Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Denis Mukwege je vítězem Sacharovovy ceny 2014

Další tiskové zprávy Lidská práva21-10-2014 - 19:44
Denis Mukwege je vítězem Sacharovovy ceny 2014 ©BELGA_ANP COMM_SVEN TORFINN  

Denis Mukwege: tak zní jméno vítěze letošního ročníku Sacharovovy ceny za svobodu myšlení. O vítězi dnes rozhodl předseda Evropského parlamentu spolu s předsedy parlamentních politických skupin. Denis Mukwege bude pozván na slavnostní předání ceny, které proběhne 26. listopadu ve Štrasburku, během plenárního zasedání Evropského parlamentu. (Přečtěte si více: Denis Mukwege je vítězem Sacharovovy ceny 2014 )

 
 

After reviewing the last two hearings of commissioners-designate held the day before in Strasbourg, the Conference of Presidents, the group leaders, unanimously declared the hearings process closed. (Read more: Hearings of candidate commissioners closed; vote on new Commission tomorrow )

 
 

Mr Giovanni Buttarelli was voted top candidate for the post of European Data Protection Supervisor by the Civil Liberties Committee on Tuesday after three and a half hours of hearings on Monday evening. Top candidate for Assistant Supervisor is Mr Wojciech Wiewiorowski. The appointments still need to be agreed with the Council of Ministers. (Read more: Civil liberties MEPs vote on their preferences for EU data protection watchdog )

 
 

Klíčová rozprava s Jean-Claudem Junckerem o nové Evropské komisi

Plenární zasedání Instituce21-10-2014 - 17:29

Jean-Claude Juncker, zvolený předseda Evropské komise, představí ve středu v 9:00 konečné složení svého týmu a jeho pracovní program. Po prohlášeních předsedů politických skupin bude následovat rozprava o rozdělení portfolií a prioritách nové Komise. Následně proběhne hlasování o Komisi jako celku. (Přečtěte si více: Klíčová rozprava s Jean-Claudem Junckerem o nové Evropské komisi )

 
 

Poslanci chtějí lepší provádění a demokratickou kontrolu Evropského semestru

Plenární zasedání Instituce21-10-2014 - 17:10
řečníci během rozpravy  

Evropský semestr má zajistit, aby členské státy EU v jeho rámci koordinovaly své hospodářské politiky tak, aby vytvořily základ pro růst, zaměstnanost a vyrovnané rozpočty. Poslanci během dnešní debaty upozornili, že doporučení evropského semestru je nutné lépe převádět do praxe a že vytváření těchto doporučení musí zahrnovat více demokratické kontroly. Zítra plénum o dnes projednávané zprávě o evropském semestru hlasuje. (Přečtěte si více: Poslanci chtějí lepší provádění a demokratickou kontrolu Evropského semestru )

 
 

Fundamental rights in Hungary under the spotlight

Plenary Session Fundamental rights21-10-2014 - 15:00

Concerns about perceived threats to democracy, the rule of law and fundamental rights in Hungary will be raised in a debate with the Council representative and Commissioner Martine Reicherts on Tuesday at around 21.00. (Read more: Fundamental rights in Hungary under the spotlight )

 
 

About 2,800 former workers at firms producing various metals in Spain, steel in Belgium, and cars in France and Belgium will get EU aid to help them find new jobs after Parliament approved the applications on Tuesday. The requests for European Globalisation Adjustment Fund (EGF) aid, together amounting to €15.2 million, also need to be approved by the EU Council of Ministers. (Read more: EU job-search aid for former metal and car workers in Belgium, France and Spain )

 
 

Zpravodajka pro rozpočet EU: Parlament je připraven za svůj postoj tvrdě bojovat

Plenární zasedání Rozpočet21-10-2014 - 10:16
Eider Gardiazábal Rubial  během rozhovoru  

Jak by měl podle poslanců vypadat rozpočet EU na příští rok? Evropský parlament v úterý 21. října jedná a o den později hlasuje o svém postoji. Očekává se, že se poslanci postaví proti škrtům, které v návrhu rozpočtu udělala Rada. To by znamenalo, že se Parlament a Rada budou muset pokusit najít kompromis v dohodovacím řízení. Parlamentní zpravodajka pro souhrnný rozpočet EU na rok 2015 Eider Gardiazábal Rubial nám v rozhovoru řekla, že Parlament je připraven za svůj postoj tvrdě bojovat. (Přečtěte si více: Zpravodajka pro rozpočet EU: Parlament je připraven za svůj postoj tvrdě bojovat )

 
 

Rozprava o výkonnosti hospodářských politik členských zemí EU

Plenární zasedání Hospodářské a měnové záležitosti20-10-2014 - 19:06

Poslanci budou v úterý dopoledne v rámci rozpravy s italským náměstkem státního tajemníka při ministerstvu financí Dellou Vedovem a komisařem Katainenem hovořit o postupu členských států při plnění priorit v rámci tzv. Evropského semestru koordinace hospodářských politik za rok 2014. (Přečtěte si více: Rozprava o výkonnosti hospodářských politik členských zemí EU )

 
 
Předseda EP Martin Schulz vchází do jednacího sálu EP, aby zahájil říjnové plenární zasedání.  

Všechny strany mírového procesu v Severním Irsku by se měly vyvarovat “nebezpečných vzájemných provokací”, vyzval předseda Evropského parlamentu Martin Schulz při zahájení říjnového zasedání EP. (Přečtěte si více: Zahájení: Schulz varuje před pokusy o narušení mírového procesu v Severním Irsku )