Otse peamenüüsse (vajuta "Sisene")
Lehekülje sisu juurde (klõpsake nupul "Sisene")
Otse muude veebisaitide loetellu (vajuta "Sisene")

Uudised

Pressiteated

 
 
 
 

Euroopa Parlamendi ABC

Muu Institutsioonid25-08-2016 - 10:53
Infograafik: ülevaade Euroopa Parlamendist  

Euroopa Parlamenti kuulub 751 saadikut. Kuidas jagunevad parlamendiliikmed poliitiliste vaadete alusel? Millised nõudmised tuleb täita fraktsiooni loomiseks? Mitu komisjoni tegutseb parlamendis? Vastuseid EP ülesehituse kohta jagab meie infograafik. (Loe lähemalt: Euroopa Parlamendi ABC )

 

Parlamendi uurimiskomisjonid: demokraatliku järelevalve teostamine

Muu Institutsioonid23-08-2016 - 17:21
Kujundlik foto: luubiga dokumenti uurimas ©AP Images/ European Union-EP  

Euroopa Parlament on tänavu pannud tööle kaks uurimiskomisjoni, mis keskenduvad vastavalt heitkoguste mõõtmisele autotööstuses ning võitlusele rahapesu ja maksupettustega. Ühe puhul oli ajendiks Dieselgate, teise puhul Panama dokumendid. Lisaks tegtusesid pärast LuxLeaksi skandaali kaks järjestikust erikomisjoni, mis koondasid soovitused maksupoliitika kujundamiseks. Teeme ülevaate nii parlamendi uurimis- kui erikomisjonide tööst. (Loe lähemalt: Parlamendi uurimiskomisjonid: demokraatliku järelevalve teostamine )

 

Keskkonnakaitse: 67 protsenti eurooplastest soovib ELilt rohkem samme

Muu Põhiseadus / Justiits- ja siseküsimused19-08-2016 - 09:00
Illustratsioon: puu lehtedega ©AP Images/ European Union-EP  

Kaks kolmandikku eurooplastest on seisukohal, et EL peab rohkem pühenduma keskkonnakaitsele, selgub Euroopa Parlamendi tellitud Eurobaromeetri uuringust. Teeme ülevaate parlamendi tööst selle ülesande täitmisel. (Loe lähemalt: Keskkonnakaitse: 67 protsenti eurooplastest soovib ELilt rohkem samme )

 
Istung Strasbourgis  

Euroopa Parlamenti ootavad aasta teises pooles ees tõsised ülesanded: lõplikku lahendust vajab rändekriis, kõrvaldada tuleb terrorioht ja peatada agressiivne maksuplaneerimine. Lisaks on päevakorral ühtse digituru väljaehitamine ja heitkoguste mõõtmine autotööstuses. (Loe lähemalt: Päevakorras aasta teises pooles: migratsioon, võitlus terrorismiga, maksustamine )

 

Parlamenti praktikale: kandideerida saab kuni 15. oktoobrini

Muu Institutsioonid15-08-2016 - 08:00
Praktikandid parlamendis  

Oled huvitatud erialasest kogemusest Euroopa asjades? Tahad panna end proovile rahvusvahelises institutsioonis? Euroopa Parlament annab selleks võimaluse – praktikaavaldusi saab esitada 15. oktoobrini. (Loe lähemalt: Parlamenti praktikale: kandideerida saab kuni 15. oktoobrini )

 

Välispiiride kaitse: algatused parlamendi töölaual

Muu Sisseränne / Justiits- ja siseküsimused / Schengen / Julgeolek ja kaitse12-08-2016 - 09:00
Illustratsioon: piirivalvur ©AP Images/ European Union-EP  

Rändekriis on näidanud, et Schengeni viisaruum toimib vaid juhul, kui tagatud on kontroll välispiiril. Eurobaromeetri uuringu järgi on 71 protsenti eurooplastest seisukohal, et EL peab välispiiride kaitsel rohkem ära tegema. Euroopa Parlament on töötamas mitme algatuse kallal, et tagada piiride kindlustatus. (Loe lähemalt: Välispiiride kaitse: algatused parlamendi töölaual )

 
Kuvatõmmis: EuroparlTV Youtube'is  

Euroopa Liidu ülesehitus ja töökorraldus tunduvad keerulised? Appi tulevad EuroparlTV videod, mis selgitavad Euroopa Parlamendi presidendi tööd, Euroopa Ülemkogu tippkohtumisi, eurooplaste ootusi ja palju muud. (Loe lähemalt: Kuidas see käib? Euroopa Liidu ülesehitust selgitavad EuroparlTV videod )

 

Parlamendi igapäevaelu Snapchatis

Muu Institutsioonid08-08-2016 - 08:00
Europarlament Snapchatis  

Snapchatis vaatab oma sõprade lugusid iga päev üle 100 miljoni inimese, neist kolmandik paikneb Euroopas. Parlament liitus Snapchatiga 2015. aasta mais ja omab nüüdseks üle 15 000 jälgija. See on koht, kus näitame parlamendi igapäevaelu. (Loe lähemalt: Parlamendi igapäevaelu Snapchatis )

 

Rändekriis: mida on Euroopa Liit tegemas selle lahendamiseks?

Muu Inimõigused / Sisseränne / Justiits- ja siseküsimused / Varjupaigapoliitika05-08-2016 - 09:00
Illustratsioon: põgenikud paadiga merel ©AP Images/ European Union-EP  

Rändevoog Euroopasse on viimaste aastate jooksul märkimisväärselt kasvanud. Eurobaromeetri uuringu järgi usub 74 protsenti eurooplastest, et ühendus peab migratsioonipoliitika kujundamisel rohkem ära tegema. Euroopa Parlamendi seisukohad ühtse rändekäsituse osas on kirjas 2016. aasta märtsis kinnituse saanud raportis. (Loe lähemalt: Rändekriis: mida on Euroopa Liit tegemas selle lahendamiseks? )

 

Loetuimad lood parlamendi veebisaidil: andmekaitse, ränne, Brexit

Muu Institutsioonid02-08-2016 - 08:00
Fotokollaaž: loetuimad uudislood aasta esimeses pooles  

Aasta esimese seitsme kuuga on juhtunud nii mõndagi: kinnituse sai andmekaitsereform, lahendust on püütud leida rändekriisile ja Ühendkuningriigi kodanikud otsustasid Euroopa Liidust lahkuda. Vaata, millised olid loetuimad uudised parlamendi veebisaidil. (Loe lähemalt: Loetuimad lood parlamendi veebisaidil: andmekaitse, ränne, Brexit )