Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

#EPhearings2014: sledujte 4. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu

Další tiskové zprávy Instituce02-10-2014 - 06:00
fotografie kandidátů  

Slyšení 27 kandidátů na členy nové Evropské komise vedené Jeanem-Claudem Junckerem dnes mají dalších 5 pokračování: před parlamentní výbory předstoupí Pierre Moscovici, Phil Hogan, Elżbieta Bieńkowska, Kristalina Georgieva a Margrethe Vestager. Během tříhodinových slyšení budou členové příslušných výborů zkoumat kompetenci a znalosti kandidátů. Sledujte slyšení živě na našich webových stránkách a přidejte se ke konverzaci na sociálních médiích. (Přečtěte si více: #EPhearings2014: sledujte 4. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu )

 
 

#EPhearings2014: sledujte 3. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu

Další tiskové zprávy Instituce01-10-2014 - 06:00
day3_cs.jpg  

Slyšení 27 kandidátů na členy nové Evropské komise vedené Jeanem-Claudem Junckerem dnes mají dalších 6 pokračování: před parlamentní výbory předstoupí Corina Crețu, Marianne Thyssen, Jonathan Hill, Věra Jourová, Tibor Navracsics a Miguel Arias Cañete. Během tříhodinových slyšení budou členové příslušných výborů zkoumat kompetenci a znalosti kandidátů. Sledujte slyšení živě na našich webových stránkách a přidejte se ke konverzaci na sociálních médiích. (Přečtěte si více: #EPhearings2014: sledujte 3. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu )

 
 

Extra funds should be added to the EU’s 2015 budget for growth and jobs policies, education, including the EU's Erasmus+ student mobility programme, and EU humanitarian and support work in war-stricken zones, said the Budgets Committee in votes on Monday and Tuesday. It also recommended that the European Parliament as a whole should reverse cuts sought by the Council of Ministers in planned and actual expenses. (Read more: Budgets Committee recommends reversing Council cuts in EU budget for 2015 )

 
 

#EPhearings2014: sledujte 2. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu

Další tiskové zprávy Instituce30-09-2014 - 08:55
day2_cs.jpg  

Slyšení 27 kandidátů na členy nové Evropské komise vedené Jeanem-Claudem Junckerem dnes mají dalších 6 pokračování: před parlamentní výbory předstoupí Carlos Moedas, Vytenis Andriukaitis, Dimitris Avramopoulos, Johannes Hahn, Christos Stylianides a Maroš Šefčovič. Během tříhodinových slyšení budou členové příslušných výborů zkoumat kompetenci a znalosti kandidátů. Sledujte slyšení živě na našich webových stránkách a přidejte se ke konverzaci na sociálních médiích. (Přečtěte si více: #EPhearings2014: sledujte 2. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu )

 
 

#EPhearings2014: sledujte 1. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu

Další tiskové zprávy Instituce29-09-2014 - 14:13
infografika  

Slyšení 27 kandidátů na členy nové Evropské komise vedené Jeanem-Claudem Junckerem začínají: dnes před parlamentní výbory předstoupí Cecilia Malmström, Karmenu Vella, Neven Mimica a Günther Oettinger. Čekají je tříhodinová slyšení, během nichž budou členové příslušných výborů zkoumat jejich kompetenci a znalosti. Sledujte slyšení živě na našich webových stránkách a přidejte se ke konverzaci na sociálních médiích. (Přečtěte si více: #EPhearings2014: sledujte 1. den slyšení kandidátů na komisaře v přímém přenosu )

 
 

#EPhearings2014: dnes začínají slyšení kandidátů na komisaře

Další tiskové zprávy Instituce29-09-2014 - 12:38
Jean-Claude Juncker a kandidáti na komisaře  

27 kandidátů na komisaře čeká v nadcházejících dnech těžká zkouška - tříhodinová slyšení v Evropském parlamentu. Slyšení, zvaná také grilování, začínají už dnes, 29. září. Parlamentní výbory během nich hodnotí schopnosti a znalosti kandidátů, ještě než při hlasování na plenárním zasedání rozhodnou, jestli novou Evropskou komisi vedenou zvoleným předsedou Jeanem-Claudem Junckerem schválit. Slyšení můžete sledovat v přímém přenosu na našich webových stránkách i na několika on-line platformách. (Přečtěte si více: #EPhearings2014: dnes začínají slyšení kandidátů na komisaře )

 
 

Evropský den jazyků: jak jste na tom s jazyky vy?

Další tiskové zprávy Kultura26-09-2014 - 13:31
 

Evropská unie má 24 úředních jazyků a svou jazykovou rozmanitost se snaží chránit. Každý občan má právo obrátit se na instituce EU ve svém jazyce a ve stejném jazyce obdržet odpověď. Od roku 2001 se každoročně 26. září slaví Evropský den jazyků, který má připomenout mnohojazyčnost Evropy a podpořit studium jazyků. Vyzkoušejte si v našem kvízu, kolik oficiálních jazyků EU poznáte vy. (Přečtěte si více: Evropský den jazyků: jak jste na tom s jazyky vy? )

 
 

Günther Oettinger: Energetická účinnost je základem energetické bezpečnosti

Další tiskové zprávy Energetika26-09-2014 - 12:16
Günther Oettinger  

Musíme zajistit bezpečnost dodávek energie pro všechny naše občany, pro infrastrukturu a průmysl v celé EU, a to znamená i využití opatření založených na solidaritě, řekl ve středu 24. září členům parlamentního Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku komisař Günther Oettinger. Ve svém posledním vystoupení před poslanci v roli komisaře pro energetiku hodnotil své působení a odpovídal na otázky poslanců. (Přečtěte si více: Günther Oettinger: Energetická účinnost je základem energetické bezpečnosti )

 
 

Italian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO AFET AGRI CULT DEVE ECON EMPL ENVI FEMM IMCO INTA ITRE JURI LIBE PECH REGI TRAN Institutions25-09-2014 - 10:51

"The priorities of the Italian Council Presidency were outlined to the various parliamentary committees by Italian ministers in a series of meetings held in July and September." (Read more: Italian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Jak nechat podniky platit za emise CO2 bez snížení jejich konkurenceschopnosti

Další tiskové zprávy Energetika / Životní prostředí24-09-2014 - 17:17
Bas Eickhout  

Emisní povolenky zdarma dostává příliš mnoho průmyslových odvětví, i ta, která by si klidně mohla dovolit za ně zaplatit, říká nizozemský poslanec ze skupiny Zelených / Svobodné evropské aliance Bas Eickhout. Ve středu Výbor pro životní prostředí hlasoval o jeho návrhu na zastavení rozhodnutí Komise, jehož cílem je chránit některá odvětví před rizikem "úniku uhlíku," tj. situace, kdy firmy přemístí svou výrobu do oblastí s méně přísnými ekologickými normami. (Přečtěte si více: Jak nechat podniky platit za emise CO2 bez snížení jejich konkurenceschopnosti )