Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Eiropas Parlamenta kalendāra krāsas

Citi Iestādes25-08-2014 - 16:34
Meitene ar kalendāru rokās  

Rit pēdējā Eiropas Parlamenta (EP) vasaras pārtraukuma nedēļa un jau 1. septembrī Parlaments atsāks savu darbu ar pilnu sparu. Lai labāk izprastu, kā tiek organizēta EP deputātu ikdiena, aicinām iepazīties ar Parlamenta darba kārtības kalendāru, kurā katrai aktivitātei ir piešķirta kāda konkrēta krāsa. (Lasīt tālāk: Eiropas Parlamenta kalendāra krāsas )

 
 

Rapa Iti sala: No Eiropas uz pasaules malu

Citi Vide20-08-2014 - 09:00
Skats uz pludmali  

Lai nokļūtu Franču Polinēzijas Ausrtālu salu grupas Rapa Iti salā, no Taiti jādodas ar prāmi, jo uz šīs salas nav lidostas. Taču arī ūdens satiksme ir reta, kas padara Rapa Iti, kopā ar Lieldienu salām, par vienu no Klusā okeāna visizolētākajām salām. Rapa Iti galvenokārt sastāv no bazalta vulkāniskajām klintīm, kas tās mežonīgajiem krastiem piešķir tumšu nokrāsu, un to tuvumā bieži novērojami kuprvaļi. Lai gan šis paradīzes nostūris atrodas ļoti tālu no Eiropas, arī tas ir daļa no ES. (Lasīt tālāk: Rapa Iti sala: No Eiropas uz pasaules malu )

 
 

Pasaules humānās palīdzības diena: Godinot tos, kas palīdz citiem

Citi Humānā palīdzība18-08-2014 - 09:00
Meitene Sīrijas bēgļu nometnē  

Ik gadu 19. augustā tiek atzīmēta Pasaules humānās palīdzības diena, lai godinātu brīvprātīgos, kas palīdz miljoniem dabas un cilvēku izraisītu katastrofu upuriem. Uzzini, ko Eiropas Savienība (ES), kas ir lielākais humānās palīdzības sniedzējs pasaulē, dara, lai atbalstītu šo pašaizliedzīgo cilvēku darbu. (Lasīt tālāk: Pasaules humānās palīdzības diena: Godinot tos, kas palīdz citiem )

 
 

"Nestor" projekts: Atklājot ūdens dzīlēs slēpto

Citi Iestādes13-08-2014 - 09:00
Zemūdens teleskops iznirst no dzelmes  

Gadu tūkstošus pirms zinātne spēja pierādīt atomu eksistenci, antīkajā Grieķijā dzima teorijas par to eksistenci. Arī šodien antīko grieķu pēcteči ir zinātnisko pētījumu priekšgalā ar tādiem projektiem kā "Nestor", kas tiek īstenots Pilos pilsētā Grieķijas dienvidrietumos. Projekta mērķis ir Vidusjūras dzīlēs uzstādīt zemūdens teleskopu, kas varētu palīdzēt atrisināt vienu no lielākajiem Visuma noslēpumiem. (Lasīt tālāk: "Nestor" projekts: Atklājot ūdens dzīlēs slēpto )

 
 
Meitene ar ES karogu uz vaiga  

Vairāk nekā 5,3 miljoni Eiropas jauniešu neveiksmīgi cenšas atrast darbu, kas padara jauniešu nodarbinātību par vienu no Eiropas Savienības (ES) prioritātēm. Pirms Starptautiskā jauniešu dienas 12. augustā, uzzini vairāk par ES centieniem jauniešu bezdarba novēršanai. (Lasīt tālāk: Starptautiskā jauniešu diena: jauniešu nodarbinātība ir ES prioritāte )

 
 

Rūpes par minoritātēm ES galējos ziemeļos

Citi Kultūra08-08-2014 - 09:00
 

Sāmi ir Eiropas Savienības galējo ziemeļu pamatiedzīvotāju kopiena, kas apdzīvo Somijas, Norvēģijas, Zviedrijas un Krievijas ziemeļu apgabalus. Lai gan sāmu valoda ir nozīmīgs elements šīs kopienas identitātes saglabāšanai, tā ne vienmēr tikusi atļauta oficiālos pasākumos. Taču tagad sāmi ir daļa no vienotas Eiropas, kas palīdz aizsargāt minoritātes, un sāmiem Somijā un Zviedrijā ir pašiem savs parlaments. Šis raksts tiek publicēts, lai atzīmētu Starptautisko pamatiedzīvotāju dienu 9. augustā. (Lasīt tālāk: Rūpes par minoritātēm ES galējos ziemeļos )

 
 

ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area

ECON Economic and monetary affairs07-08-2014 - 15:39

The Governing Council of the ECB met on Thursday and decided that the interest rate on the main refinancing operations and the interest rates on the marginal lending facility and the deposit facility will remain unchanged at 0.15%, 0.40% and -0.10% respectively. Please find below the reaction of the chairman of Parliament's Economic and Monetary Affairs Committee, Roberto Gualtieri (S&D, IT): (Read more: ECON chairman Gualtieri wants "bolder action" for euro area )

 
 

Šā gada pirmo sešu mēnešu lasītākie raksti

Citi Iestādes / Informācija04-08-2014 - 09:00
Piecu lasītāko rakstu ilustrācijas foto  

Dzīves kvalitāte Eiropā, Ukraina, fotokonkurss, jaunā Parlamenta politiskais sastāvs un lētāki zvani uz ārzemēm ir tēmas, kas šā gada pirmo sešu mēnešu laikā visvairāk piesaistījušas Eiropas Parlamenta (EP) tīmekļa vietas lasītāju uzmanību. Piedāvājam iepazīties ar pieciem lasītākajiem rakstiem. (Lasīt tālāk: Šā gada pirmo sešu mēnešu lasītākie raksti )

 
 

Atklāj Eiropas apslēptos dārgumus ar Parlamenta Foursquare sarakstu

Citi Iestādes / Informācija / Tūrisms01-08-2014 - 09:00
Parlamenta Foursquare konts  

Pagājušajā gadā Eiropas Parlaments savā Foursquare kontā bija sagatavojis atvaļinājumu laikam īpaši noderīgu sarakstu "Atklāj Eiropu", kurā apkopotas ievērības cienības vietas visās ES valstīs. Šogad, turpinot iepazīt Eiropu, piedāvājam nogriezties no iemītās tūristu takas un atklāt vietas, par kurām, iespējams, iepriekš neesat dzirdējuši. (Lasīt tālāk: Atklāj Eiropas apslēptos dārgumus ar Parlamenta Foursquare sarakstu )

 
 

Šoreiz ir citādāk: Eiropas Parlamenta vēlēšanu sejas

Citi Iestādes30-07-2014 - 09:00
Meitene ar "I'm a voter" nozīmīti rokās  

Grieķu studente Alike, īru uzņēmēja Triša, māmiņa Dina no Latvijas – šīs ir dažas no 2014. gada Parlamenta velēšanu kampaņas sejām. Viņi mums stāstīja, ko viņiem nozīmē Eiropas Savienība un kāpēc ir jādodas balsot. (Lasīt tālāk: Šoreiz ir citādāk: Eiropas Parlamenta vēlēšanu sejas )