Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

ŽIVĚ: diskuze o krizích v sousedství EU

Další tiskové zprávy Vnější vztahy / Bezpečnost a obrana01-09-2014 - 15:44
Watch it live  

Seznam konfliktů v širším sousedství EU je v těchto dnech dlouhý: Sýrie, Irák, Libye, Gaza, Ukrajina. V sobotu 30. srpna hlavy států a vlád členských zemí EU jednaly na svém bruselském summitu o situaci na Ukrajině a vyzvaly Komisi, aby navrhla nové sankce proti Rusku. Strany konfliktu v Gaze se minulý týden shodly na neomezeném příměří. V úterý jedná o nejnovějším vývoji v sousedství EU Výbor pro zahraniční věci. Sledujte diskuzi v přímém přenosu prostřednictvím našich webových stránek. (Přečtěte si více: ŽIVĚ: diskuze o krizích v sousedství EU )

 
 

Summit EU: Martin Schulz vyzval k politickému řešení situace na Ukrajině

Další tiskové zprávy Instituce01-09-2014 - 15:43
Martin Schulz před mikrofony novinářů.  

"Přímá vojenská konfrontace mezi Ukrajinou a Ruskem by mohla nekontrolovatelně roztočit spirálu událostí. Strany konfliktu a mezinárodní společenství musí udělat vše, co je v jejich silách, aby se tomu zabránilo," řekl předseda Evropského parlamentu Martin Schulz hlavám států a vlád členských zemí EU na začátku zvláštního zasedání Evropské rady, které proběhlo v sobotu 30. srpna a bylo věnováno jmenování kandidátů na nejvyšší posty v EU. (Přečtěte si více: Summit EU: Martin Schulz vyzval k politickému řešení situace na Ukrajině )

 
 

Výborový týden: základní kámen parlamentní práce

Další tiskové zprávy Instituce01-09-2014 - 14:59
infografika - přehled předsedů parlamentních výborů a podvýborů.  

Letní přestávka je za námi a parlamentní práce nabírá na rychlosti. Tento týden se schází většina výborů Evropského parlamentu. Výbory hrají klíčovou roli ve vytváření politik EU, protože připravují postoj Parlamentu ke všem otázkám, které spadají do jeho kompetencí. Jak parlamentní výbory pracují a kolik jich je? Pokračujte ve čtení. A v naší infografice se seznamte s předsedy všech 20 výborů a 2 podvýborů. (Přečtěte si více: Výborový týden: základní kámen parlamentní práce )

 
 

Tento týden v EP: zahraniční krize, ekonomické otázky, rozpočet

Další tiskové zprávy Instituce01-09-2014 - 13:27
budova Evropského parlamentu v Bruselu  

Tento týden probíhají poprvé po letní přestávce schůze parlamentních výborů. Hlavním tématem jsou krize na Středním východě, v Africe a na Ukrajině. Italští ministři představují priority předsednictví své země v Radě EU. S předsedou Euroskupiny Jeroenem Dijsselbloemem jednají poslanci o hospodářském růstu a většina výborů posuzuje rozpočet EU na příští rok. (Přečtěte si více: Tento týden v EP: zahraniční krize, ekonomické otázky, rozpočet )

 
 

Infografiky, videa, fotky … naše produkty jsou tu pro vás: volně k použití

Další tiskové zprávy Instituce29-08-2014 - 09:00
ikonky pro stahování obsahu  

Září už klepe na dveře a s ním se znovu rozjíždí parlamentní činnost. Máte nějaký svůj online projekt, webovou stránku, blog … a chcete svým čtenářům nabídnout faktické informace o Evropském parlamentu nebo nadcházejících slyšeních kandidátů na komisaře? Máme pro vás širokou škálu produktů Evropského parlamentu – infografik, videí, rozhovorů, fotek – které můžete zdarma použít. Projděte si náš online katalog a vyberte si, co se vám hodí. (Přečtěte si více: Infografiky, videa, fotky … naše produkty jsou tu pro vás: volně k použití )

