Přímý přístup k hlavnímu vyhledávání (klikněte na „ENTER“)
Přístup k obsahu stránky (stiskněte Enter)
Přímý přístup na seznam dalších stránek (klikněte na „ENTER“)

Zpravodajství

Tiskové zprávy

 
 
 
 

MEPs refer new rules on re-registering cars back to committee

Plenary Session Transport16-04-2014 - 15:33

Draft rules to simplify re-registering of car or motorbike when the owner moves to a new EU country were referred back to the Internal Market Committee on Wednesday for further discussion, because the Council of Ministers was not yet ready to close a deal on them. (Read more: MEPs refer new rules on re-registering cars back to committee )

 
 

Celounijní opatření na zabránění šíření invazivních nepůvodních druhů

Plenární zasedání Životní prostředí16-04-2014 - 13:46
Asijský komár tygrovaný se do EU dostal kvůli obchodu s použitými pneumatikami. Přenáší tropické nemoci  

Parlament ve středu schválil opatření, která by měla zabránit šíření invazivních nepůvodních druhů rostlin, zvířat a hmyzu do EU, či zabránit těm, které do EU proniknou, v působení ekologických a ekonomických škod. Nová legislativa zakazuje druhy, které jsou pro Unii významné, a povede k lepší koordinaci mezi členskými státy při řešení této hrozby. (Přečtěte si více: Celounijní opatření na zabránění šíření invazivních nepůvodních druhů)

 
 

Debate on future financing of the EU budget at 15.00

Plenary Session Budget16-04-2014 - 13:44

MEPs are set to debate at 15.00 how the EU budget should be put together. A large majority of MEPs believes that the budget relies too heavily on member states’ contributions (these now make up 64%) and want them replaced by real “own resources” as prescribed by the Treaty. (Read more: Debate on future financing of the EU budget at 15.00 )

 
 

Poslanci si došlapují na nehospodárné využívání plastových nákupních tašek

Plenární zasedání Životní prostředí16-04-2014 - 13:36
Podle poslanců by plastové tašky na jedno použití měly být za účelem omezení znečištění zakázány  

Členské státy EU by měly do roku 2019 omezit o 80 % spotřebu nejpoužívanějších a nejvíce znečišťujících plastových tašek. Uvádí se tak v návrzích, které ve středu podpořil Parlament. Poslanci doporučili, aby členské státy k jejich omezení využili daně, poplatky, omezení pro uvádění na trh či zákazy. Plastové nákupní tašky výrazně znečišťují životní prostředí, zejména vodní útvary a vodní ekosystémy. (Přečtěte si více: Poslanci si došlapují na nehospodárné využívání plastových nákupních tašek )

 
 

Lepší vymahatelnost práv vysílaných pracovníků

Plenární zasedání Sociální politika / Politika zaměstnanosti16-04-2014 - 13:20
Nová pravidla zabrání zneužívání pracovníků vyslaných dočasně do jiné země EU  

Práva pracovníků, kteří jsou dočasně vysíláni do zahraničí, budou díky novým pravidlům, která ve středu schválil Parlament, lépe chráněna. Díky parlamentním vyjednavačům bude snadnější odlišit skutečná vysílání pracovníků od pokusů vyhnout se zákonným povinnostem a členské státy získají flexibilitu pro provádění inspekcí. Na základě pravidel, která byla neformálně dohodnuta s Radou, budou hlavní dodavatelé a jejich subdodavatelé společně a nerozdílně odpovědni za nedodržování pracovního práva. (Přečtěte si více: Lepší vymahatelnost práv vysílaných pracovníků)

 
 

New rules on funding EU political parties and foundations

Plenary Session Institutions16-04-2014 - 13:19

Plans to reform the funding arrangements and legal status of European political parties and their affiliated foundations were backed by Parliament on Wednesday. The new rules, informally agreed with Council, will clarify the finances of these bodies and enhance their European character. A method to monitor compliance and impose penalties for breaches is also part of the deal. (Read more: New rules on funding EU political parties and foundations )

 
 

MEPs confirm call for tougher measures against unfair imports

Plenary Session External/international trade16-04-2014 - 13:12

The EU should raise anti-dumping tariffs against dumped or subsidized imports from third countries and do much more to help small firms take advantage of EU measures to combat them, said Parliament on Wednesday, confirming its position on plans to update EU trade defence instruments. It also wants tougher tariffs against environmental or social dumping, and against dumping assisted by third country export subsidies. (Read more: MEPs confirm call for tougher measures against unfair imports )

 
 

Migrants: Parliament approves search and rescue rules to prevent deaths at sea

Plenary Session Fundamental rights / Immigration16-04-2014 - 13:01
Boat with full of refugees  

New search and rescue rules to clarify how border guards serving in Frontex sea operations should deal with migrants and where they should disembark them were approved by Parliament on Wednesday. The regulation, already informally agreed by Parliament and Council negotiators, should enter into force before this summer. (Read more: Migrants: Parliament approves search and rescue rules to prevent deaths at sea)

 
 

Poslední plenární rozprava k Ukrajině před volbami

Plenární zasedání Vnější vztahy16-04-2014 - 09:00

Poslanci budou ve středu debatovat o současném vývoji na Ukrajině, zejména pak o ruském tlaku a nestabilitě na východě Ukrajiny, s komisařem Štefanem Fülem. Rozprava, která by měla začít přibližně v 9:45, se koná před čtvrtečním čtyřstrannou schůzkou mezi Ukrajinou, EU, USA a Ruskem v Ženevě. (Přečtěte si více: Poslední plenární rozprava k Ukrajině před volbami )

 
 

Nová pravidla pro snižování hluku na letištích: otázky a odpovědi

Další tiskové zprávy Doprava15-04-2014 - 19:20
Letadlo přelétávající na střechou domu ©BELGA_DPA_A.Dedert  

Hluk z letadel může vážně poškodit nejen vaše nervy, ale i váš sluch, a může se podepsat i na vašem celkovém zdraví. Proto většina letišť a veřejných orgánů uvaluje omezení na pohyb letadel. 10. dubna parlamentní Výbor pro dopravu a cestovní ruch schválil dohodu s Radou, podle které zůstane místním úřadům velký vliv na opatření pro omezení hluku na letištích. O co přesně jde? Přečtěte si naše otázky a odpovědi. (Přečtěte si více: Nová pravidla pro snižování hluku na letištích: otázky a odpovědi)