Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

VW skandāls apdraud autobūves jomas reputāciju, saka EP deputāti

Plenārsesija Rūpniecība / Transports / Patērētāji / Vide06-10-2015 - 18:00

EP deputāti otrdien sprieda par „Volkswagen” automašīnu izmešu datu falsificēšanas skandālu. Viņi uzdeva ES rūpniecības un uzņēmējdarbības komisārei Elžbetai Beņkovskai noskaidrot, vai izmešu datu viltošana notikusi arī Eiropas Savienībā. Daudzi debašu dalībnieki uzsvēra, ka pašreizējais skandāls apdraud visas autobūves nozares reputāciju, un aicināja Komisiju pēc iespējas ātrāk ieviest izmešu līmeņa testēšanu reālās braukšanas laikā. (Lasīt tālāk: VW skandāls apdraud autobūves jomas reputāciju, saka EP deputāti )

 

Francijas prezidents un Vācijas kanclere trešdien apmeklēs Parlamentu

Plenārsesija Iestādes06-10-2015 - 17:51
Francijas prezidentsa un Vācijas kancleres portreti  

Francijas prezidents Fransuā Olands un Vācijas kanclere Angela Merkele 7. oktobrī piedalīsies Eiropas Parlamenta (EP) plenārsesijā Strasbūrā. Viņi runās par pašlaik Eiropā aktuāliem jautājumiem un piedalīsies diskusijās ar EP politisko grupu vadītājiem. Šī ir pirmā kopējā Francijas un Vācijas līderu vizīte Parlamentā kopš 1989. gada , kad Francijas prezidents F. Miterāns un Vācijas kanclers H. Kols ar EP deputātiem diskutēja par Aukstā kara beigām. Skaties tiešraidi mūsu tīmekļa vietnē. (Lasīt tālāk: Francijas prezidents un Vācijas kanclere trešdien apmeklēs Parlamentu )

 

EP prasa vairāk aizsargāt tradicionālos produktus

Plenārsesija Tiesu sadarbība06-10-2015 - 16:24

ES līmenī jāaizsargā ne vien tradicionālās receptes un pārtikas produkti, bet arī reģionālas un vietējas nozīmes nelauksaimnieciski un amatnieku produkti, kuru izgatavošanas pamatā ir tradicionālas prasmes vai zināšanas (kā, piemēram, Ķemeru dūņas vai Latgales keramika). To Eiropas Parlaments pieprasa otrdien pieņemtajā rezolūcijā. Tas palīdzētu ekonomikai, veicinātu tūrismu, stiprinātu patērētāju uzticēšanos, kā arī palīdzētu saglabāt kultūras mantojumu un tradicionālās prasmes. (Lasīt tālāk: EP prasa vairāk aizsargāt tradicionālos produktus )

 

Germany, Italy and Belgium will get €14.6 million in EU aid to help redundant car and airline workers to find new jobs, and Bulgaria and Greece a total of €16.3 million to repair flood damage, after Parliament approved their applications on Tuesday. (Read more: Job search aid for Germany, Italy, Belgium, disaster relief for Bulgaria, Greece )

 

Greece: Parliament backs urgent frontloading of €35 billion in EU funding

Plenary Session Regional policy06-10-2015 - 13:18

Parliament on Tuesday backed a set of one-off measures aimed at boosting the effective spending of €35 billion earmarked for Greece in the EU 2014-2020 budget. This includes €20 billion from the European structural and investment funds and €15 billion from agricultural funds. (Read more: Greece: Parliament backs urgent frontloading of €35 billion in EU funding )

 

Bēgļu krīze: EP deputāti mudina dalībvalstis uz aktīvāku rīcību

Plenārsesija Imigrācija / Patvēruma politika / Humānā palīdzība06-10-2015 - 12:32
EP plenary debate on EU summit & refugee crisis with EC Presidnet Juncker and CE President Tusk  

