Bezpośredni dostęp do głównej nawigacji (Wciśnij klawisz Enter)
Dostęp do zawartości strony (kliknąć na "Wejście")
Bezpośredni dostęp do wykazu innych stron (Wciśnij klawisz Enter)

Aktualności

Komunikaty prasowe

 
 
 
 

Posłowie sprawozdawcy i ich cienie: o różnych rolach w procesie legislacyjnym

Informacje ogólne Instytucje26-08-2015 - 09:00
Posłowie sprawozdawcy i ich cienie: o różnych rolach w procesie legislacyjnym  

Sprawozdawcy, cienie, koordynatorzy – za tymi nazwami kryją się różne zadania, jakie posłowie mają do wykonania w procesie legislacyjnym. Co dokładnie oznaczają? Szczegóły w naszym artykule. (Przeczytaj więcej: Posłowie sprawozdawcy i ich cienie: o różnych rolach w procesie legislacyjnym )

 

Wszystko, co potrzebujesz, by relacjonować prace PE, w jednym miejscu!

Informacje ogólne Instytucje24-08-2015 - 09:00
Parlament Europejski na Tumblr - to tu znajdziesz wszystkie materiały na potrzeby swoich reportaży z prac eurodeputowanych.  

Piszesz, nagrywasz, zdajesz relacje z prac Parlamentu Europejskiego? Teraz może to być znacznie prostsze! Wszystkie parlamentarne źródła - zdjęcia, materiały wideo, czy infografiki znajdziesz na naszej stronie na Tumblr zupełnie za darmo i we wszystkich językach oficjalnych UE. (Przeczytaj więcej: Wszystko, co potrzebujesz, by relacjonować prace PE, w jednym miejscu! )

 

Gdzie nas znaleźć w mediach społecznościowych?

Informacje ogólne Instytucje / Informacje19-08-2015 - 09:00
 

Szukasz najnowszych informacji z Parlamentu Europejskiego? Pierwszym krokiem zwykle jest nasza strona internetowa, ale znaleźć nas można także na niemal każdej platformie społecznościowej. Rzuć okiem na naszą multimedialną infografikę i zobacz m.in.: nasze wpisy na Facebooku, tweety w każdym języku UE, infografiki na Pinterest czy dyskusje na LinkedIn. (Przeczytaj więcej: Gdzie nas znaleźć w mediach społecznościowych? )

 

Przewodnik po cyfrowym świecie

Informacje ogólne Społeczeństwo informacyjne17-08-2015 - 09:00
Digital Glossary: "cloud computing" ©BELGA_Zoonar_N_Menijes  

Codziennie z Internetu korzysta 315 mln Europejczyków. Internet przyczynia się do wzrostu gospodarczego i powstania miejsc pracy, ale powinien rozwijać się ponad granicami. W związku z tym Komisja Europejska przedstawiła w maju 2015 strategię jednolitego rynku cyfrowego, a w czerwcu PE i Rada UE porozumiały się ws. zniesienia opłat za roaming od 2017 i zagwarantowania neutralności Internetu. Przypominamy pojęcia, które trzeba znać, żeby nie pogubić się w cyfrowym świecie. (Przeczytaj więcej: Przewodnik po cyfrowym świecie )

 

Zaczyna się rekrutacja na staże w Parlamencie Europejskim

Informacje ogólne Instytucje14-08-2015 - 09:21
 

Parlament Europejski oferuje możliwość odbycia różnego rodzaju staży. Jeśli szukasz okazji do zdobycia doświadczenia zawodowego albo chcesz sprawdzić, jak wygląda praca w międzynarodowej instytucji, to warto zainteresować się ofertą PE. Rekrutacja rozpoczyna się 15 sierpnia. Szczegóły poniżej oraz w filmie. (Przeczytaj więcej: Zaczyna się rekrutacja na staże w Parlamencie Europejskim )

 

EYE powraca! W przyszłym roku kolejne spotkanie młodzieży w Strasburgu

Informacje ogólne Młodzież12-08-2015 - 09:00
Zdjęcie przedstawia młodzież na sali plenarnej w Strasburgu  

Dobra wiadomość! Powraca EYE! Do drugiej edycji European Youth Event (#EYE2016) zapraszamy młodzież i organizacje, które chcą wziąć udział w tworzeniu programu tego wyjątkowego wydarzenia. Zaglądaj na nasz profil na Facebooku i bądź na bieżąco. Do zobaczenia w przyszłym roku w Strasburgu! (Przeczytaj więcej: EYE powraca! W przyszłym roku kolejne spotkanie młodzieży w Strasburgu )

 

Parlamentarium: Podróż po Parlamencie Europejskim w samym sercu Brukseli

Informacje ogólne Instytucje05-08-2015 - 09:00
Parlamentarium przyciąga rzesze gości  z całej Europy i w każdym wieku.  

Jeśli będziecie latem w Brukseli, nie przegapcie okazji do wizyty w Parlamentarium, czyli centrum dla zwiedzających Parlamentu Europejskiego! W Parlamentarium można przyjrzeć z bliska pracy eurodeputowanych i dowiedzieć się, jak wpływa ona na nasze codzienne życie. Od otwarcia w październiku 2011 roku centrum odwiedziło ponad milion gości, a strona TripAdvisor uznała go za jedną z największych atrakcji stolicy Belgii. (Przeczytaj więcej: Parlamentarium: Podróż po Parlamencie Europejskim w samym sercu Brukseli )

 

Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach

Informacje ogólne Instytucje03-08-2015 - 09:00
Parlament Europejski o zmierzchu  

Przypominamy najważniejsze wydarzenia pierwszej połowy roku w Parlamencie Europejskim - od ważnych decyzji odnoszących się do nowych przepisów po wizyty polityków. (Przeczytaj więcej: Najważniejsze wydarzenia półrocza na fotografiach )

 

Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy w tym roku

Informacje ogólne Instytucje29-07-2015 - 09:00
Edukacja, prawa kobiet i swoboda poruszania się po UE - te tematy interesowały użytkowników Facebooka  

Edukacja, prawa kobiet i swoboda poruszania się po UE – to tematy najpopularniejszych postów na profilu Parlamentu Europejskiego na Facebooku opublikowanych między styczniem a czerwcem bieżącego roku. (Przeczytaj więcej: Parlament Europejski na Facebooku: Najpopularniejsze wpisy w tym roku )

 

Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy

Informacje ogólne Instytucje27-07-2015 - 09:00
5 najczęściej czytanych artykułów na naszej stronie  

Konkurs fotograficzny, Ukraina, media społecznościowe, równość płci i Bałkany Wschodnie to tematy artykułów, które cieszyły się największą popularnością w pierwszej połowie roku. Zajrzyjmy do nich jeszcze raz. (Przeczytaj więcej: Najpopularniejsze artykuły ostatnich miesięcy )