Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Mlieko a ovocie v školách: EP schválil opatrenia na podporu zdravého stravovania

Plenárne zasadnutie Poľnohospodárstvo27-05-2015 - 20:23
Dieťa s pohárom mlieka a zdravou desiatou  

Zdravé stravovacie návyky sa najlepšie získavajú v mladom veku, a preto by EÚ a jej členské štáty mali vynaložiť viac úsilia a prostriedkov na podporu zdravého stravovania mladých a konzumáciu miestnych potravín. Vyplýva to z pozmeňujúcich návrhov a mandátu na rokovania s členskými štátmi o finálnom znení legislatívy, ktoré v stredu schválil Európsky parlament. Cieľom nových pravidiel je rozšíriť vzdelávanie o zdravom stravovaní a pokračovať v distribúcii mlieka, ovocia a zeleniny na školách. (Čítať ďalej: Mlieko a ovocie v školách: EP schválil opatrenia na podporu zdravého stravovania )

 

Tunisia’s Prime Minister Habib Essid, will meet the Foreign Affairs Committee and the Human Rights and Security and Defence subcommittees on Thursday at 9.00. This will be his first visit to the European Parliament since he became Prime Minister in February this year. (Read more: Tunisia’s Prime Minister Habib Essid to meet European Parliament committees )

 

Sledujte priamy prenos plenárnej rozpravy o kybernetických útokoch voči médiám

Plenárne zasadnutie Informačná spoločnosť27-05-2015 - 19:20
 

Viaceré európske a americké médiá sa v posledných rokoch stali terčom politicky motivovaných kybernetických útokov. Stalo sa tak najmä potom, ako zaujali kritický postoj voči sýrskemu režimu alebo počínaniu Islamského štátu. O tom, do akej miery je EÚ pripravená čeliť týmto útokom, bude dnes od 19:30 rokovať parlamentné plénum. Priamy prenos plenárnej debaty môžete sledovať na našom webovom portáli. (Čítať ďalej: Sledujte priamy prenos plenárnej rozpravy o kybernetických útokoch voči médiám )

 

Pan Ki-mun o imigrácii: Zachrániť týmto ľuďom život by malo byť prioritou

Plenárne zasadnutie Inštitúcie27-05-2015 - 18:31
Pan Ki-mun stojí za rečníckym pultom.  

Parlamentnému plénu sa dnes prihovoril generálny tajomník OSN Pan Ki-mun. Vo svojom prejave pritiahol pozornosť na imigrantov v Stredomorí, z ktorých už 1800 prišlo tento rok o život. "EÚ tu má dôležitú úlohu a je povinná konať. Hlavnou prioritou by malo byť zachrániť týmto ľuďom život," vyhlásil. Vo svojom príhovore spomenul aj otázky udržateľného rozvoja a prevencie extrémizmu. (Čítať ďalej: Pan Ki-mun o imigrácii: Zachrániť týmto ľuďom život by malo byť prioritou )

 

Prejav generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna a rozprava o samite G7

Plenárne zasadnutie Vonkajšie vzťahy27-05-2015 - 12:40
Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun na pôde EP.  

V stredu o 15h15 sa poslancom prihovorí generálny tajomník Organizácie spojených národov Pan Ki-mun. Očakáva sa, že sa v prejave zameria na nedávne tragédie utečencov v Stredozemnom mori a podporí program EÚ v oblasti migrácie. (Čítať ďalej: Prejav generálneho tajomníka OSN Pan Ki-muna a rozprava o samite G7 )

 

Budgets MEPs welcome draft budget for 2016

BUDG Budget27-05-2015 - 12:37

Budgets MEPs welcomed next year's "restricted" but well focused draft budget presented by Commission Vice-President Kristalina Georgieva on Wednesday immediately after it was approved by the Commission. (Read more: Budgets MEPs welcome draft budget for 2016 )

 

Still much to be done, CAR president tells foreign affairs committee

AFET External relations27-05-2015 - 11:47

"The Central African Republic is doing much better. There is a clear improvement even if it is still very fragile," CAR's interim president, Catherine Samba-Panza, told foreign affairs MEPs on Tuesday. CAR still needs the EU's "multi-dimensional aid", she stressed, calling on member states to redouble their efforts to help the CAR meet its electoral, budgetary and security challenges. (Read more: Still much to be done, CAR president tells foreign affairs committee )

 

Konzumáciu mlieka a ovocia na školách by mal zastrešovať jeden spoločný program

Plenárne zasadnutie Poľnohospodárstvo26-05-2015 - 17:29
Malé dievčatko zahrýza to zeleného jablka. V pozadí farebné zásuvky.  

Školopovinné deti jedia čoraz menej zeleniny, ovocia a mlieka. Tento problém sa snažia vyriešiť dva európske programy - program na podporu konzumácie mlieka a program na podporu konzumácia ovocia. V záujme zjednodušenia ich právneho i finančného rámca prišla Komisia minulý rok s návrhom, aby boli tieto programy zlúčené do jedného. V stredu podvečer bude o tom rokovať a hlasovať parlamentné plénum. Priamy prenos debaty i hlasovania môžete sledovať na našom webovom portáli. (Čítať ďalej: Konzumáciu mlieka a ovocia na školách by mal zastrešovať jeden spoločný program )

 

A reform of the EU Emissions Trading Scheme (ETS), informally agreed with the Latvian Presidency of the Council of Ministers, was backed by the Environment Committee on Tuesday. The reform aims to reduce the surplus of carbon credits available for trading in order to support the price of the emission rights. The scheme would start operating in 2019. (Read more: CO2 market fix: Environment Committee MEPs back deal with Council )

 

TTIP: Akú úlohu tu zohráva Európsky parlament

Ďalšie tlačové správy Vonkajší/medzinárodný obchod26-05-2015 - 17:00
 

Rokovania o obchodnej dohode s USA síce vedia Európska komisia, to však neznamená, že Parlament tu nemá žiadne slovo. Jeho výbor pre medzinárodný obchod bude vo štvrtok hlasovať o odporúčaniach, ktorými by sa mala Komisia riadiť počas svojich rozhovorov s USA. (Čítať ďalej: TTIP: Akú úlohu tu zohráva Európsky parlament )