Migrantu un bēgļu krīzes risināšanai nepieciešama aktīva ES valstu rīcība, otrdienas rītā debatējot par 23. septembrī notikušā Eiropadomes samita iznākumu, sacīja Eiropas Parlamenta deputāti. Samitā ES valstu līderi vienojas par finansējuma palielināšanu, palīdzību ES ārējo robežu valstīm un kaimiņvalstīm, kā arī aģentūrām, kas nodarbojas ar Sīrijas bēgļu krīzi. Lielākā daļa EP deputātu atbalstīja Komisijas izvirzītos priekšlikumus krīzes risināšanai. (Lasīt tālāk: Bēgļu krīze: EP deputāti mudina dalībvalstis uz aktīvāku rīcību )

 

Atklājot oktobra plenârsesiju, EP vicepriekšsēdētāja Meirīda Makginesa paziņoja, ka trešdienas rīta debatēm ar ES Augsto pāŗstāvi ārlietās Federiku Mogerīni ir pievienotas debates par 3.oktobra uzlidojumiem Kunduzas viesnīcai Afganistānā, kurā bojā gāja 12 organizācijas "Ārsti bez robežām" darbinieku un 10 pacienti, kuru vidū bija trīs bērni. (Lasīt tālāk: Oktobra plenārsesijā ar Mogerīni apspriedīs uzlidojumus Afganistānas slimnīcai )

 
Tiešraide  

EP Juridisko jautājumu komitejas sagatavotais ziņojums par priekšlikumu ģeogrāfiskās izcelsmes norāžu aizsardzību attiecināt uz nelauksaimnieciskiem produktiem jau ticis pieņemts komitejā, bet visa Parlamenta balsojums notiks 6. oktobrī. Ziņojumā uzsvērts, ka izcelsmes norāžu piemērošana amatnieku produktiem, kuru izgatavošana balstīta uz tradicionālajām prasmēm, palīdzēs saglabāt kultūras mantojumu, patērētājiem nodrošinās lielākas garantijas un atbalstīs uzņēmējdarbību, īpaši lauku apgabalos. (Lasīt tālāk: EP balsos par amatnieku produktu aizsardzību ar ģeogrāfiskās izcelsmes norādēm )

 

Vācijas atkalapvienošanās 25. gadadiena – Eiropas Parlamenta loma

Citi Eiropas nākotne / Eiropas integrācija / Iestādes02-10-2015 - 16:29
Brandenburgas vārti  

Pēc Berlīnes mūra krišanas Vācijas atkalapvienošanās 1990. gada 3. oktobrī bija loģisks nākamais solis. Eiropas Parlamentā tika izveidota īpaša komiteja, kuras uzdevums bija novērtēt iespējamās Austrumvācijas un Rietumvācijas apvienošanās sekas. "Vācijas atkalapvienošanās savā ziņā bija neformāla Eiropas Savienības paplašināšanās," uzskata EP Ārlietu komitejas vadītājs Elmārs Broks (EPP, Vācija), kurš ir vienīgais atkalapvienošanās komitejas dalībnieks ar aktīvu EP deputāta mandātu. (Lasīt tālāk: Vācijas atkalapvienošanās 25. gadadiena – Eiropas Parlamenta loma )

 

Fotokonkurss tuvojas noslēgumam: balso par savu favorītu

Citi Iestādes / Imigrācija01-10-2015 - 16:51
Vīrietis tur bērnu  

Tuvojas noslēgumam Eiropas Parlamenta rīkotais fotokonkurss, kura tēmas bija cieši saistītas ar Eiropas gadu attīstībai. Katru mēnesi līdz pat septembrim mūsu tīmekļa vietnē tika publicēta konkrētā mēneša tēma, kas saistīta ar attīstību un noteikti desmit labākie darbi. Konkursa galveno balvu – iespēju apmeklēt Eiropas Parlamenta plenārsesiju Strasbūrā – iegūs divi dalībnieki, no kuriem vienu noteiks žūrija, bet otru jūsu balsojums sociālo mediju tīklos. (Lasīt tālāk: Fotokonkurss tuvojas noslēgumam: balso par savu favorītu )