Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

„Čím dříve budeme jednat, tím lépe pro všechny,“ říká poslanec Panzeri o Libyi

Další tiskové zprávy Přistěhovalectví04-05-2016 - 18:29
Interview with Pier Antonio Panzeri  

Politická nestabilita, terorismus, kriminální gangy zneužívající migranty, aktivity takzvaného Islámského státu… to jsou jenom některé z problémů, kterým čelí Libye a v propojení také Evropa. S vedoucím parlamentní delegace pro země Maghrebu jsme hovořili o současných výzvách. Pier Antonio Panzeri, italský sociálnědemokratický poslanec, má za to, že dohoda mezi EU a Tureckem o navracení uprchlíků bude mít přímé důsledky pro migraci libyjskou cestou. (Přečtěte si více: „Čím dříve budeme jednat, tím lépe pro všechny,“ říká poslanec Panzeri o Libyi )

 

Visa liberalisation: Turkey must meet all benchmarks before EP can vote

Others Immigration / Visa policy04-05-2016 - 15:40

The European Parliament Conference of Presidents (EP President and political group leaders) today debated the package of proposals adopted by Commission on refugee and migration policies. This package appears to be a balanced and comprehensive one. (Read more: Visa liberalisation: Turkey must meet all benchmarks before EP can vote )

 

Cenu Karla Velikého pro mládež letos získal projekt na integraci uprchlíků

Další tiskové zprávy Kultura / Mládež04-05-2016 - 14:05
fotografie skupiny finalistů při slavnostním předávání letošního ročníku ceny Karla Velikého v německých Cáchách.  

Vítězem letošního ročníku soutěže o cenu Karla Velikého pro mladé Evropany je italský projekt „InteGREAT“ zaměřený na integraci uprchlíků. Jako druzí se umístili studenti z Řecka s tabletovou hrou „Hledá se Karel Veliký“ a bronzové místo obsadili mladí Britové a konference „Young European Council“ věnovaná otázkám budoucnosti Evropské Unie. (Přečtěte si více: Cenu Karla Velikého pro mládež letos získal projekt na integraci uprchlíků )

 

Europe Day - European Parliament open days

Others Institutions04-05-2016 - 10:56

On Sunday 8 May in Strasbourg and on Saturday 28 May in Brussels, the European Parliament and other EU institutions will open their doors to the general public, a unique opportunity to discover the diversity of Europe in a fun and family-friendly atmosphere. (Read more: Europe Day - European Parliament open days )

 

Deal on rules to help elderly and disabled people access online public services

IMCO Citizens' rights / Information society04-05-2016 - 09:51

Public sector bodies' websites and mobile applications will have to be made accessible to everyone, under a provisional deal struck by Parliament and Council negotiators on Tuesday night. Over 167 million EU citizens have a disability (either medical or due to age) which prevents them accessing data and services on the Internet, e.g. to file a tax declaration, apply for an allowance, pay fees or register a child at school. (Read more: Deal on rules to help elderly and disabled people access online public services )

 

Transparentnost lobbingu v EU: Parlament organizuje konferenci

Další tiskové zprávy Instituce02-05-2016 - 16:36
 

Kdo chce mít přístup do Parlamentu a Komise a ovlivňovat jejich rozhodování, měl by zapsat do rejstříku transparentnosti údaje o tom, jaké zájmy sleduje a za kolik peněz. Evropská komise si ale dala ambicióznější cíl: přejít na povinnou registraci. Za tím účelem organizuje aktuálně veřejnou konzultaci a v pondělí 2. května v Parlamentu probíhá veřejná konference s odborníky. Sledujte ji v přímém přenosu na našich stránkách. (Přečtěte si více: Transparentnost lobbingu v EU: Parlament organizuje konferenci )

 

Tento týden v Parlamentu: transparentnost lobbingu i den otevřených dveří

Další tiskové zprávy Instituce02-05-2016 - 15:23
Vlajka EU na budově Evropského parlamentu.  

V pondělí si poslanci vyslechnou názory odborníků a zainteresovaných na záměr uložit lobbistům povinnost registrovat se v Evropském rejstříku transparentnosti. V úterý bude předseda Parlamentu Martin Schulz udělovat v Cáchách cenu Karla Velikého pro mládež. Koho májový víkend vyláká do Francie, může přijít v neděli 8.5. na den otevřených dveří ve Štrasburku. Od příštího pondělí se tam také koná plenární zasedání, na které se tento týden připravují parlamentní politické skupiny. (Přečtěte si více: Tento týden v Parlamentu: transparentnost lobbingu i den otevřených dveří )

 

Pope Francis to be awarded Charlemagne Prize on 6 May

Others Future of Europe/European integration / Institutions02-05-2016 - 14:37

The award ceremony will take place at the Vatican on 6 May at 12:00. It will be introduced by “laudatio” speeches by European Parliament President Martin Schulz, Commission President Jean-Claude Juncker and Council President Donald Tusk. On the previous day, the three EU Presidents will take part in a panel debate about the state of the EU, preceded by an address by Italian PM Matteo Renzi. (Read more: Pope Francis to be awarded Charlemagne Prize on 6 May )

 

Roaming v rámci EU bude od zítřka levnější

Další tiskové zprávy Volný pohyb služeb29-04-2016 - 13:01
 

Poplatky za roaming budou co nevidět minulostí. Příplatky za hovory a používání internetu v jiných zemích EU se od zítra sníží a od 15. června 2017 jim odzvoní nadobro. Krom nižších cen roamingu zítra také vstoupí v platnost nová pravidla ohledně síťové neutrality. (Přečtěte si více: Roaming v rámci EU bude od zítřka levnější )

 

Dohoda EU - Turecko: Poslanci odmítli dát Turecku bianco šek

Plenární zasedání Budoucnost Evropy/Evropská integrace / Vnější vztahy28-04-2016 - 17:19
Camp in Turkey.jpg  

Provádění dohody mezi EU a Tureckem v oblasti migrace, její právní aspekty a demokratická kontrola byly ve čtvrtek od 8:30 projednávány poslanci Evropského parlamentu, prvním místopředsedou Evropské komise Fransem Timmermansem a nizozemským ministrem pro přistěhovalectví Klaas Dijkhoffem. Poslanci zdůraznili, že není možné ustoupit z podmínek pro zjednodušení vízové povinnosti ve prospěch dohody EU - Turecko. (Přečtěte si více: Dohoda EU - Turecko: Poslanci odmítli dát Turecku bianco šek )