Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

#EPhearings2014: sledujte 1. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu

Další tiskové zprávy Instituce29-09-2014 - 14:13
infografika  

Slyšení 27 kandidátů na členy nové Evropské komise vedené Jeanem-Claudem Junckerem začínají: dnes před parlamentní výbory předstoupí Cecilia Malmström, Karmenu Vella, Neven Mimica a Günther Oettinger. Čekají je tříhodinová slyšení, během nichž budou členové příslušných výborů zkoumat jejich kompetenci a znalosti. Sledujte slyšení živě na našich webových stránkách a přidejte se ke konverzaci na sociálních médiích. (Přečtěte si více: #EPhearings2014: sledujte 1. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu )

 
 

#EPhearings2014: dnes začínají slyšení kandidátů na komisaře

Další tiskové zprávy Instituce29-09-2014 - 12:38
Jean-Claude Juncker a kandidáti na komisaře  

27 kandidátů na komisaře čeká v nadcházejících dnech těžká zkouška - tříhodinová slyšení v Evropském parlamentu. Slyšení, zvaná také grilování, začínají už dnes, 29. září. Parlamentní výbory během nich hodnotí schopnosti a znalosti kandidátů, ještě než při hlasování na plenárním zasedání rozhodnou, jestli novou Evropskou komisi vedenou zvoleným předsedou Jeanem-Claudem Junckerem schválit. Slyšení můžete sledovat v přímém přenosu na našich webových stránkách i na několika on-line platformách. (Přečtěte si více: #EPhearings2014: dnes začínají slyšení kandidátů na komisaře )

 
 

Evropský den jazyků: jak jste na tom s jazyky vy?

Další tiskové zprávy Kultura26-09-2014 - 13:31
 

Evropská unie má 24 úředních jazyků a svou jazykovou rozmanitost se snaží chránit. Každý občan má právo obrátit se na instituce EU ve svém jazyce a ve stejném jazyce obdržet odpověď. Od roku 2001 se každoročně 26. září slaví Evropský den jazyků, který má připomenout mnohojazyčnost Evropy a podpořit studium jazyků. Vyzkoušejte si v našem kvízu, kolik oficiálních jazyků EU poznáte vy. (Přečtěte si více: Evropský den jazyků: jak jste na tom s jazyky vy? )

 
 

Günther Oettinger: Energetická účinnost je základem energetické bezpečnosti

Další tiskové zprávy Energetika26-09-2014 - 12:16
Günther Oettinger  

Musíme zajistit bezpečnost dodávek energie pro všechny naše občany, pro infrastrukturu a průmysl v celé EU, a to znamená i využití opatření založených na solidaritě, řekl ve středu 24. září členům parlamentního Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku komisař Günther Oettinger. Ve svém posledním vystoupení před poslanci v roli komisaře pro energetiku hodnotil své působení a odpovídal na otázky poslanců. (Přečtěte si více: Günther Oettinger: Energetická účinnost je základem energetické bezpečnosti )

 
 

Italian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN REGI PECH LIBE JURI ITRE INTA IMCO FEMM ENVI EMPL ECON DEVE CULT AGRI AFET Institutions25-09-2014 - 10:51

"The priorities of the Italian Council Presidency were outlined to the various parliamentary committees by Italian ministers in a series of meetings held in July and September." (Read more: Italian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Jak nechat podniky platit za emise CO2 bez snížení jejich konkurenceschopnosti

Další tiskové zprávy Energetika / Životní prostředí24-09-2014 - 17:17
Bas Eickhout  

Emisní povolenky zdarma dostává příliš mnoho průmyslových odvětví, i ta, která by si klidně mohla dovolit za ně zaplatit, říká nizozemský poslanec ze skupiny Zelených / Svobodné evropské aliance Bas Eickhout. Ve středu Výbor pro životní prostředí hlasoval o jeho návrhu na zastavení rozhodnutí Komise, jehož cílem je chránit některá odvětví před rizikem "úniku uhlíku," tj. situace, kdy firmy přemístí svou výrobu do oblastí s méně přísnými ekologickými normami. (Přečtěte si více: Jak nechat podniky platit za emise CO2 bez snížení jejich konkurenceschopnosti )

 
 

Poslanci projednali zprávu Komise o přistěhovalectví a azylu

Další tiskové zprávy Azylová politika24-09-2014 - 12:57
Maltský policista se zachráněným dítětem.  

Od chvíle, kdy vstoupila v platnost Lisabonská smlouva, se Evropský parlament aktivně zapojil do vytváření nové imigrační legislativy. 24. září předložila Evropská komise Výboru pro občanské svobody svou Pátou výroční zprávu o přistěhovalectví a azylu. Zpráva zdůrazňuje, že v oblasti přistěhovalectví, azylu a správy hranic je třeba větší úsilí ze strany EU a jejích členských států, a také je nutné posílit úsilí v boji proti pašování lidí a obchodování s nimi. (Přečtěte si více: Poslanci projednali zprávu Komise o přistěhovalectví a azylu )

 
 

MEPs to discuss impact of Russia’s EU farm produce import ban today

INTA External/international trade / External relations24-09-2014 - 11:57

The economic consequences of Russia’s ban on imports of farm produce, raw materials and food from the EU will be debated by the International Trade Committee with the trade specialists from the EU Commission on Wednesday after 16.00. (Read more: MEPs to discuss impact of Russia’s EU farm produce import ban today )

 
 

Sacharovova cena 2014: seznamte se s kandidáty

Další tiskové zprávy Lidská práva23-09-2014 - 15:01
Logo ceny  

Rappeři, gynekolog, duchovní, novináři … - přes rozdílnost povolání mají jedno společné: ochranu lidských práv. 7 kandidátů na letošní Sacharovovu cenu Evropského parlamentu za svobodu myšlení 23. září společně představí parlamentní Výbor pro zahraniční věci, Výbor pro rozvoj a Podvýbor pro lidská práva. Představení můžete sledovat od 16:15 v přímém přenosu. Jméno vítěze se dozvíme v říjnu. (Přečtěte si více: Sacharovova cena 2014: seznamte se s kandidáty )

 
 

Parliament should not sign off spending by the European Council and the Council of Ministers for 2012, due to their repeated failure to co-operate with its efforts to check the accounts, the Budgetary Control Committee unanimously advised on Tuesday. But it should clear spending by the Riga-based Body of European Regulators for Electronic Communications (BEREC), whose budget management, procurement and recruitment shortcomings, highlighted in April 2014, have now been corrected, it adds. (Read more: 2012 accounts: EU ministers fail committee test, but telecoms regulators pass )