandidátov otázkami vzťahujúcimi sa na rezort, ktorý by mali mať pod palcom. Parlament následne na to odsúhlasí (alebo zamietne) Komisiu ako celok. Všetky vypočutia budeme vysielať na našom portáli. (Čítať ďalej: #EPhearings2014: Vypočutia nominovaných komisárov začínajú už dnes )

 
 

Európsky deň jazykov: Rozoznáte všetkých 24?

Ďalšie tlačové správy Kultúra26-09-2014 - 10:18
 

V Európskej únii existuje 24 úradných jazykov. Každý občan EÚ má právo obrátiť sa na ktorúkoľvek z jej inštitúcií vo svojom jazyku. Tie majú potom povinnosť odpovedať v tej istej reči. 26. september bol v roku 2001 vyhlásený za Európsky deň jazykov. Jeho cieľom je podporovať jazykovú rozmanitosť, ktorú si Únia veľmi cení, a motivovať ľudí k tomu, aby sa učili cudzie jazyky. Pripravili sme pre vás jednoduchý jazykový kvíz, otestujte sa, či rozoznáte všetky jazyky Únie. (Čítať ďalej: Európsky deň jazykov: Rozoznáte všetkých 24? )

 
 

Günther Oettinger o energetickej účinnosti a bezpečnosti

Ďalšie tlačové správy Energetika25-09-2014 - 18:26
Komisár zodpovedný za energetiku Günther Oettinger počas debaty v parlamentnom výbore pre priemysel, výskum a energetiku.  

V stredu do Parlamentu zavítal komisár zodpovedný za rezort energetiky Günther Oettinger. Dôvodom jeho návštevy bola debata s členmi výboru pre priemysel, výskum a energetiku, počas ktorej zhrnul svoje končiace sa pôsobenie v obore a odpovedal na ich otázky. Odchádzajúci komisár vyzdvihol najmä potrebu zabezpečiť bezpečnosť energetických dodávok pre všetkých občanov EÚ, ako aj pre podniky a infraštruktúru. (Čítať ďalej: Günther Oettinger o energetickej účinnosti a bezpečnosti )

 
 

Italian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN REGI PECH LIBE JURI ITRE INTA IMCO FEMM ENVI EMPL ECON DEVE CULT AGRI AFET Institutions25-09-2014 - 10:51

"The priorities of the Italian Council Presidency were outlined to the various parliamentary committees by Italian ministers in a series of meetings held in July and September." (Read more: Italian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Ako nechať podniky platiť za CO2 a neznížiť pritom ich konkurencieschopnosť?

Ďalšie tlačové správy Energetika / Životné prostredie24-09-2014 - 19:21
Bas Eickhout.  

Holandský poslanec zo skupiny Zelených / Európskej slobodnej aliancie je presvedčený, že emisné kvóty dostáva zdarma príliš veľa priemyselných odvetví, vrátane tých, ktoré by si pokojne mohli dovoliť za ne zaplatiť. Výbor pre životné prostredie v stredu hlasoval o jeho návrhu na zastavenie rozhodnutia Komisie, ktorého cieľom je chrániť niektoré odvetvia pre rizikom tzv. "úniku uhlíka", čiže situácie, keď firmy premiesťujú svoju výrobu do oblastí s menej prísnymi ekologickými normami. (Čítať ďalej: Ako nechať podniky platiť za CO2 a neznížiť pritom ich konkurencieschopnosť? )

 
 

MEPs to discuss impact of Russia’s EU farm produce import ban today

INTA External/international trade / External relations24-09-2014 - 11:57

The economic consequences of Russia’s ban on imports of farm produce, raw materials and food from the EU will be debated by the International Trade Committee with the trade specialists from the EU Commission on Wednesday after 16.00. (Read more: MEPs to discuss impact of Russia’s EU farm produce import ban today )