Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

Infografika: ABC Parlamentu Europejskiego

Informacje ogólne Instytucje25-08-2016 - 08:00
ABC Parlamentu Europejskiego  

W maju 2014 roku ponad 200 mln obywateli Unii Europejskiej wybrało swoich reprezentantów w Parlamencie Europejskim. W jaki sposób zorganizowany jest Parlament? Zajrzyj do zaktualizowanej infografiki. (Przeczytaj więcej: Infografika: ABC Parlamentu Europejskiego )

 

Uprawnienia śledcze PE: narzędzie demokratycznej kontroli

Informacje ogólne Instytucje23-08-2016 - 08:00
Uprawnienia śledcze PE.  

W ostatnich miesiącach Parlament Europejski ustanowił komisje śledcze do zbadania afery Dieselgate i Panama Papers. Dwie specjalne komisje zajmowały się sprawiedliwym opodatkowaniem korporacji. To przykład wykorzystywania uprawnień śledczych przez Parlament Europejski po to, by zwrócić uwagę na ważne problemy i odpowiedzieć na oczekiwania opinii publicznej. (Przeczytaj więcej: Uprawnienia śledcze PE: narzędzie demokratycznej kontroli )

 

Eurobarometr: 67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska

Informacje ogólne Konstytucja / Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne19-08-2016 - 09:00
67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska  

67% obywateli UE (i 49% ankietowanych Polaków) chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska naturalnego, a ponad połowa uważa, że dotychczasowe działania Unii są niewystarczające - wynika z najnowszego Eurobarometru. Poniżej przedstawiamy najważniejsze działania UE związane z ochroną zdrowia ludzi, zabezpieczeniem bioróżnorodności i walką ze zmianą klimatu. (Przeczytaj więcej: Eurobarometr: 67% obywateli chce więcej działań UE w zakresie ochrony środowiska )

 

Agenda Parlamentu Europejskiego w najbliższych miesiącach

Informacje ogólne Instytucje18-08-2016 - 08:00
Agenda Parlamentu Europejskiego w najbliższych miesiącach  

W przyszłym tygodniu posłowie będą pracować w grupach politycznych i delegacjach, a 29 sierpnia wznawiają prace w komisjach parlamentarnych. Do końca roku PE będzie pracował nad wieloma sprawami - od kryzysu migracyjnego po wspólny rynek cyfrowy. Więcej informacji w naszym przeglądzie. (Przeczytaj więcej: Agenda Parlamentu Europejskiego w najbliższych miesiącach )

 

Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim!

Informacje ogólne Instytucje15-08-2016 - 08:00
Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim  

Staż w Parlamencie Europejskim to wyjątkowa okazja do zdobycia doświadczenia zawodowego i sprawdzenia, jak wygląda praca w międzynarodowej instytucji. Rekrutacja trwa od 15 sierpnia do 15 października. (Przeczytaj więcej: Zgłoś się na staż w Parlamencie Europejskim! )

 

71% obywateli za większą interwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych

Informacje ogólne Imigracja / Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne / Schengen / Bezpieczeństwo i obrona12-08-2016 - 09:00
71% obywateli za większą inerwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych  

Kryzys migracyjny pokazał, że strefa Schengen nie może działać bez zakłóceń bez szczelnych granic zewnętrznych. 71% obywateli UE (67% ankietowanych Polek i Polaków) opowiada się za większą interwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych - wynika z najnowszego Eurobarometru. Parlament Europejski pracuje obecnie nad szeregiem rozwiązań, które mają wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom. (Przeczytaj więcej: 71% obywateli za większą interwencją UE w kwestii ochrony granic zewnętrznych )

 

Jak to działa? Zobacz serię filmów, które wyjaśniają, jak działa PE

Informacje ogólne Instytucje10-08-2016 - 08:00
Jak to działa?  

Jeśli szukasz informacji o bieżących pracach i działaniu Parlamentu Europejskiego, to zapraszamy do zapoznania się z serią filmów "Jak to działa?". (Przeczytaj więcej: Jak to działa? Zobacz serię filmów, które wyjaśniają, jak działa PE )

 

Parlament Europejski na Snapchacie

Informacje ogólne Instytucje08-08-2016 - 08:00
EP na Snapchacie  

Snapchat powstał w 2011 i jest dziś najszybciej rozwijającą się platformą społecznościową. Ze Snapchata każdego dnia korzysta ponad 100 mln użytkowników. Co trzeci użytkownik Snapchata jest z Europy. Parlament Europejski jest obecny na Snapchacie od maja 2015 – to kolejne miejsce do tego, by śledzić to, co dzieje się w Brukseli i Strasburgu. (Przeczytaj więcej: Parlament Europejski na Snapchacie )

 

74% obywateli chce więcej działań UE w dziedzinie migracji

Informacje ogólne Prawa człowieka / Imigracja / Wymiar sprawiedliwości i sprawy wewnętrzne / Polityka azylowa05-08-2016 - 09:00
74% obywateli chce więcej działań UE w dziedzinie migracji  

74% respondentów w UE i 63% w Polsce chce więcej działań UE w zakresie migracji, a dwie trzecie obywateli UE uważa, że dotychczasowe działania sa niewystarczające - wynika z najnowszego badania Eurobarometru. (Przeczytaj więcej: 74% obywateli chce więcej działań UE w dziedzinie migracji )

 

Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy

Informacje ogólne Instytucje02-08-2016 - 08:00
Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy  

Ochrona danych osobowych, migracja, Brexit, terroryzm, to tematy artykułów, które cieszyły się największą popularnością w pierwszej połowie roku. Zajrzyjmy do nich jeszcze raz. (Przeczytaj więcej: Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy )