Tiesioginė prieiga prie pagrindinės paieškos (Spauskite mygtuką „Enter“)
Prieiga prie puslapio turinio (spauskite „Įeiti“)
Tiesioginė prieiga prie kitų svetainių sąrašo (Spauskite mygtuką „Enter“)

Žinių srautas

Pranešimai spaudai

 
 
 
 
 

Pažanga didinant užimtumą, ūkio augimas, investicijos, skaitmeninės ekonomikos plėtra – tarp dešimties svarbiausių Jeano–Claude‘o Junckerio vadovaujamos Europos Komisijos prioritetų, kuriuos jis pristatė Europos Parlamente po 2014 m. rinkimų. Kiek pasistūmėta į priekį juos įgyvendinant? Tai galite sužinoti pasitelkę „teisėkūros traukinį“ – naują interneto svetainę apie ES teisės aktų leidybos procesą Europos Parlamente. (Skaityti daugiau: „Teisėkūros traukinys“ – galimybė sekti ES teisės aktų leidybos eigą Parlamente )

 

ES biudžetas: kaip jį paveiks „Brexit“?

Kiti Biudžetas21-10-2016 - 19:10
EP pranešėjas Jensas Geier  

Birželio mėnesį įvykęs JK referendumas dėl išstojimo iš ES galimai neigiamai paveiks kitų metų ES biudžetą, tačiau Europos Parlamentas ieško būdų, kad šis poveikis būtų kuo mažesnis. Dėl 2017 m. metų biudžeto EP nariai balsuos kitą savaitę vyksiančioje plenarinėje sesijoje. Apie tai kalbėjomės su EP poziciją biudžeto klausimu parengusiu Jensu Geier (Socialistai ir demokratai, Vokietija). (Skaityti daugiau: ES biudžetas: kaip jį paveiks „Brexit“? )

 

Europos Sąjungos strategija Rusijos atžvilgiu

Kiti Užsienio ryšiai21-10-2016 - 11:00
EP ragina ES šalis nenutraukti sankcijų Rusijai, kol pastaroji neįgyvendins Minsko susitarimų dėl konflikto Ukrainoje sureguliavimo © AP Images / ES–EP  

ES santykiai su Rusija pašliję jau seniai, o Alepo bombardavimai juos tik pablogino. Spalio 20 dieną Briuselyje susirinkę ES šalių lyderiai griežtai pasmerkė B. Asado režimo ir Rusijos vykdomus išpuolius prieš civilius gyventojus Alepe, pridurdami, kad „ES svarsto visas turimas galimybes, jeigu žiaurumai tebesitęstų“. Savo ruožtu Europos Parlamentas jau anksčiau paragino ES atlikti kritišką savo santykių su Rusija vertinimą. Pateikiame trumpą EP pozicijos Rusijos atžvilgiu apžvalgą. (Skaityti daugiau: Europos Sąjungos strategija Rusijos atžvilgiu )

 
Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas  

Nutraukti kraujo praliejimą Sirijoje turėtų būti pagrindinis prioritetas, pabrėžė Europos Parlamento pirmininkas Martinas Schulzas, ketvirtadienį kreipdamasis į ES viršūnių susitikimą susirinkusius valstybių ir vyriausybių vadovus. „Europos Parlamentas ragina patraukti atsakomybėn kaltus dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui [Sirijoje]“, – pažymėjo jis. (Skaityti daugiau: EP vadovas: Rusija atsakinga dėl skausmingo status quo Sirijoje ir Ukrainoje )

 

Car emissions inquiry looking for answers from German authorities

EMIS Environment / Public health20-10-2016 - 16:15

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Thursday morning by hearing Alexander Dobrindt, the German Federal Minister of Transport and Olaf Lies, Lower Saxony’s State Minister for the Economy, Labour and Transport. (Read more: Car emissions inquiry looking for answers from German authorities )

 

CETA ir kiti prekybos susitarimai, dėl kurių ES susiderėjo arba derasi

Kiti Užsienio/tarptautinė prekyba19-10-2016 - 17:42
ES prekybos susitarimai: galiojantys (žalia spalva) ir laukiantys patvirtinimo (oranžinė spalva)  

Europos Sąjungos valstybių ministrams antradienį nepavykus sutarti dėl laisvos prekybos susitarimo su Kanada taikymo šis klausimas bus sprendžiamas spalio 20–21 d. vyksiančiame ES viršūnių susitikime. Sutartis su Kanada anaiptol ne vienintelis susitarimas, laukiantis patvirtinimo. Tam, kad ES prekybos susitarimai įsigaliotų, jiems taip pat turi pritarti Europos Parlamentas. Žemiau skaitykite apie tai, kokius susitarimus Sąjunga suderėjusi, kokie jau galioja ir dėl kokių šiuo metu deramasi. (Skaityti daugiau: CETA ir kiti prekybos susitarimai, dėl kurių ES susiderėjo arba derasi )

 

INFOGRAFIKAS: prekyba žmonėmis – faktai ir skaičiai

Kiti Žmogaus teisės18-10-2016 - 18:28
Prekyba žmonėmis – skaičiai ir faktai  

Šiandien minima 10–oji ES kovos su prekyba žmonėmis diena. Prekyba žmonėmis – 117 mlrd. pelną organizuotiems nusikaltėliams kasmet nešanti šiuolaikinės vergijos forma. Skaičiuojama, kad šiuo metu pasaulyje daugiau nei 20 mln. moterų, vaikų ir vyrų verčiami dirbti vergovės sąlygomis ir užsiimti nusikalstama veikla bei yra seksualiai išnaudojami. Sužinokite daugiau apie prekybą žmonėmis pasitelkę mūsų infografiką. (Skaityti daugiau: INFOGRAFIKAS: prekyba žmonėmis – faktai ir skaičiai )

 

Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler

EMIS Environment / Public health17-10-2016 - 18:33

The inquiry committee into emission measurements in the car industry (EMIS) continued its work on Monday afternoon by hearing Fiat Chrysler Automobiles’ Chief Technical Officer Harald Wester, who was quizzed mainly on possible “defeat devices” in Fiat diesel engines and gap between emission values in laboratory testing and real driving conditions. (Read more: Car emissions inquiry continues with Fiat-Chrysler )

 
EP nariai šią savaitę posėdžiauja Briuselyje.  

Spalio 17–21 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Siūlymai glaudžiau bendradarbiauti saugumo ir gynybos srityje, besitęsiantis išmetamųjų teršalų matavimų automobilių sektoriuje tyrimas ir migrantų situacija Kalė uostamiestyje – vieni pagrindinių šios savaitės darbotvarkės klausimų. Savo ruožtu EP pirmininkas Martinas Schulzas ketvirtadienį kreipsis į ES valstybių lyderius spalio 20–21 d. vyksiančiame Europos Vadovų Tarybos susitikime. (Skaityti daugiau: EP šią savaitę: automobilių tarša, gynybos sąjunga, Europos Vadovų Taryba )

 

„InterRail“: faktai ir skaičiai

Kiti Transportas14-10-2016 - 12:37
Faktai ir skaičiai apie „InterRail“  

Idėja 18 metų sulaukusiems europiečiams dovanoti vieno mėnesio trukmės „InterRail“ bilietą keliauti visose šiai sistemai priklausančiose Europos šalyse sulaukė didelio EP narių palaikymo. Sužinokite daugiau apie „InterRail“ ir keliones traukiniais pasitelkę mūsų infografiką. (Skaityti daugiau: „InterRail“: faktai ir skaičiai )