Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Changes to planned European Passenger Name Record (PNR) system discussed by MEPs

LIBE Justice and home affairs26-02-2015 - 18:38
An evaluation of the necessity and proportionality of the proposal in the face of current security threats, its scope (list of offences covered), retention periods, the inclusion or exclusion of intra-EU flights, the connection with the on-going data protection reform, as well as the consequences of the EU Court of Justice judgement annulling the 2006 data retention directive, were among the issues discussed by MEPs.  

A new draft text on an EU system for the use of Passenger Name Record (PNR) data, tabled by lead MEP Timothy Kirkhope (ECR, UK), was discussed in the civil liberties committee on Thursday morning. (Read more: Changes to planned European Passenger Name Record (PNR) system discussed by MEPs )

 
 

Cena evropského občana: Parlament ocenil příspěvek občanů k evropské spolupráci

Další tiskové zprávy Občanská práva26-02-2015 - 15:18
vítězové Ceny evropského občana  

47 jednotlivců a sdružení z 19 zemí z celé Evropské unie převzalo 25. února v Bruselu během slavnostního ceremoniálu Cenu evropského občana, která je oceněním za jejich příspěvek k evropské spolupráci a prosazování společných hodnot. Mezi laureáty jsou jednotlivci i organizace, které hájí práva zranitelných skupin ve společnosti, podporují zlepšování povědomí o právních předpisech a politikách EU, bojují proti extremismu nebo podporují toleranci a dialog. (Přečtěte si více: Cena evropského občana: Parlament ocenil příspěvek občanů k evropské spolupráci )

 
 

Jaká je budoucnost financování rozvoje? Stručně z parlamentního slyšení.

Další tiskové zprávy Rozvoj a spolupráce / Hospodářské a měnové záležitosti26-02-2015 - 14:25
 

Jak v budoucnu nejlépe financovat rozvojové aktivity? Parlamentní Výbor pro rozvoj uspořádal 24. února veřejné slyšení, kde členové výboru pod vedením jeho předsedkyně Lindy McAvan jednali s komisařem pro rozvoj Nevenem Mimicou a zástupci agentur OSN a občanské společnosti o tom, jak mobilizovat všechny dostupné prostředky a typy finančních zdrojů pro udržitelný globální rozvoj a vymýcení chudoby v průběhu příštích 15 let. (Přečtěte si více: Jaká je budoucnost financování rozvoje? Stručně z parlamentního slyšení. )

 
 

Some 3,000 workers made redundant in Belgium, Germany and Poland in 2013-2014 should receive EU aid worth €6.3million to help them find jobs, the Budgets Committee recommended on Thursday. The European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid still has to be approved by Parliament as a whole and the Council of Ministers. (Read more: EU job-search aid for redundant workers in Belgium, Germany and Poland )

 
 

Next year’s EU budget priorities should be fostering growth by helping employment, enterprises and entrepreneurship, showing solidarity both within the EU and with countries outside it and putting EU finances in order by tackling the overdue payments backlog and reforming the EU revenue system, say Budgets Committee MEPs in a resolution voted on Thursday. (Read more: Growth, solidarity and paying the bills: budget MEPs vote 2016 budget priorities )

 
 

Alain Lamassoure elected chair of Special Committee on Tax Rulings

ECON Economic and monetary affairs26-02-2015 - 10:33

Parliament’s newly-established Special Committee on Tax Rulings elected Alain Lamassoure (EPP, FR) as its chair at its constituent meeting on Thursday morning. As vice-chairs, the committee elected Bernd Lucke (ECR, DE), Marisa Matias (GUE/NGL, PT) and Eva Joly (Greens/EFA, FR). Rapporteurs will be appointed on 9 March. (Read more: Alain Lamassoure elected chair of Special Committee on Tax Rulings )

 
 

Draghi to Parliament: deeper Monetary Union needed to deal with important shocks

Plenary Session Economic and monetary affairs26-02-2015 - 10:27
ECB President Mario Draghi arrives in Parliament to debate the ECB activities and future EMU governance  

Debating the activities of the ECB with MEPs, ECB President Mario Draghi pledged to work towards a genuine Economic Union. "Economic convergence has not been as sustainable as it was hoped for at the outset. This still puts at risk the long-term success of the monetary union when faced with an important shock", he said. (Read more: Draghi to Parliament: deeper Monetary Union needed to deal with important shocks )

 
 

Ukrajina, Řecko, terorismus, Libye: hlavní body rozpravy s Tuskem a Junckerem

Plenární zasedání Instituce25-02-2015 - 20:10
Poslanci diskutovali o výsledcích neformálního summitu ze dne 12. února s předsedy Evropské rady a Komise Donaldem Tuskem a Jean-Claudem Junckerem  

Porušování druhé dohody o příměří mezi Ukrajinou a Ruskem z Minsku, dohoda eurozóny s Řeckem, systém jmenné evidence cestujících (PNR) na boj proti terorismu a znepokojivá situace v Libyi patřily k hlavním tématům středeční rozpravy s předsedy Evropské rady a Evropské komise Donaldem Tuskem a Jean-Claudem Junckerem. (Přečtěte si více: Ukrajina, Řecko, terorismus, Libye: hlavní body rozpravy s Tuskem a Junckerem )

 
 

Zahájení zasedání: Cena evropského občana, rozprava o Venezuele

Plenární zasedání Instituce25-02-2015 - 17:13
Ovace pro vítěze Ceny evropského občana během zahájení únorového plenárního zasedání v Bruselu  

Předseda EP Martin Schulz v úvodu plenárního zasedání oznámil, že vítězové Ceny evropského občana za rok 2014 jsou přítomni zasedání a že se pro ně bude v 17:30 v budově Paul-Henri Spaak konat slavnostní ceremonie. (Přečtěte si více: Zahájení zasedání: Cena evropského občana, rozprava o Venezuele )

 
 

Jerzy Buzek: energetická unie je jako politický deštník

Plenární zasedání Energetika25-02-2015 - 15:50
Jerzy Buzek během rozhovoru  

Energetické otázky se již dlouho drží na předním místě politické agendy EU. Energetická unie je jednou z hlavních priorit, které stanovil Jean-Claude Juncker při nástupu do funkce předsedy Evropské komise. Energetické unii je věnována dnešní plenární debata poslanců s místopředsedou Komise Marošem Šefčovičem. Ještě před jejím zahájením jsme mluvili s předsedou parlamentního Výboru pro průmysl, výzkum a energetiku, polským poslancem ze skupiny Evropské lidové strany Jerzym Buzkem. (Přečtěte si více: Jerzy Buzek: energetická unie je jako politický deštník )