Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Plans to make it easier to move money around within the EU’s long-run budget, to help tackle urgent challenges such as the migration crisis, strengthening security, boosting growth and creating jobs, were backed by the Budgets Committee on Monday. Parliament has long fought for greater flexibility within the Multi-annual Financial Framework (MFF), which would apply for the remainder of the 2014-2020 MFF. (Read more: Budgets MEPs back flexibility: €6bn more for jobs, growth and tackling migration )

 

MEPs vote to close loopholes for exploiting EU and third country tax differences

ECON Economic and monetary affairs27-03-2017 - 18:29

Economic and Monetary Affairs Committee MEPs have voted to close loopholes which allow some of the world’s largest corporations to avoid paying tax on profits by exploiting differences in the tax systems of EU and third countries. (Read more: MEPs vote to close loopholes for exploiting EU and third country tax differences )

 
Donald Tusk a Antonio Tajani ukazujú novinárom deklaráciu s podpismi  

„Sen o společné Evropě zažehnal hrůzy války,“ připomenul předseda Parlamentu Antonio Tajani, když se během víkendu společně s několika předními poslanci zúčastnil v Římě oslav 60. výročí Římských smluv, které daly základ společenství, z něhož se vyvinula dnešní Evropská unie. „Musíme být hrdí na dědictví, které předáváme našim dětem: svobodu cestovat, studovat, pracovat, zakládat firmy a inovovat,“ prohlásil jménem EP při aktu slavnostního podpisu deklarace k 60. výročí. (Přečtěte si více: „Buďme hrdí na dědictví EU,“ vzkázal Antonio Tajani při oslavách 60. výročí Unie )

 

Security: committee debate with French and German ministers on Monday at 17.00

LIBE Justice and home affairs27-03-2017 - 13:13

German federal Minister of the Interior Thomas de Maizière and French Minister of the Interior Matthias Fekl will debate EU measures to improve the security situation in Europe and future challenges in the field with the Civil Liberties Committee on Monday from 17.00 to 19.00. (Read more: Security: committee debate with French and German ministers on Monday at 17.00 )

 

Tento týden v EP: bezpečnost, víceletý rozpočet EU, boj proti daňovým únikům

Další tiskové zprávy Instituce27-03-2017 - 12:17
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

Diskutovat o bezpečnosti Evropanů budou s poslanci německý a francouzský ministr vnitra a na jednání do Parlamentu přijíždí palestinský prezident Mahmúd Abbás a také předseda Senátu PČR Milan Štěch. V týdnu, který bude nevyhnutelně ve znamení brexitu, protože vláda UK by měla oficiálně spustit článek 50 umožňující vystoupení z EU, navštíví Evropský parlament starosta Londýna Sadiq Khan. Poslanci dále jednají ve výborech o revizi víceletého finančního rámce EU a opatřeních proti daňovým únikům. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: bezpečnost, víceletý rozpočet EU, boj proti daňovým únikům )

 

Výročí Římských smluv: šedesátiny Evropské unie

Další tiskové zprávy Instituce / Smlouvy24-03-2017 - 13:35
záběr podpisů na Řimské smlouvě podepsané 25. března 1957  

Když se před šedesáti lety sešlo šest evropských státníků k podpisu smluv v Římě, stvrdili tím nejenom společný trh, ale také mír a prosperitu, které se dnes vztahují na skoro celý evropský kontinent. Jak se bude evropský projekt dále vyvíjet je nyní aktuální a palčivá otázka. Tento víkend se v Římě konají oslavy šedesátých narozenin EU, kterých se zúčastní také významní poslanci Evropského parlamentu. Šéfové států a vlád se chystají přijmout deklaraci o budoucím směřování Unie. (Přečtěte si více: Výročí Římských smluv: šedesátiny Evropské unie )

 

Textilní průmysl: Kdo platí cenu za levné oblečení? Videoreportáž

Další tiskové zprávy Rozvoj a spolupráce24-03-2017 - 09:58
 

Když se v bangladéšské Dhace před čtyřmi lety zhroutila budova, kde se šilo oblečení světově známých značek, pohřbila ve svých sutinách víc než tisíc lidí a dva a půl tisíce zranila. Tato tragédie přiměla mnoho nadnárodních textilních společností k slibům, že se pracovní podmínky v jejich továrnách zlepší. Poslanci výboru pro rozvoj chtějí nastavit taková pravidla, aby obměňování našeho šatníku nebylo na úkor zdraví, bezpečnosti, důstojnosti a lidských práv lidí jinde na světě. (Přečtěte si více: Textilní průmysl: Kdo platí cenu za levné oblečení? Videoreportáž )

 

60th anniversary of the Treaty of Rome

Others Future of Europe/European integration / Institutions / Treaties23-03-2017 - 18:31

Parliament’s President Antonio Tajani, political group leaders and other leading MEPs will meet with Italy’s highest public officials, starting with President Sergio Mattarella on Friday, and take part in the celebration of the 60th anniversary of the Treaty of Rome on Saturday. (Read more: 60th anniversary of the Treaty of Rome )

 

Plans to adapt more books for blind people backed by Legal Affairs Committee

JURI Justice and home affairs23-03-2017 - 11:01

New draft rules to make more books available in formats designed for blind and visually impaired people were approved by the Legal Affairs Committee on Thursday. The draft legislation, which brings EU law into line with the Marrakesh Treaty, provides for copyright exceptions for formats such as audiobooks and Braille. (Read more: Plans to adapt more books for blind people backed by Legal Affairs Committee )

 

Security debate with Commissioner King in the Civil Liberties Committee at 14.00

LIBE Justice and home affairs23-03-2017 - 10:43

The first “security dialogue” with Commissioner Sir Julian King on information sharing in the security field will be held by the Civil Liberties Committee on Thursday from 14.00 to 15.30. (Read more: Security debate with Commissioner King in the Civil Liberties Committee at 14.00 )