Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

EU must decide and deliver crisis aid faster, say foreign affairs MEPs

AFET External relations02-09-2014 - 16:51
Iraqi people take water from a humanitarian aid convoy in Amerli on September 1, 2014 ©BELGA_ AFP_ JM LOPEZ  

"We need to make our budgetary procedure simpler and faster: currently there is too much bureaucracy, and money given too late for humanitarian actions is wasted money", urged Foreign Affairs Committee chair Elmar Brok (EPP, DE) in Tuesday’s committee debate on international crises in the EU’s neighbourhood. The committee is to debate the crises in Iraq, Gaza, Syria, Libya and Ukraine in meetings this week. (Read more: EU must decide and deliver crisis aid faster, say foreign affairs MEPs )

 
 

Italian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN PECH LIBE JURI ITRE INTA FEMM ENVI EMPL ECON DEVE CULT AGRI AFET Institutions02-09-2014 - 15:43

The priorities of the Italian Council Presidency are being outlined to the various parliamentary committees by Italian ministers on 2 and 3 September, following a first series of meetings held on 22 and 23 July. This text will be updated after each session. (Read more: Italian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Pěstování geneticky modifikovaných plodin v EU: otázky a odpovědi

Další tiskové zprávy Zemědělství / Životní prostředí / Bezpečnost potravin02-09-2014 - 15:42
kukuřice v poli. ©BELGA_ AFP_P.HUGUEN  

EU má jedny z nejpřísnějších předpisů v oblasti geneticky modifikovaných potravin na světě a pěstování geneticky modifikovaných plodin se povoluje pouze po důkladném posouzení rizik. Členské země přesto chtějí více možností, jak omezit pěstování těchto plodin na svém území. Evropská komise proto navrhla změny stávajících unijních pravidel a 3. září členové Výboru pro životní prostředí projednají stanovisko Rady EU k této otázce. Víc prozradí naše otázky a odpovědi. (Přečtěte si více: Pěstování geneticky modifikovaných plodin v EU: otázky a odpovědi )

 
 

ŽIVĚ: seminář o zlepšení strategie pro rovnost žen a mužů

Další tiskové zprávy Práva žen/Rovné příležitosti02-09-2014 - 13:35
ikona 50/50  

Nová strategie pro rovnost žen a mužů po roce 2015 je tématem semináře, který ve středu 3. září pořádá parlamentní Výbor pro práva žen a rovnost pohlaví. Během semináře představí odborníci z několika evropských zemí doporučení pro strategii ke zlepšení situace žen a dosažení genderové rovnosti. Seminář můžete sledovat v přímém přenosu na našich webových stránkách. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: seminář o zlepšení strategie pro rovnost žen a mužů )

 
 

ŽIVĚ: diskuze o krizích v sousedství EU

Další tiskové zprávy Vnější vztahy / Bezpečnost a obrana01-09-2014 - 15:44
Watch it live  

Seznam konfliktů v širším sousedství EU je v těchto dnech dlouhý: Sýrie, Irák, Libye, Gaza, Ukrajina. Výbor pro zahraniční věci jedná v úterý o nejnovějším vývoji v sousedství EU s vedoucím pozorovatelem Speciální monitorovací mise OBSE na Ukrajině Ertuğrulem Apakanem, vedoucím podpůrné skupiny Evropské komise pro Ukrajinu Péterem Balásem a vedoucí delegace EU v Iráku Janou Hybáškovou. Sledujte diskuzi v přímém přenosu prostřednictvím našich webových stránek. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: diskuze o krizích v sousedství EU )

 
 

Summit EU: Martin Schulz vyzval k politickému řešení situace na Ukrajině

Další tiskové zprávy Instituce01-09-2014 - 15:43
Martin Schulz před mikrofony novinářů.  

"Přímá vojenská konfrontace mezi Ukrajinou a Ruskem by mohla nekontrolovatelně roztočit spirálu událostí. Strany konfliktu a mezinárodní společenství musí udělat vše, co je v jejich silách, aby se tomu zabránilo," řekl předseda Evropského parlamentu Martin Schulz hlavám států a vlád členských zemí EU na začátku zvláštního zasedání Evropské rady, které proběhlo v sobotu 30. srpna a bylo věnováno jmenování kandidátů na nejvyšší posty v EU. (Přečtěte si více: Summit EU: Martin Schulz vyzval k politickému řešení situace na Ukrajině )

 
 

Výborový týden: základní kámen parlamentní práce

Další tiskové zprávy Instituce01-09-2014 - 14:59
infografika - přehled předsedů parlamentních výborů a podvýborů.  

Letní přestávka je za námi a parlamentní práce nabírá na rychlosti. Tento týden se schází většina výborů Evropského parlamentu. Výbory hrají klíčovou roli ve vytváření politik EU, protože připravují postoj Parlamentu ke všem otázkám, které spadají do jeho kompetencí. Jak parlamentní výbory pracují a kolik jich je? Pokračujte ve čtení. A v naší infografice se seznamte s předsedy všech 20 výborů a 2 podvýborů. (Přečtěte si více: Výborový týden: základní kámen parlamentní práce )

 
 

Tento týden v EP: zahraniční krize, ekonomické otázky, rozpočet

Další tiskové zprávy Instituce01-09-2014 - 13:27
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Tento týden probíhají poprvé po letní přestávce schůze parlamentních výborů. Hlavním tématem jsou krize na Středním východě, v Africe a na Ukrajině. Italští ministři představují priority předsednictví své země v Radě EU. S předsedou Euroskupiny Jeroenem Dijsselbloemem jednají poslanci o hospodářském růstu a většina výborů posuzuje rozpočet EU na příští rok. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: zahraniční krize, ekonomické otázky, rozpočet )

 
 

Infografiky, videa, fotky … naše produkty jsou tu pro vás: volně k použití

Další tiskové zprávy Instituce29-08-2014 - 09:00
ikonky pro stahování obsahu  

Září už klepe na dveře a s ním se znovu rozjíždí parlamentní činnost. Máte nějaký svůj online projekt, webovou stránku, blog … a chcete svým čtenářům nabídnout faktické informace o Evropském parlamentu nebo nadcházejících slyšeních kandidátů na komisaře? Máme pro vás širokou škálu produktů Evropského parlamentu – infografik, videí, rozhovorů, fotek – které můžete zdarma použít. Projděte si náš online katalog a vyberte si, co se vám hodí. (Přečtěte si více: Infografiky, videa, fotky … naše produkty jsou tu pro vás: volně k použití )

 
 

V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné

Další tiskové zprávy Instituce28-08-2014 - 18:05
značka "Ve výstavbě" ©BELGA-V.Valka_Easyphotostock  

Léto je obdobím, které si mnohá evropská města vybírají pro opravy a úpravy svých silnic a jiných komunikací, aby bylo po prázdninách všechno v pořádku. Podobná údržba čeká i naše webové stránky, a to v pátek 29. srpna dopoledne. Některé části stránek - konkrétně "O Parlamentu", "Poslanci EP", "Plenární zasedání", "Výbory", "Delegace", "Think tank" a "100 knih" - budou tedy dočasně nedostupné. Jejich aktualizovaný obsah znovu nabídneme v pátek v odpoledních hodinách. (Přečtěte si více: V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné )