Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

La Via o skandálu s automobilovými emisemi: „Chceme reálné měření emisí“

Další tiskové zprávy Doprava / Spotřebitelé / Životní prostředí09-10-2015 - 12:47
Interview with Giovanni La Via  

Německá automobilka Volkswagen přiznala, že miliony svých automobilů, prodaných po celém světě, vybavila speciálním zařízením, které mělo obelstít emisní zkoušky tak, aby z nich vozidla vyšla jako méně znečišťující. V Evropském parlamentu se emisní legislativou zabývá Výbor pro životní prostředí. Předseda tohoto výboru, italský poslanec Giovanni La Via, v našem rozhovoru uvedl, že celou věc je třeba důkladně prošetřit, je třeba zpřísnit emisní předpisy a zajistit řádný dohled na úrovni EU. (Přečtěte si více: La Via o skandálu s automobilovými emisemi: „Chceme reálné měření emisí“ )

 

Pay gap between men and women: MEPs call for binding measures to close it

Plenary Session Women's rights/Equal opportunities08-10-2015 - 13:17

Despite the EU’s 2006 Directive on equality between men and women in the labour market, differences in their pay persist and are even growing, say MEPs in a non-legislative resolution voted on Thursday. As member states did not take the opportunity to update their laws on equal opportunities and treatment, MEPs urge the EU Commission to table fresh legislation "providing for more effective means of supervising the implementation and enforcement in member states". (Read more: Pay gap between men and women: MEPs call for binding measures to close it )

 

Otevření trhu elektronických plateb sníží poplatky a riziko podvodů

Plenární zasedání Hospodářské a měnové záležitosti08-10-2015 - 13:06
E-commerce illustration photo © AP Images/ European Union-EP  

Revidovaná unijní pravidla o platebních službách sníží náklady na placení účtu, tím, že nové firmy na trhu budou moci používat mobilní a online nástroje k provádění plateb jménem zákazníka. Poslanci dnes schválili novou směrnici, na jejímž znění se neformálně dohodli s ministry členských států v květnu 2015. Nová pravidla mají rovněž za cíl zabezpečení elektronických plateb stanovením norem o ochraně dat a odpovědnosti pro všechny poskytovatele elektronických platebních služeb. (Přečtěte si více: Otevření trhu elektronických plateb sníží poplatky a riziko podvodů )

 

Human rights: Saudi Arabia, Nigeria, Central African Republic and Thailand

Plenary Session Development and cooperation / External relations08-10-2015 - 12:30

MEPs passed four resolutions on Thursday: urging Saudi Arabia to halt the execution of Ali Mohammed al-Nimr and calling for a moratorium on the death penalty; demanding measures to starve Boko Haram in Nigeria of its sources of illegal income; expressing fears of civil war in Central African Republic; and deploring human rights abuses in Thailand following the coup of May 2014. (Read more: Human rights: Saudi Arabia, Nigeria, Central African Republic and Thailand )

 

Gilles Pargneaux na téma summit OSN o klimatu: „Summit, který rozhodne“

Další tiskové zprávy Životní prostředí08-10-2015 - 10:13
Interview with Gilles Pargneaux  

Oteplování, tání ledovců a stále častější sucha a záplavy jsou známkami toho, že změna klimatu je velice reálnou hrozbou. V prosinci se na zvláštním summitu OSN v Paříži bude jednat o nové mezinárodní dohodě o klimatu. Ve středu přijal Výbor pro životní prostředí zprávu, v níž stanoví cíle Parlamentu pro jednání. Po skončení hlasování ve výboru s námi hovořil zpravodaj EP Gilles PARGNEAUX (S&D, Francie) o cílech, jež byly dohodnuty. Hlasování na plenárním zasedání proběhne na 14. října. (Přečtěte si více: Gilles Pargneaux na téma summit OSN o klimatu: „Summit, který rozhodne“ )

 

François Hollande a Angela Merkelová v Evropském parlamentu

Plenární zasedání Instituce07-10-2015 - 15:00
 

Současný stav Evropské unie a výzvy, kterým členské státy čelí společně, zejména v oblasti migrace, byly v centru středeční rozpravy předsedů politických skupin Evropského parlamentu s prezidentem Francouzské republiky Françoisem Hollandem a kancléřkou Spolkové republiky Německo Angelou Merkelovou. (Přečtěte si více: François Hollande a Angela Merkelová v Evropském parlamentu )

 

Omezení emisí ze středních spalovacích zařízení

Plenární zasedání Veřejné zdraví07-10-2015 - 14:18
Air pollution illustatio photo ©AP Images/ European Union-EP  

Poslanci EP dnes podpořili návrhy na omezení emisí oxidu siřičitého a oxidů dusíku ze středních spalovacích zařízení. Mezi ta patří generátory elektřiny či systémy k vytápění a chlazení v obytných domech, bytech či průmyslových zařízeních. Na nových pravidlech se poslanci neformálně dohodli s ministry členských států. V oblastech, kde dochází k porušování unijních norem kvality ovzduší, však členské státy budou muset posoudit, zda není potřeba zavést přísnější limity. (Přečtěte si více: Omezení emisí ze středních spalovacích zařízení )

 

MEPs approve measures to ease cross-border recovery of small debts

Plenary Session Judicial cooperation07-10-2015 - 13:01

More citizens and small firms will be able to use the simplified EU procedure to resolve low-value disputes across borders thanks to changes voted by Parliament on Wednesday. These changes, which still need to be formally approved by EU ministers, would raise the ceiling on debts recoverable using the procedure from €2,000 to €5,000. (Read more: MEPs approve measures to ease cross-border recovery of small debts )

 

Syria, Turkey, Kunduz bombing and Libya: MEPs call for greater EU engagement

Plenary Session External relations07-10-2015 - 12:39

The EU must do more to spur stability and security in Libya, MEPs said on Tuesday. On Wednesday, they demanded a full and independent investigation into the airstrikes against the hospital in Kunduz, called for more EU diplomatic efforts to end the Syrian conflict and warned against compromising human rights in cooperating with Turkey over the refugee crisis. (Read more: Syria, Turkey, Kunduz bombing and Libya: MEPs call for greater EU engagement )

 

Podvody s emisemi z automobilů ohrožují reputaci celého odvětví

Plenární zasedání Průmysl / Doprava / Spotřebitelé / Životní prostředí06-10-2015 - 17:55
Volkswagen exhaust emissions scandal  

Plénum Evropského parlamentu v úterý na základě otázky k ústnímu zodpovězení Komisi diskutovalo o skandálu výfukových emisí automobilů společnosti Volkswagen. Poslanci po komisařce Elżbietě Bieńkowské chtěli vyjasnění, zda k manipulacím s emisními testy došlo také v Evropě. Řada poslanců uvedla, že probíhající skandál ohrožuje důvěryhodnost celého automobilového odvětví a vyzvala Komisi k urychlení zavedení testování emisí vozidel na základě jejich chování ve skutečném provozu. (Přečtěte si více: Podvody s emisemi z automobilů ohrožují reputaci celého odvětví )