Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Evropský parlament ratifikoval asociační dohodu mezi EU a Ukrajinou

Plenární zasedání Vnější vztahy16-09-2014 - 12:59
©Belga/AFP/G.Svilov  

Evropský parlament dnes ve Štrasburku vyjádřil svůj souhlas s asociační dohodou mezi EU a Ukrajinou, jejíž součástí je také prohloubená a komplexní dohoda o volném obchodu (DCFTA). Dohoda byla současně ratifikována ukrajinským parlamentem v Kyjevě. Na jejím základě se prohloubí politické přidružení a ekonomická integrace mezi EU a Ukrajinou a dojde k vzájemnému volnému přístupu na trhy smluvních stran. (Přečtěte si více: Evropský parlament ratifikoval asociační dohodu mezi EU a Ukrajinou )

 
 

MEPs to quiz Commission on progress in freeing the digital single market

Plenary Session Free movement of services16-09-2014 - 12:30

The Commission will brief Parliament on Tuesday afternoon on progress to date in unlocking the potential of the digital single market. Measures to remove obstacles to buying goods online and using e-signatures, or to ensure that internet giants do not abuse their dominant market positions, could well figure in the debate which is set to start at 16.30 approximately. (Read more: MEPs to quiz Commission on progress in freeing the digital single market )

 
 

MEPs evaluate EU policy towards Russia

Plenary Session External relations16-09-2014 - 11:39

The EU should take a more proactive line on the conflict between Russia and Ukraine and impose tougher sanctions on Russia, urged some political groups in Tuesday’s debate with EU Enlargement and Neighbourhood Policy Commissioner Štefan Füle. Others, however, stressed the need to "keep communication channels open". (Read more: MEPs evaluate EU policy towards Russia )

 
 

Zahájení zasedání: předseda Schulz lituje utonutých migrantů ve Středomoří

Plenární zasedání Instituce15-09-2014 - 18:40
Projev předsedy EP Martina Schulze při zahájení zářijového plenárního zasedání  

“EU musí učinit vše, co je v jejich silách, aby bylo zabráněno dalším úmrtím migrantů ve Středozemním moři – jde o humanitární katastrofu,” uvedl předseda EP Martin Schulz v reakci na zprávy, že přes 200 uprchlíků utonulo, když se jejich loď potopila u libyjských břehů a přes 500 jich utonulo minulý týden při potopení jejich lodi u Malty. (Přečtěte si více: Zahájení zasedání: předseda Schulz lituje utonutých migrantů ve Středomoří )

 
 

Evropský parlament jedná o dopadu ruského zákazu dovozu z EU

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod15-09-2014 - 15:44
 

Jaký je dopad ruského zákazu obchodování se zemědělskými produkty a potravinami z EU? Touto otázkou se dnes budou zabývat poslanci na plenárním zasedání. Po sankcích, které EU uvalila na Rusko v reakci na ukrajinskou krizi a na sestřelení dopravního letadla nad Ukrajinou, zakázalo Rusko od 7. srpna dovoz zemědělských produktů z EU, USA, Kanady, Austrálie a Norska. Najděte si na naší mapě, které země by mohly být tímto embargem postiženy nejvíce, a od 17:00 sledujte debatu v přímém přenosu. (Přečtěte si více: Evropský parlament jedná o dopadu ruského zákazu dovozu z EU )

 
 

Nová Komise: poslanci se chystají na slyšení kandidátů na komisaře

Další tiskové zprávy Instituce15-09-2014 - 14:09
 

Minulý týden představil zvolený předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker 27 kandidátů na komisaře. Ty od 29. září čekají náročná slyšení v parlamentních výborech zabývajících se jejich přidělenými portfolii. Tato slyšení budou mít vliv na hlasování Parlamentu o tom, zda novou Komisi schválí. Pokud se tak nestane, Komise se nebude moci ujmout svého pětiletého mandátu. (Přečtěte si více: Nová Komise: poslanci se chystají na slyšení kandidátů na komisaře )

 
 

Petice: Parlament vám dává šanci ozvat se a být slyšet

Další tiskové zprávy Instituce / Občanská práva / Petice15-09-2014 - 10:49
publikace o peticích a autoři petic  

Máte problém týkající se EU? Evropský parlament vám může pomoci. Petiční výbor Parlamentu se stará o to, aby byly stížnosti občanů vyslyšeny na nejvyšších místech. Připravili jsme stručného průvodce peticemi a pár zajímavostí o 1986 peticích obdržených v roce 2012. (Přečtěte si více: Petice: Parlament vám dává šanci ozvat se a být slyšet )

 
 

Martin Schulz v Kyjevě: "To, co se děje na Ukrajině, se týká všech Evropanů"

Další tiskové zprávy Instituce12-09-2014 - 15:40
Martin Schulz na Náměstí Nezávislosti  

"Nemůžeme jen tak stát a dívat se se založenýma rukama, zatímco jsou porušovány základní principy mezinárodního společenství," prohlásil dnes předseda Evropského parlamentu Martin Schulz během své návštěvy Kyjeva. "Dohodli jsme se na pravidlech, která mají státy při vzájemném jednání jednoho s druhým dodržovat. Tato pravidla platí pro všechny." Během své dvoudenní návštěvy Ukrajiny se Martin Schulz setkal s ukrajinským premiérem Arsenijem Jaceňukem a prezidentem Petrem Porošenkem. (Přečtěte si více: Martin Schulz v Kyjevě: "To, co se děje na Ukrajině, se týká všech Evropanů" )

 
 

Ruský zákaz dovozu: jak by měla EU podporovat postižené podniky?

Další tiskové zprávy Vnější/mezinárodní obchod12-09-2014 - 14:00
Jablka v balírně Rajpol v polském městě Wola Leczyszycka ©BELGA_AFP_J.SKARZYNSKI  

7. srpna zavedlo Rusko zákaz dovozu zemědělských produktů z EU. Toto opatření, které zahrnuje cokoli od polských jablek až po belgické vepřové, je ruskou reakcí na sankce EU za podíl Ruska na ukrajinské krizi. A evropské podniky už začínají pociťovat jeho dopady. Předseda Výboru pro mezinárodní obchod, německý sociální demokrat Bernd Lange, a předseda Výboru pro zemědělství a venkov, polský lidovec Czesław Siekierski, nám odpověděli na otázku, co může EU v tomto obchodním konfliktu udělat. (Přečtěte si více: Ruský zákaz dovozu: jak by měla EU podporovat postižené podniky? )

 
 
Anointed as Commission President, Jean-Claude Juncker lays out the EU's priorities and commitments for the coming years with a focus on energy, welfare and prosperity.  

The candidate commissioners, as presented by incoming Commission President Jean-Claude Juncker, will need to appear in hearings before parliamentary committees from 29 September to 7 October. (Read more: Candidate commissioners to appear before EP committees from 29 September )