Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

Martin Schulz: musíme přiblížit Evropu lidem

Další tiskové zprávy Instituce24-07-2014 - 12:46
Martin Schulz během rozhovoru  

"Není to spíše tak, že se Evropa odvrací od lidí?" Na tuto otázku, kterou dostal od jedné Dánky během debaty o tom, proč se lidé odvracejí od Evropy, myslí Martin Schulz už několik měsíců. "Ta věta mě opravdu zasáhla," řekl nám o pár měsíců později v rozhovoru. "Možná, že to tak není, ale musíme tu otázku brát vážně, jinak nebude Evropská unie úspěšná." (Přečtěte si více: Martin Schulz: musíme přiblížit Evropu lidem )

 
 

Bernd Lange o TTIP: "Nakonec je to Parlament, kdo rozhoduje o dohodách"

Další tiskové zprávy Hospodářské a měnové záležitosti24-07-2014 - 12:28
Bernd Lange  

Minulý týden proběhlo šesté kolo jednání mezi EU a USA o transatlantickém obchodním a investičním partnerství (TTIP). Evropský parlament se touto dohodou bude zabývat nejméně do konce roku 2015. S předsedou Výboru pro mezinárodní obchod, německým poslancem ze skupiny Progresivní aliance socialistů a demokratů Berndem Langem, jsme mluvili o TTIP i dalších úkolech, které na jeho výbor čekají. (Přečtěte si více: Bernd Lange o TTIP: "Nakonec je to Parlament, kdo rozhoduje o dohodách" )

 
 

Italští poslanci o předsednictví své země v Radě EU

Další tiskové zprávy Evropská rada / Instituce23-07-2014 - 12:53
Výzdoba při příležitosti italského předsednictví v Radě EU.  

1. července převzala Itálie od Řecka předsednictví v Radě EU. Během prvního plenárního zasedání nového Evropského parlamentu představil italský premiér Matteo Renzo priority své země a zdůraznil, že je nutné, aby Evropa jednala s přesvědčením a odhodláním. Zeptali jsme se vedoucích italských delegací v politických skupinách Parlamentu na jejich názory a očekávání pro nadcházejících 6 měsíců. (Přečtěte si více: Italští poslanci o předsednictví své země v Radě EU )

 
 

Italian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN LIBE FEMM ENVI EMPL ECON DEVE Institutions23-07-2014 - 12:35

The priorities of the Italian Council Presidency are being outlined to the various parliamentary committees by Italian ministers, on 22 and 23 July. This text will be updated daily. (Read more: Italian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Spolupředseda EFDD David Borrelli: chceme občanům dát možnost výběru

Další tiskové zprávy Instituce23-07-2014 - 10:19
 

Stará skupina s novým jménem a novým spolupředsedou: David Borrelli z italského "Movimento 5 stelle" se stal spolu s britským poslancem ze strany UKIP Nigelem Faragem spolupředsedou skupiny Evropy svobody a přímé demokracie (EFDD) v Evropském parlamentu. Priority EFDD se podle Borrelliho silně odrážejí v novém jménu skupiny: "Jsme přesvědčeni, že ztělesňujeme nový trend dát občanům možnost výběru," říká Borrelli ve videorozhovoru. (Přečtěte si více: Spolupředseda EFDD David Borrelli: chceme občanům dát možnost výběru )

 
 

Nový předseda S&D Gianni Pittella: Musíme zastavit sociální propast v Evropě

Další tiskové zprávy Instituce23-07-2014 - 09:56
 

Italský poslanec Gianni Pittella se stal předsedou skupiny Progresivní aliance socialistů a demokratů v EP (S&D) poté, co byl předchozí předseda Martin Schulz znovuzvolen prezidentem Evropského parlamentu. Podle Pittelly bude v tomto volebním období prioritou jeho skupiny zastavení růstu nerovnosti v Evropě. "Střední třída je vytlačována na okraj. Musíme tuhle sociální propast zastavit ... za pomoci politik, které investují do lidského kapitálu, podporují podnikání, výzkum a vzdělávání." (Přečtěte si více: Nový předseda S&D Gianni Pittella: Musíme zastavit sociální propast v Evropě )

 
 

MEPs discuss EU trade policy with Commissioner Karel de Gucht

INTA External/international trade22-07-2014 - 18:56

MEPs quizzed trade Commissioner Karel de Gucht MEPs on the US position in transatlantic trade and investment partnership (TTIP) talks and the findings of the EU Commission’s public consultation on TTIP proposals on investor-state dispute settlement mechanisms. Some wondered about fate of a proposed trade deal with Canada, which has been described as „to be signed soon" for a year already, and asked that Parliament be given more access to trade talks documents. (Read more: MEPs discuss EU trade policy with Commissioner Karel de Gucht )

 
 

EU sanctions against Russia must be stepped up, the Ukrainian border closed to halt arms flows from Russia, and the bodies of Malaysia Airlines flight MH17 crash victims returned, MEPs insisted in today’s debate with Ukraine’s foreign minister Pavlo Klimkin. Mr Klimkin called on the EU to show its solidarity now, as Ukraine is “being punished for its EU aspirations”. The debate opened with a minute’s silence for victims of the 17 July crash. (Read more: MH17 crash: MEPs call for solidarity with Ukraine and sanctions against Russia )

 
 

Tento týden v EP: Ukrajina, TTIP, priority italského předsednictví

Další tiskové zprávy Instituce22-07-2014 - 15:05
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Tento týden je věnován schůzím parlamentních výborů. Komisař EU pro obchod Karel De Gucht ve Výboru pro mezinárodní obchod představí pokrok v jednáních o transatlantickém obchodním a investičním partnerství TTIP, několik dalších výborů bude s italskými ministry diskutovat o prioritách nového italského předsednictví, a v úterý se dozvíme jména tří finalistů filmové ceny Evropského parlamentu LUX. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: Ukrajina, TTIP, priority italského předsednictví )

 
 

Finalisty ceny LUX 2014 jsou slovinský, francouzský a polsko-dánský film

Další tiskové zprávy Kultura22-07-2014 - 14:18
Plakáty soutěžících filmů.  

Známe tři finalisty letošní filmové ceny Evropského parlamentu LUX: jsou jimi filmy „Nepřítel třídy“ ze Slovinska, francouzská „Holčičí parta“ a snímek z polsko-dánské koprodukce „Ida“. Všechny tři soutěžící filmy budou otitulkovány ve všech 24 oficiálních jazycích EU a během Filmových dní LUX promítány ve všech 28 členských zemích. Vítěze ceny LUX vyberou hlasováním poslanci a jeho jméno se dozvíme 17. prosince. (Přečtěte si více: Finalisty ceny LUX 2014 jsou slovinský, francouzský a polsko-dánský film )