Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Deal secured to boost infrastructure investment in the EU

ECON Economic and monetary affairs26-11-2014 - 19:25

A negotiating team led by Alain Lamassoure (EPP, FR) struck a political deal with the Council and the Commission on European Long Term Investment Funds (ELTIFs) on Wednesday evening. These funds should boost non-bank financing for projects that deliver infrastructure, intellectual property or research results which benefit the real economy and society. (Read more: Deal secured to boost infrastructure investment in the EU )

 
 

ŽIVĚ: Měla by být Palestina uznána jako stát?

Další tiskové zprávy Vnější vztahy26-11-2014 - 18:52
Fulvio Martusciello (vlevo) a Martina Anderson,  

Švédsko se nedávno stalo první západoevropskou zemí EU, která uznala Palestinu jako stát. Dnes o uznání státnosti Palestiny jednají poslanci Evropského parlamentu a v prosinci budou hlasovat o příslušném usnesení. Přispělo by uznání Palestiny ke zmírnění násilí v regionu? Zeptali jsme se předsedkyně parlamentní delegace pro vztahy s Palestinskou legislativní radou Martiny Anderson a předsedy parlamentní delegace pro vztahy s Izraelem Fulvia Martusciella. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: Měla by být Palestina uznána jako stát? )

 
 

ŽIVĚ: Poslanci jednají o usnesení o "internetových vyhledávačích"

Plenární zasedání Občanská práva / Informační společnost26-11-2014 - 17:46
koláž z fotografií z přímých přenosů  

Poslanci dnes jednají o nezávazném usnesení o právech spotřebitelů, které vyzývá EU, aby "zvážila návrhy na oddělení vyhledávačů od jiných komerčních služeb." Zítra poslanci o usnesení hlasují. Cílem návrhu je nastolit rovné podmínky pro internetové podnikání a zajistit dlouhodobé výhody pro uživatele internetu. Sledujte jednání v přímém přenosu. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: Poslanci jednají o usnesení o "internetových vyhledávačích" )

 
 

Investiční balík v hodnotě 315 miliard EUR k nastartování ekonomiky EU

Plenární zasedání Hospodářské a měnové záležitosti26-11-2014 - 17:32
Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker a prezident Evropské investiční banky Werner Hoyer představili v průběhu plenární rozpravy s předsedy politických skupin investiční plán v hodnotě 315 miliard EUR.  

Předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker dnes oznámil vytvoření nového strategického investičního fondu EU, jehož cílem je v následujících třech letech mobilizovat alespoň 315 miliard EUR investic k nastartování ekonomiky EU. Po jeho představení v plenární rozpravě poslanci z většiny poslaneckých skupin návrh podpořili, ale vyzvali rovněž k přijetí rychlých prorůstových opatření. (Přečtěte si více: Investiční balík v hodnotě 315 miliard EUR k nastartování ekonomiky EU )

 
 

Evropský parlament si připomíná 25 let Úmluvy o právech dítěte

Další tiskové zprávy Instituce / Mládež26-11-2014 - 16:08
Dívka sfukuje svíčky na narozeninovém dortu  

Na tento měsíc připadá 25. výročí přijetí Úmluvy o právech dítěte. Evropský parlament si tento milník připomene dnes v podvečer. Místopředsedkyně Evropského parlamentu Mairead McGuinness jsme se zeptali na její názor na význam Úmluvy. Parlamentní rozpravu můžete sledovat v přímém přenosu. (Přečtěte si více: Evropský parlament si připomíná 25 let Úmluvy o právech dítěte )

 
 

Climate change talks: MEPs chart the course from Lima to Paris

Plenary Session Environment26-11-2014 - 14:03
Iceberg melting down ©BELGA_AGEFOTOSTOCK  

Talks to be held in Lima next month should enable global partners to reach an ambitious climate agreement in Paris in 2015, so as to keep the world on track for a sub-2°C climate warming scenario, Parliament said in a resolution voted on Wednesday. MEPs reiterated the pledge by the EU and its member states to step up contributions to the UN Green Climate Fund. (Read more: Climate change talks: MEPs chart the course from Lima to Paris )

 
 

Vítěz Sacharovovy ceny Dr Mukwege: "Ženské tělo se stalo bitevním polem"

Plenární zasedání Instituce / Lidská práva26-11-2014 - 13:37
Denis Mukwege během projevu  

"Ženské tělo se stalo opravdovým bitevním polem a znásilnění se používá jako válečná zbraň," řekl konžský lékař Denis Mukwege, když ve středu 26. listopadu přijímal ve Štrasburku Sacharovovu cenu za svobodu myšlení za rok 2014. Evropský parlament Dr Mukwegeho ocenil za to, že svůj život zasvětil tisícům obětí znásilnění a brutálního sexuálního násilí, které je pácháno během konfliktu v Demokratické republice Kongo. (Přečtěte si více: Vítěz Sacharovovy ceny Dr Mukwege: "Ženské tělo se stalo bitevním polem" )

 
 

Denis Mukwege: Znásilňování je levná, dostupná a velmi ničivá zbraň

Plenární zasedání Lidská práva26-11-2014 - 13:36
Denis Mukwege během rozhovoru  

Mezinárodní společenství by znásilňování používané jako válečnou zbraň mělo označit za nepřijatelné, řekl nám letošní laureát Sacharovovy ceny za svobodu myšlení Denis Mukwege před středečním slavnostním ceremoniálem na plenárním zasedání ve Štrasburku. Tento gynekolog byl Evropským parlamentem oceněn za svou práci věnovanou ošetřování žen, které se staly oběťmi sexuálního násilí v Demokratické republice Kongo. Přečtěte si náš rozhovor a sledujte předání ceny v přímém přenosu. (Přečtěte si více: Denis Mukwege: Znásilňování je levná, dostupná a velmi ničivá zbraň )

 
 

Rozprava o otázce uznání Palestiny jako státu

Plenární zasedání Vnější vztahy26-11-2014 - 12:00

Poslanci budou ve středu od 15:00 diskutovat s šéfkou unijní diplomacie Federikou Mogherini o otázce, zda by měla být Palestina uznána jako stát. (Přečtěte si více: Rozprava o otázce uznání Palestiny jako státu )

 
 

Debates on EU approach to migration and the expulsion of migrants from Spain

Plenary Session Fundamental rights / Immigration26-11-2014 - 11:07

The need for a holistic EU approach to migration and concerns over the way migrants are treated in Spain were debated with the new European Commissioner Dimitris Avramopoulos on Tuesday. This approach should provide for more solidarity and fair sharing of responsibility among member states, properly fulfilled search and rescue duties, safe and legal routes for refugees into the EU and better cooperation with third countries, said MEPs. (Read more: Debates on EU approach to migration and the expulsion of migrants from Spain )