Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

MEPs ask for further details of EU-wide police crackdown on clandestine migrants

Plenary Session Police cooperation23-10-2014 - 10:56

Concerns about how to reconcile the fundamental rights and non-discrimination of migrants with the need to gather information to dismantle criminal networks profiting from trafficking were the key points raised by MEPs in Wednesday evening’s debate with the Italian Presidency of the Council, represented by Benedetto Della Vedova on the EU-wide police crackdown on clandestine migrants "Mos Maiorum". (Read more: MEPs ask for further details of EU-wide police crackdown on clandestine migrants )

 
 

IS fighters returning to EU: MEPs debate how to prevent internal security threat

Plenary Session External relations / Security and defence23-10-2014 - 10:27

Concerns over the possible threats to the EU's internal security posed by Europeans returning home after fighting for the so-called “Islamic State” (IS) were raised by MEPs in a debate on Wednesday. Some called for a swift approval of the EU Passenger Name Record (PNR) proposal to better detect potential terrorists entering or leaving the EU. Most stressed, however, that all measures taken by the EU to tackle this problem must respect fundamental rights. (Read more: IS fighters returning to EU: MEPs debate how to prevent internal security threat )

 
 

ŽIVĚ: Rozpravy o lidských právech: Parlament se zajímá o osud mexických studentů

Plenární zasedání Lidská práva23-10-2014 - 10:03
účastnici pochodu nesou fotografie nezvěstných studentů ©BELGA/AFP/ EDUARDO GUERRERO  

Evropský parlament jako silný obhájce lidských práv během každého štrasburského plenárního zasedání reaguje na naléhavé případy porušování lidských práv v různých částech světa. Tento týden je na pořadu Rusko, Uzbekistán a Mexiko. Přečtěte si více o těchto debatách a sledujte je v přímém přenosu. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: Rozpravy o lidských právech: Parlament se zajímá o osud mexických studentů )

 
 

Evropský parlament zvolil novou Evropskou komisi

Plenární zasedání Instituce22-10-2014 - 17:14
Předseda Parlamentu Martin Schulz gratuluje zvolenému předsedovi Komise Jean-Claudu Junckerovi poté, co Parlament zvolil novou Komisi.  

Poslanci ve středu 22. října 2014 schválili nové kolegium sedmadvaceti komisařů, které představil zvolený předseda Komise Jean-Claude Juncker. Pro novou Komisi hlasovalo 423 poslanců, 209 bylo proti a 67 se zdrželo hlasování. Novou Komisi nyní musí formálně potvrdit hlavy států a vlád EU. Následně se bude moci 1. listopadu ujmout funkcí na pětileté funkční období. (Přečtěte si více: Evropský parlament zvolil novou Evropskou komisi )

 
 

Evropský parlament schválil novou Evropskou komisi

Další tiskové zprávy Instituce22-10-2014 - 16:39
infografika - složení nové Komise  

Evropský parlament dnes ve Štrasburku formálně zvolil novou Evropskou komisi vedenou Jeanem-Claudem Junckerem. 423 poslanci byli pro, 209 proti a 67 se zdrželo. Naše infografika vám nabízí složení nové Komise a přehled rozdělení portfolií jednotlivým komisařům. (Přečtěte si více: Evropský parlament schválil novou Evropskou komisi )

 
 

Barroso: "Krizi nezpůsobila Evropa"

Plenární zasedání Instituce22-10-2014 - 16:27
José Manuel Barroso  

José Manuel Barroso má za sebou dva mandáty a deset let v čele Evropské komise a je připraven předat 1. listopadu žezlo Jean-Claudu Junckerovi. V úterý 21. října na plenárním zasedání s poslanci hodnotil svůj druhý mandát. Hned poté nám poskytl rozhovor, ve kterém říká, že krizi nezpůsobila Evropa, ale nezodpovědné chování na finančních trzích a chování některých zemí. (Přečtěte si více: Barroso: "Krizi nezpůsobila Evropa" )

 
 

Členské státy EU musí své politické závazky podpořit dostatečnými prostředky na oživení růstu, tvorbu pracovních míst, podporu výzkumu a vývoje. EU také musí mít prostředky pro své zahraničněpolitické úkoly, uvedli ve středu poslanci. Parlament zamítl škrty Rady v návrhu rozpočtu EU na rok 2015. Poslanci rovněž uvedli, že dohoda na dodatečných prostředcích pro rok 2014 je pro Parlament podmínkou dohody s Radou na rozpočtu na příští rok. (Přečtěte si více: Rozpočet 2015: EP žádá vyrovnané účty a více investic do růstu a zaměstnanosti )

 
 

EU countries should act on their economic reform pledges, say MEPs

Plenary Session Economic and monetary affairs22-10-2014 - 14:06

EU countries need to act more like owners of economic policy reform pledges they themselves signed up to, MEPs stress in a report adopted on Wednesday. Given that only 10% of the European Commission's country-specific reform recommendations (CSRs) for 2013 were implemented in full and that little or no progress was made on 45% of them, MEPs believe "there is an inconsistency between European commitment and national implementation of the CSRs by member states". (Read more: EU countries should act on their economic reform pledges, say MEPs )

 
 

ŽIVĚ: Evropský parlament hlasuje o nové Evropské komisi

Plenární zasedání Instituce22-10-2014 - 07:00
infografika  

Poslanci ve středu hlasují o tom, jestli schválit, nebo zamítnout novou Evropskou komisi. Před hlasováním budou se zvoleným předsedou Komise Jean-Claudem Junckerem debatovat o plánech Komise pro příštích 5 let. V rámci procesu schvalování Komise prošli všichni kandidáti na komisaře slyšeními ve výborech, které posuzovaly jejich způsobilost pro práci komisaře. Nyní má Evropský parlament poslední slovo v tom, jestli se nová Komise bude moci ujmout své funkce. Sledujte rozpravu i hlasování živě. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: Evropský parlament hlasuje o nové Evropské komisi )

 
 

Denis Mukwege je vítězem Sacharovovy ceny 2014

Další tiskové zprávy Lidská práva21-10-2014 - 19:44
Denis Mukwege je vítězem Sacharovovy ceny 2014 ©BELGA_ANP COMM_SVEN TORFINN  

Denis Mukwege: tak zní jméno vítěze letošního ročníku Sacharovovy ceny za svobodu myšlení. O vítězi dnes rozhodl předseda Evropského parlamentu spolu s předsedy parlamentních politických skupin. Denis Mukwege bude pozván na slavnostní předání ceny, které proběhne 26. listopadu ve Štrasburku, během plenárního zasedání Evropského parlamentu. (Přečtěte si více: Denis Mukwege je vítězem Sacharovovy ceny 2014 )