Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Dát mladým lidem hlas: Prezentace návrhů z EYE 2016

Další tiskové zprávy Mládež02-12-2016 - 15:14
Účastníci Evropského setkání mládeže, které se konalo v květnu, v uplynulých týdnech vysvětlovali poslancům své nápady,co v Evropě zlepšit  

V květnu 2016 pozval Parlament 7 500 mladých lidí, aby během Evropského setkání mládeže formulovali návrhy pro budoucnost kontinentu. Někteří z účastníků byli během uplynulých týdnů v parlamentních výborech a své nápady probrali s poslanci. Mluvilo se o všem od migrační a azylové politiky, změn klimatu až po elektronické hlasování. „Politika určuje vaši budoucnost, tak se do ní zapojujte,“ vyzvala mladé lidi s poděkováním za jejich příspěvky místopředsedkyně Parlamentu Mairead McGuiness. (Přečtěte si více: Dát mladým lidem hlas: Prezentace návrhů z EYE 2016 )

 

Osobní údaje Evropanů ve Spojených státech: Nová dohoda obnovuje důvěru

Plenární zasedání Soudní spolupráce / Spravedlnost a vnitřní věci02-12-2016 - 14:53
Jan Albercht - portrét  

Evropský parlament schválil 1. prosince dohodu mezi EU a USA o předávání osobních údajů v rámci boje proti trestné činnosti a terorismu. Zpravodaj Jan Philipp Albrecht ji považuje za krok směrem k obnovení důvěry mezi EU a USA v této oblasti. Ta byla byla zpochybněna zveřejněnímy Edwarda Snowdena o masivním americkém dohledu nad elektronickou komunikací. Albrecht je přesvědčen, že dohoda zaručuje vysoké standardy pro ochranu osobních údajů. (Přečtěte si více: Osobní údaje Evropanů ve Spojených státech: Nová dohoda obnovuje důvěru )

 

Rozhovor: Vyslanec OSN pro Sýrii

Další tiskové zprávy Rozvoj a spolupráce / Vnější vztahy01-12-2016 - 18:50
De_Mistura_on Syria_  

Zvláštní vyslanec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura varoval poslance, že východní Aleppo může být za pár týdnů srovnáno se zemí. Jen v posledních několika dnech odtamtud uteklo před postupem vládních jednotek 50 000 lidí. Válka v Sýrii pokračuje šestým rokem a s ní i utrpení civilního obyvatelstva. V úterý 29. listopadu probírali poslanci zahraničního výboru poslední vývoj a vyhlídky v Sýrii s vyslancem de Misturou, se kterým jsme při té příležitosti udělali rozhovor. (Přečtěte si více: Rozhovor: Vyslanec OSN pro Sýrii )

 

Podle tuniského prezidenta není rozpor mezi islámem a demokracií

Další tiskové zprávy Vnější vztahy01-12-2016 - 16:22
Prezident Tuniska Bádží Kaíd Sibsí za řečnickým pultíkem během projevu v Parlamentu  

Prezident Tuniska Bádží Kaíd Sibsí pronesl dnes na plenárním zasedání v Bruselu slavnostní projev, ve kterém zhodnotil vývoj v Tunisku a vyzdvihnul význam podpory EU pro svou zemi, která se podle jeho slov snaží dostát ideálům svobody a demokracie a dokázat, že nejsou v rozporu s islámem. (Přečtěte si více: Podle tuniského prezidenta není rozpor mezi islámem a demokracií )

 

Parliament approves €31.5m in EU aid to repair flood damage in Bavaria

Plenary Session Budget01-12-2016 - 15:01

MEPs approved €31.5 million in EU aid to repair flood damage in Bavaria in a plenary vote on Thursday. Seven people died in the May and June 2016 floods, which affected more than 47,000 people in Lower Bavaria. Over 2,000 were still unable to return to their homes two months later. Hardest hit was the Rottal-Inn district in Lower Bavaria. The aid will come from the EU Solidarity Fund (EUSF). (Read more: Parliament approves €31.5m in EU aid to repair flood damage in Bavaria )

 

Commission code of conduct: MEPs call for detailed declarations of interest

Plenary Session Justice and home affairs01-12-2016 - 12:30

The European Commission should revise its code of conduct for Commissioners, to ensure that their declarations of interests give a complete picture of the financial situation and activities of a Commissioner and his or her family, said MEPs in a non-binding resolution voted on Thursday. The “cooling off” period for ex-Commissioners should be prolonged to 36 months, they added. (Read more: Commission code of conduct: MEPs call for detailed declarations of interest )

 

EU budget 2017 approved: better support for youth and growth initiatives

Plenary Session Budget01-12-2016 - 12:17
President Schulz sings the Budget for 2017_  

For next year’s budget, MEPs have ensured better support for unemployed youngsters and additional funds to boost key initiatives supporting SMEs, transport infrastructure projects, research and Erasmus+ student mobility. Commitment appropriations for 2017 total €157.8578 billion, and payment appropriations €134.49 billion. (Read more: EU budget 2017 approved: better support for youth and growth initiatives )

 

MEPs back EU-US data protection deal on exchanges for law enforcement purposes

Plenary Session Justice and home affairs01-12-2016 - 12:09

The EU-US Umbrella Agreement on the protection of personal data exchanged for law enforcement purposes was backed by a broad majority of MEPs on Thursday. The deal will ensure high, binding data protection standards for data exchanged by police and law enforcement authorities across the Atlantic. (Read more: MEPs back EU-US data protection deal on exchanges for law enforcement purposes )

 

Parliament demands better protection for small investors

Plenary Session Economic and monetary affairs01-12-2016 - 12:00

Small investors need better information about the possible risks and fees for investment products they might buy, say MEPs. They voted on Thursday, by 561 votes to 9 with 75 abstentions, to delay the introduction of a key explanatory document supplied by investment providers to consumers, while the EU Commission comes up with better proposals. (Read more: Parliament demands better protection for small investors )

 

Vaše předplatné digitálního obsahu by mělo fungovat i jinde po Evropě.

Další tiskové zprávy Informační společnost30-11-2016 - 18:08
 

Už se vám stalo, že jste na dovolené v zahraničí chtěli sledovat váš oblíbený seriál, ale nešlo to, protože služba, kterou jste si předplatili v Čechách, nefunguje odjinud z důvodu ochrany autorských práv? V úterý 29. listopadu jednal o přenosnosti digitálního obsahu právní výbor a doporučuje, aby v rámci EU měli spotřebitelé přístup ke svým předplatným, i když dočasně pobývají v jiné zemi. Více se dozvíte v našem videu. (Přečtěte si více: Vaše předplatné digitálního obsahu by mělo fungovat i jinde po Evropě. )