Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné

Další tiskové zprávy Instituce28-08-2014 - 18:05
značka "Ve výstavbě" ©BELGA-V.Valka_Easyphotostock  

Léto je obdobím, které si mnohá evropská města vybírají pro opravy a úpravy svých silnic a jiných komunikací, aby bylo po prázdninách všechno v pořádku. Podobná údržba čeká i naše webové stránky, a to v pátek 29. srpna dopoledne. Některé části stránek - konkrétně "O Parlamentu", "Poslanci EP", "Plenární zasedání", "Výbory", "Delegace", "Think tank" a "100 knih" - budou tedy dočasně nedostupné. Jejich aktualizovaný obsah znovu nabídneme v pátek v odpoledních hodinách. (Přečtěte si více: V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné )

 
 

Elmar Brok (EPP, DE), Chair of the Foreign Affairs Committee, called today for a strong EU foreign and security policy lead by a strong personality. “Bringing peace, stability and prosperity to the broader EU neighbourhood must be the first and utmost priority,” he said following a meeting of the Committee’s Enlarged Bureau with Commissioner Georgieva and the EEAS’s Executive Secretary General Pierre Vimont. (Read more: Elmar Brok: Strong EU foreign policy vital to end crises in the neighbourhood )

 
 

Parlamentní rytmus určují 4 barvy - seznamte se s parlamentním kalendářem

Další tiskové zprávy Instituce25-08-2014 - 09:00
kalendář Evropského parlamentu  

Začíná poslední týden krátké parlamentní letní přestávky. Už od 1. září se práce Evropského parlamentu zase bude řídit čtyřmi barvami parlamentního kalendáře, z nichž každá označuje jiný druh činnosti Parlamentu, od schůzí výborů a politických skupin, až po plenární zasedání. Takže co to znamená, když je daný týden v kalendáři označen červenou, modrou, růžovou nebo tyrkysovou? (Přečtěte si více: Parlamentní rytmus určují 4 barvy - seznamte se s parlamentním kalendářem )

 
 

Rapa Iti : Evropa na "konci světa"

Další tiskové zprávy Životní prostředí20-08-2014 - 09:00
záběr na ostrov  

Ostrov Rapa Iti nemá žádné letiště a z Tahiti to nákladní lodí trvá 50 hodin. Lodi sem ale plují jen zřídka, a Rapa Iti je tak spolu s Pitcairnem a Velikonočním ostrovem jedním z nejizolovanějších obývaných ostrovů jižního Tichomoří. Ostrov, tvořený převážně čedičem, často zasahuje tlaková níž. Tvrz vybudovaná pradávnými klany z vrcholu spící sopky shlíží na temné a divoké pobřeží ostrova. V dálce se v oceánu prohánějí keporkaci. Přestože od Evropy tak vzdálený, Rapa Iti má k EU velmi blízko. (Přečtěte si více: Rapa Iti : Evropa na "konci světa" )

 
 

Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům

Další tiskové zprávy Humanitární pomoc18-08-2014 - 15:53
Malá syrská dívka v uprchlickém táboře severně od iráckého Erbilu.  

Dobrovolníci, kteří pomáhají jiným, se většinou velké pozornosti nedočkají, přitom jejich neúnavná a někdy i nebezpečná práce znamená velkou pomoc milionům obětí přírodních i člověkem způsobených katastrof. 19. srpna si každoročně v rámci Světového humanitárního dne připomínáme humanitární pracovníky, kteří svůj život zasvětili pomoci ostatním. Podívejte se, jak ty, kteří humanitární pomoc potřebují, i ty, kteří ji poskytují, podporuje Evropská unie - největší světový dárce humanitární pomoci. (Přečtěte si více: Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům )

 
 

Nestor: zkoumání hlubin vesmíru z hlubin moře

Další tiskové zprávy Instituce13-08-2014 - 09:00
Pohled na dalekohled Nestor  

Více než 2 tisíce let před tím, než bylo možné vědeckými prostředky dokázat existenci atomů, staří Řekové už o jejich existenci alespoň teoretizovali. A v čele vědeckého výzkumu se drží i jejich potomci. Podívejme se na projekt Nestor v Pylosu na jihozápadě Řecka. Podvodní dalekohled bude ze dna Středozemního moře sledovat neutrina a pokusí se tak přispět k odhalení některých z největších záhad vesmíru. (Přečtěte si více: Nestor: zkoumání hlubin vesmíru z hlubin moře )

 
 

Mezinárodní den mládeže: Zaměstnanost mladých je pro EU prioritou

Další tiskové zprávy Mládež11-08-2014 - 09:00
12. srpna si připomínáme Mezinárodní den mládeže.  

Jsou aktivní, vzdělaní, a přesto v mnoha případech bez práce. Více než 5,3 milionu Evropanů mladších 25 let se (marně) snaží najít práci: toto číslo dělá ze zaměstnanosti mládeže jednu z hlavních priorit EU. Co v této oblasti dělá? Den před Mezinárodním dnem mládeže, který slavíme 12. srpna, jsme pro vás připravili malý přehled. A taky infografiku, která vám o evropské mládeži prozradí víc. (Přečtěte si více: Mezinárodní den mládeže: Zaměstnanost mladých je pro EU prioritou )

 
 

Mezinárodní den původního obyvatelstva: živá voda pro sámskou kulturu

Další tiskové zprávy Kultura08-08-2014 - 09:00
 

Vítejte ve finském Nuorgamu, nejsevernějším bodu EU. Slunce se dotýká monumentálního pohoří vypínajícího se hned vedle malé vesnice, zatímco zakrslé horské břízy si hledají cestu sněhem. Přichází jaro. A v tomhle nádherném prostředí žijí jeho prapůvodní obyvatelé, Sámové. /Tento článek byl původně zveřejněn v květnu jako součást naší série Hranice EU. Znovu ho publikujeme u příležitosti Mezinárodního dne původního obyvatelstva, který si každoročně připomínáme 9. srpna./ (Přečtěte si více: Mezinárodní den původního obyvatelstva: živá voda pro sámskou kulturu )

 
 

ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area

ECON Economic and monetary affairs07-08-2014 - 15:39

The Governing Council of the ECB met on Thursday and decided that the interest rate on the main refinancing operations and the interest rates on the marginal lending facility and the deposit facility will remain unchanged at 0.15%, 0.40% and -0.10% respectively. Please find below the reaction of the chairman of Parliament's Economic and Monetary Affairs Committee, Roberto Gualtieri (S&D, IT): (Read more: ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area )

 
 

5 NEJ – nejčtenější články z Evropského parlamentu: které to jsou?

Další tiskové zprávy Instituce / Informace04-08-2014 - 09:00
Koláž z titulků a fotografií článků.  

Evropské volby, prevence násilí na ženách, fotosoutěž, politické složení nového Evropského parlamentu a telekomunikační balíček – to jsou témata a články, které vás na našich stránkách v 1. polovině roku zaujaly nejvíc. Pojďme si je připomenout. (Přečtěte si více: 5 NEJ – nejčtenější články z Evropského parlamentu: které to jsou? )