 
 

V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné

Další tiskové zprávy Instituce28-08-2014 - 18:05
značka "Ve výstavbě" ©BELGA-V.Valka_Easyphotostock  

Léto je obdobím, které si mnohá evropská města vybírají pro opravy a úpravy svých silnic a jiných komunikací, aby bylo po prázdninách všechno v pořádku. Podobná údržba čeká i naše webové stránky, a to v pátek 29. srpna dopoledne. Některé části stránek - konkrétně "O Parlamentu", "Poslanci EP", "Plenární zasedání", "Výbory", "Delegace", "Think tank" a "100 knih" - budou tedy dočasně nedostupné. Jejich aktualizovaný obsah znovu nabídneme v pátek v odpoledních hodinách. (Přečtěte si více: V pátek dopoledne budou některé části našich webových stránek nedostupné )

 
 

Elmar Brok (EPP, DE), Chair of the Foreign Affairs Committee, called today for a strong EU foreign and security policy lead by a strong personality. “Bringing peace, stability and prosperity to the broader EU neighbourhood must be the first and utmost priority,” he said following a meeting of the Committee’s Enlarged Bureau with Commissioner Georgieva and the EEAS’s Executive Secretary General Pierre Vimont. (Read more: Elmar Brok: Strong EU foreign policy vital to end crises in the neighbourhood )

 
 

Parlamentní rytmus určují 4 barvy - seznamte se s parlamentním kalendářem

Další tiskové zprávy Instituce25-08-2014 - 09:00
kalendář Evropského parlamentu  

Začíná poslední týden krátké parlamentní letní přestávky. Už od 1. září se práce Evropského parlamentu zase bude řídit čtyřmi barvami parlamentního kalendáře, z nichž každá označuje jiný druh činnosti Parlamentu, od schůzí výborů a politických skupin, až po plenární zasedání. Takže co to znamená, když je daný týden v kalendáři označen červenou, modrou, růžovou nebo tyrkysovou? (Přečtěte si více: Parlamentní rytmus určují 4 barvy - seznamte se s parlamentním kalendářem )

 
 

Rapa Iti : Evropa na "konci světa"

Další tiskové zprávy Životní prostředí20-08-2014 - 09:00
záběr na ostrov  

Ostrov Rapa Iti nemá žádné letiště a z Tahiti to nákladní lodí trvá 50 hodin. Lodi sem ale plují jen zřídka, a Rapa Iti je tak spolu s Pitcairnem a Velikonočním ostrovem jedním z nejizolovanějších obývaných ostrovů jižního Tichomoří. Ostrov, tvořený převážně čedičem, často zasahuje tlaková níž. Tvrz vybudovaná pradávnými klany z vrcholu spící sopky shlíží na temné a divoké pobřeží ostrova. V dálce se v oceánu prohánějí keporkaci. Přestože od Evropy tak vzdálený, Rapa Iti má k EU velmi blízko. (Přečtěte si více: Rapa Iti : Evropa na "konci světa" )

 
 

Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům

Další tiskové zprávy Humanitární pomoc18-08-2014 - 15:53
Malá syrská dívka v uprchlickém táboře severně od iráckého Erbilu.  

Dobrovolníci, kteří pomáhají jiným, se většinou velké pozornosti nedočkají, přitom jejich neúnavná a někdy i nebezpečná práce znamená velkou pomoc milionům obětí přírodních i člověkem způsobených katastrof. 19. srpna si každoročně v rámci Světového humanitárního dne připomínáme humanitární pracovníky, kteří svůj život zasvětili pomoci ostatním. Podívejte se, jak ty, kteří humanitární pomoc potřebují, i ty, kteří ji poskytují, podporuje Evropská unie - největší světový dárce humanitární pomoci. (Přečtěte si více: Světový humanitární den: pocta humanitárním pracovníkům )