Priamy prístup na hlavné prehľadávanie (stlačte Enter)
Prístup k obsahu stránky (stlačiť Enter)
Priamy prístup na zoznam ďalších webových stránok (stlačte Enter)

Spravodajstvo

Tlačové správy

 
 
 
 

Najpopulárnejšie príspevky na našom Facebooku

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie29-07-2015 - 09:00
Malala Yousafzai a Hauwa Imbrahim.  

Sledujte nás na Facebooku? Ak áno, tak vašej pozornosti určite neušli naše príspevky s nositeľkami Sacharovovej ceny Hauwou Ibrahim a Malalou Yousafzai, kde hovoria o tom, že dievčatá by mali mať všade na svete rovnaký prístup k vzdelávaniu ako chlapci. Spoločne s postom k 30. výročiu Schengenu boli tieto príspevky najpopulárnejšie za celý polrok 2015. (Čítať ďalej: Najpopulárnejšie príspevky na našom Facebooku )

 

Najčítanejšie články za prvý polrok 2015

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie27-07-2015 - 09:00
koláž z článkov  

Na našich web stránkach vám pravidelne prinášame informácie o dianí v Parlamente a i mimo neho. A keďže rok 2015 sa už prehupol do svojej druhej polovice, rozhodli sme sa pre vás zrekapitulovať tie najčítanejšie články za uplynulý semester. Najviac vás zaujala naša fotografická súťaž, dianie na Ukrajine, sociálne médiá, rodová rovnosť a to, ako sú na tom v otázke európskej integrácie krajiny západného Balkánu. Nech sa páči, tu je zoznam najčítanejších článkov. (Čítať ďalej: Najčítanejšie články za prvý polrok 2015 )

 
Lux Prize 2015  

The three films competing for the 2015 LUX Prize were announced on 24 July in Rome by EP vice-president Antonio Tajani and culture committee chair Silvia Costa, at the Venice Days press conference. The films are: Mediterranea by Jonas Carpignano (Italy, United States, Germany, France, Qatar), Mustang, by Deniz Gamze Ergüven (France, Germany, Turkey, Qatar) and Urok (The Lesson) by Kristina Grozeva and Petar Valchanov (Bulgaria, Greece). (Read more: Mediterranea, Mustang and Urok (The Lesson) shortlisted for the 2015 Lux Prize )

 

Filmová cena LUX 2015 má už svojich troch finalistov

Ďalšie tlačové správy Kultúra24-07-2015 - 12:00
ukážky z troch filmov, ktoré sa dostali do finále  

Do finále Filmovej ceny LUX sa tentokrát dostali tri prvotiny od štyroch nádejných mladých režisérov - Mediterranea Mustang a Urok (Lekcia). Autori sa vo svojich filmoch zaoberajú najmä súčasnými sociálnymi otázkami, akými sú imigrácia, vzdelávanie a postavenie žien a dievčat. (Čítať ďalej: Filmová cena LUX 2015 má už svojich troch finalistov )

 

Ako oživiť európske hospodárstvo? Junckerov investičný plán v kocke

Ďalšie tlačové správy Hospodárske a menové záležitosti23-07-2015 - 11:22
 

Junckerov investičný plán (EFSI), ktorý počíta s 315 miliardami eur na prebudenie európskej ekonomiky, dostal v júni od Európskeho parlamentu zelenú. No viete, ako bude tento fond v skutočnosti fungovať? Odkiaľ zoberieme 315 miliárd? Vysvetlenie nájdete v našom videu od EuroparlTV. (Čítať ďalej: Ako oživiť európske hospodárstvo? Junckerov investičný plán v kocke )

 

Leto, summer, été, vasara... Viete, ako sa povie leto vo všetkých jazykoch EÚ?

Ďalšie tlačové správy Inštitúcie23-07-2015 - 09:00
 

Tak, a znova tu máme leto. Čas dovoleniek, rodinných návštev ši záhradných grilovačiek. Ozaj, uhádnete, ako sa povie leto vo všetkých európskych jazykoch? (Čítať ďalej: Leto, summer, été, vasara... Viete, ako sa povie leto vo všetkých jazykoch EÚ? )

 

Na čo všetko by ste mali myslieť pred cestou do zahraničia

Ďalšie tlačové správy Cestovný ruch20-07-2015 - 11:23
Infografika o tom, ako dovolenkujú Európania  

K letu neodmysliteľne patrí cestovanie a veľa Európanov si ho vychutnáva naplno. Viete ale, čo robiť, ak vaše plány prekazia nečakané problémy? Čo keď budete potrebovať rýchlu zdravotnú pomoc, zrušia vám let, alebo stratíte pas? Európska únia prijala niekoľko predpisov, ktorých cieľom je život cestovateľov v Európe čo najviac uľahčiť. Pripomenieme vám, na čo by ste mali myslieť pred každou cestou. (Čítať ďalej: Na čo všetko by ste mali myslieť pred cestou do zahraničia )

 

Chronológia udalostí na Ukrajine

Plenárne zasadnutie Rozšírenie / Vonkajšie vzťahy17-07-2015 - 11:44
 

Pripravili sme pre vás časovú os s tými najdôležitejšími udalosťami, počnúc Euromaidanom a udalosťami na Kryme cez hlasovanie o asociačnej dohode a mierové rokovania v Minsku až po nedávne rozhodnutie o predĺžení sankcií voči Rusku. (Čítať ďalej: Chronológia udalostí na Ukrajine )

 

Luxembourg Presidency priorities discussed by EP committees

AFET TRAN TAXE SEDE REGI PETI PECH LIBE JURI ITRE INTA IMCO FEMM ENVI EMPL ECON DROI DEVE CULT CONT AFCO BUDG AGRI Institutions17-07-2015 - 11:20

The priorities of Luxembourg EU Council Presidency will be outlined to the various parliamentary committees by Luxembourg ministers in a series of meetings to be held during this week. (Read more: Luxembourg Presidency priorities discussed by EP committees )

 

A draft EU law that would enable any member state to restrict or prohibit the use of EU-approved GMO food or feed on its territory was strongly opposed by MEPs from all political groups in a debate on Wednesday. Members were concerned that the draft did not include an impact assessment, that member state measures might not be compatible with single market or WTO rules and that the proposal might prove unworkable. (Read more: GMO imports: MEPs object to draft law allowing national bans, call for plan B )