Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Poslanci hovorili o bezpečnosti s ministrami vnútra Nemecka a Francúzska

Ďalšie tlačové správy Bezpečnosť a obrana28-03-2017 - 18:15
Matthias Fekl , Thomas de Maizière a poslanec Claude Moraes z výboru pre občianske slobody.  

Len niekoľko dní po teroristickom útoku v Londýne diskutovali členovia výboru pre občianske slobody o bezpečnostnej situácii v EÚ. Na svoju schôdzu si pozvali nemeckého ministra vnútra Thomasa de Maizière a jeho francúzskeho náprotivka Matthiasa Fekla. Obaja ministri sa zhodli na to, že potrebujeme zabezpečiť vonkajšie hranice, vymieňať si viac informácií a efektívnejšie zakročiť proti radikalizácii a terorizmu. (Čítať ďalej: Poslanci hovorili o bezpečnosti s ministrami vnútra Nemecka a Francúzska )

 

Starosta Londýna: Aj naďalej budeme súčasťou európskej rodiny

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie28-03-2017 - 15:17
Sadiq Khan a Antonio Tajani stoja za rečníckymi pultmi  

„Opúšťame síce EÚ, no neopúšťame Európu. V otázkach od bezpečnosti a obrany až po financie a kultúru budeme aj naďalej súčasťou európskej rodiny,“ povedal dnes počas návštevy EP starosta Londýna Sadiq Khan. V Bruseli sa stretol s predsedom Antoniom Tajanim, s ktorým spoločne diskutovali o bezpečnosti a odchode jeho krajiny z EÚ. Podľa jeho slov „nie je v nikoho záujme, aby bol Londýn alebo Spojené kráľovstvo potrestané. Nie je to v záujme Londýna, ani Spojeného kráľovstva, ani v záujme EÚ.“ (Čítať ďalej: Starosta Londýna: Aj naďalej budeme súčasťou európskej rodiny )

 

Plans to make it easier to move money around within the EU’s long-run budget, to help tackle urgent challenges such as the migration crisis, strengthening security, boosting growth and creating jobs, were backed by the Budgets Committee on Monday. Parliament has long fought for greater flexibility within the Multi-annual Financial Framework (MFF), which would apply for the remainder of the 2014-2020 MFF. (Read more: Budgets MEPs back flexibility: €6bn more for jobs, growth and tackling migration )

 

MEPs vote to close loopholes for exploiting EU and third country tax differences

ECON Economic and monetary affairs27-03-2017 - 18:29

Economic and Monetary Affairs Committee MEPs have voted to close loopholes which allow some of the world’s largest corporations to avoid paying tax on profits by exploiting differences in the tax systems of EU and third countries. (Read more: MEPs vote to close loopholes for exploiting EU and third country tax differences )

 

Antonio Tajani počas osláv 60. výročia EÚ: Musíme byť hrdí na naše dedičstvo

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie27-03-2017 - 16:55
Donald Tusk a Antonio Tajani ukazujú novinárom deklaráciu s podpismi  

„Sen o spoločnej Európe navždy zažehnal hrôzy vojny.“Tieto slová predniesol predseda EP Antonio Tajani, keď sa počas víkendu spoločne s viacerými poslancami zúčastnil v Ríme osláv 60. výročia Rímskych zmlúv. Práve ony položili základy Európskeho hospodárskeho spoločenstva, z ktorého sa neskôr vyvinula EÚ.„Musíme byť hrdí na dedičstvo, ktoré odovzdávame našim deťom: slobodu cestovať, študovať, pracovať, zakladať firmy a inovovať,“ povedal, keď v mene EP podpisoval Rímsku deklaráciu k 60. výročiu. (Čítať ďalej: Antonio Tajani počas osláv 60. výročia EÚ: Musíme byť hrdí na naše dedičstvo )

 

Security: committee debate with French and German ministers on Monday at 17.00

LIBE Justice and home affairs27-03-2017 - 13:13

German federal Minister of the Interior Thomas de Maizière and French Minister of the Interior Matthias Fekl will debate EU measures to improve the security situation in Europe and future challenges in the field with the Civil Liberties Committee on Monday from 17.00 to 19.00. (Read more: Security: committee debate with French and German ministers on Monday at 17.00 )

 

Bezpečnosť, dane, viacročný finančný rámec. Prehľad začínajúceho sa týždňa

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie27-03-2017 - 12:26
Pohľad na budovu Parlamentu so zástavou EÚ  

Pozornosť médií sa bude tento týždeň upierať na Spojené kráľovstvo, ktoré by malo aktivovať článok 50 o vystúpení z EÚ. Poslanci sa stretnú s ministrami vnútra Nemecka a Francúzska, s ktorými bude reč o bezpečnosti. Okrem nich tento týždeň do Parlamentu zavíta palestínsky prezident Mahmoud Abbas a starosta Londýna Sadiq Khan. Výbory sa chystajú hlasovať o priebežnej revízii viacročného finančného rámca a opatreniach proti daňovým únikom zo strany nadnárodných firiem. (Čítať ďalej: Bezpečnosť, dane, viacročný finančný rámec. Prehľad začínajúceho sa týždňa )

 

Európska únia oslavuje v sobotu 60 rokov svojej existencie

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie / Zmluvy24-03-2017 - 14:14
posledná strana Rímskej zmluvy s podpismi  

Pred šesťdesiatimi rokmi sa v Ríme stretli štátmi predstavitelia šiestich európskych krajín, kde podpísali zmluvy, ktorými založili spoločný trh. A nielen to. Vytvorili úniu mieru a prosperity, ktorá sa postupne rozšírila na veľkú časť nášho kontinentu. Pri príležitosti 60. výročia podpisu Rímskych zmlúv sa tento víkend v Ríme konajú slávnosti, ktorých sa zúčastnia aj kľúčoví poslanci Európskeho parlamentu. Lídri členských krajín tu budú rokovať o tom, akým smerom by sa mala EÚ ďalej uberať. (Čítať ďalej: Európska únia oslavuje v sobotu 60 rokov svojej existencie )

 

60th anniversary of the Treaty of Rome

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties23-03-2017 - 18:31

Parliament’s President Antonio Tajani, political group leaders and other leading MEPs will meet with Italy’s highest public officials, starting with President Sergio Mattarella on Friday, and take part in the celebration of the 60th anniversary of the Treaty of Rome on Saturday. (Read more: 60th anniversary of the Treaty of Rome )

 

Poslancom záleží na tom, v akých podmienkach sa vyrába naše oblečenie

Ďalšie tlačové správy Vývoj a spolupráca23-03-2017 - 17:46
 

Keď sa pred takmer štyrmi rokmi zrútila v Bangladéši textilná továreň Rana Plaza, na celom svete sa rozprúdila diskusia o otrasných pracovných podmienkach ľudí, ktorí vyrábajú naše lacné oblečenie. Pri katastrofe vtedy prišlo o život 1100 robotníkov a 2500 bolo zranených. Poslanci z výboru DEVE tento týždeň prijali správu, v ktorej požadujú, aby európske módne značky brali ohľad na to, ako sa ich oblečenie vyrába a ako sa ich dodávatelia správajú k svojím zamestnancom. (Čítať ďalej: Poslancom záleží na tom, v akých podmienkach sa vyrába naše oblečenie )