Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Poslední plenární rozprava k Ukrajině před volbami

Plenární zasedání Vnější vztahy16-04-2014 - 09:00

Poslanci budou ve středu debatovat o současném vývoji na Ukrajině, zejména pak o ruském tlaku a nestabilitě na východě Ukrajiny, s komisařem Štefanem Fülem. Rozprava, která by měla začít přibližně v 9:45, se koná před čtvrtečním čtyřstrannou schůzkou mezi Ukrajinou, EU, USA a Ruskem v Ženevě. (Přečtěte si více: Poslední plenární rozprava k Ukrajině před volbami )

 
 

Nová pravidla pro snižování hluku na letištích: otázky a odpovědi

Další tiskové zprávy Doprava15-04-2014 - 19:20
Letadlo přelétávající na střechou domu ©BELGA_DPA_A.Dedert  

Hluk z letadel může vážně poškodit nejen vaše nervy, ale i váš sluch, a může se podepsat i na vašem celkovém zdraví. Proto většina letišť a veřejných orgánů uvaluje omezení na pohyb letadel. 10. dubna parlamentní Výbor pro dopravu a cestovní ruch schválil dohodu s Radou, podle které zůstane místním úřadům velký vliv na opatření pro omezení hluku na letištích. O co přesně jde? Přečtěte si naše otázky a odpovědi. (Přečtěte si více: Nová pravidla pro snižování hluku na letištích: otázky a odpovědi)

 
 

Posílení bezpečnosti výrobků: poslanci požadují povinné označování "vyrobeno v"

Plenární zasedání Volný pohyb zboží15-04-2014 - 19:15

Označení "made in" (vyrobeno v) by mělo být povinné pro všechny výrobky prodávané na jednotném trhu, s výjimkou potravin. Parlament tak uvedl v úterním hlasování k návrhům na posílení požadavků pro bezpečnost výrobků a pravidel dozoru nad trhem, jejichž cílem je posílit ochranu spotřebitelů v EU. Poslanci také žádají přísnější sankce pro firmy, které prodávají nevyhovující či potenciálně nebezpečné zboží. (Přečtěte si více: Posílení bezpečnosti výrobků: poslanci požadují povinné označování "vyrobeno v" )

 
 

MEPs vote laws to regulate financial markets and curb high-frequency trading

Plenary Session Economic and monetary affairs15-04-2014 - 18:58

Comprehensive rules to govern financial markets were adopted by Parliament on Tuesday. These rules are designed to close loopholes in the existing legislation, so as to ensure that financial markets are safer as well as more efficient, investors are better protected, high-frequency trading is regulated and speculative commodity trading is curbed. (Read more: MEPs vote laws to regulate financial markets and curb high-frequency trading)

 
 

EU workers to enjoy fully portable pension rights when moving abroad

Plenary Session Social policy15-04-2014 - 18:17

EU workers moving to a different EU country will be able to take their full pension rights with them thanks to a draft law passed by Parliament on Tuesday. It still needs to be formally approved by the Council of Ministers. (Read more: EU workers to enjoy fully portable pension rights when moving abroad)

 
 

New measures to encourage lobbyists to sign the EU Transparency Register

Plenary Session Institutions15-04-2014 - 13:07

Measures to encourage lobbyists working with the EU institutions to sign the EU’s public Transparency Register were backed by Parliament on Tuesday. MEPs also called again for the register to be made compulsory and approved new provisions to push interest groups to make their links with the EU clearer. (Read more: New measures to encourage lobbyists to sign the EU Transparency Register)

 
 

Key things small investors should be told

Plenary Session Economic and monetary affairs15-04-2014 - 13:04

New EU rules on the information that small investors must be given before they sign a contract were approved by Parliament on Tuesday. This information will be set out in a mandatory, three-page A4 Key Information Document (KID). (Read more: Key things small investors should be told )

 
 

Small investors to be shielded against reckless risk taking by investment funds

Plenary Session Economic and monetary affairs15-04-2014 - 13:02

Small investors will be better protected against investment funds that take excessive or unnecessary risks with their money, under rules approved by Parliament on Tuesday. These rules clarify who is liable for mismanagement of funds and tailor fund managers' remuneration rules to encourage them to take reasonable risks and a long-run view. (Read more: Small investors to be shielded against reckless risk taking by investment funds)

 
 

Základní bankovní účet pro všechny

Plenární zasedání Hospodářské a měnové záležitosti15-04-2014 - 12:43

Všechny osoby s legálním pobytem v EU budou mít na základě legislativy, kterou v úterý schválil Evropský parlament, právo otevřít si základní platební účet. Toto právo by nemělo být nikomu odmítnuto na základě národnosti či místa trvalého bydliště. Podle nových pravidel by měly být poplatky a pravidla pro tyto účty jasně uváděny a snadno porovnatelné. Zákazníci by také měli být s to jednoduše přejít na jiný základní účet nabízející lepší podmínky. (Přečtěte si více: Základní bankovní účet pro všechny )

 
 

Parlament sejmul břemeno záchrany bank z ramen daňových poplatníků

Plenární zasedání Hospodářské a měnové záležitosti / Hospodářská a měnová unie15-04-2014 - 12:35
Bezpečnost vkladů především  

Parlament v úterý schválil trojici opatření, která přenesou rizika úpadku bank z ramen daňových poplatníků na banky samotné. Dvě opatření se týkají restrukturalizace a ukončení činnosti problémových bank, třetí zajišťuje, že za vklady do 100.000 EUR budou ručit banky a nikoli daňoví poplatníci. Tato opatření doplňují již existující jednotný mechanismus bankovního dohledu a posouvají EU o kus blíže k bankovní unii. (Přečtěte si více: Parlament sejmul břemeno záchrany bank z ramen daňových poplatníků )