Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 
foto: atkritumu urnas  

Otrdien, 24. janvārī Eiropas Parlamenta vides un sabiedrības veselības komiteja balsos par grozījumiem Komisijas priekšlikumos saistībā ar atkritumu apsaimniekošanu, jeb tā saukto “atkritumu pakotni”, kas sastāv no četrām direktīvām. Iepriekšējās rezolūcijās Parlaments izrādīja interesi izvirzīt vērienīgākus mērķus. Balsojums ir pirmais solis, lai sāktu sarunas ar citām iestādēm (Komisiju un Padomi) par nākotnes vienošanos. Atkritumu pakotne ir viena no 2017. gada institucionālajām prioritātēm. (Lasīt tālāk: Atkritumi: vērienīgāki mērķi ceļā uz aprites ekonomiku )

 

Pēc CETA: ES tirdzniecības līgumi, kas tiek izskatīti

Citi Ārējā/starptautiskā tirdzniecība23-01-2017 - 18:21
Attēls ar pasaules karti, kurā redzams, ar kurām valstīm šobrīd ir spēkā esoši tirdzniečības līgumi.  

Eiropas Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komiteja otrdien balsos par visaptverošu tirdzniecības nolīgumu (CETA) ar Kanādu, bet CETA nav vienīgais, pie kā ES šobrīd strādā. Dažādi darījumi tiek izskatīti visā pasaulē, bet tie var stāties spēkā tikai tad, ja Eiropas Parlaments to apstiprina. Lasi rakstu, lai gūtu pārskatu par sarunu gaitu pie šī brīža līgumiem. (Lasīt tālāk: Pēc CETA: ES tirdzniecības līgumi, kas tiek izskatīti )

 
Foto: Eiropas Savienības karoga attēls.  

Šonedēļ Eiropas Parlamentā Starptautiskās tirdzniecības komitejas deputāti balso par to, vai apstiprināt ES tirdzniecības darījumu ar Kanādu (CETA). Savukārt, Vides komiteja balsos par risinājumiem, lai veicinātu atkritumu pārstrādi un to atkārtotu izmantošanu. (Lasīt tālāk: Šonedēļ Eiropas Parlamentā: CETA, atkritumu pārstrādes likumi )

 

Plenārsesija: vidusposma vēlēšanas, sociālās tiesības, ziemas palīdzība bēgļiem

Plenārsesija Iestādes / Tieslietas un iekšlietas / Ekonomikas un monetārie jautājumi / Sociālā politika20-01-2017 - 11:53
 

Šonedēļ Strasbūrā EP deputāti ievēlēja Antonio Tajāni par jauno prezidentu un izvēlējās 14 priekšsēdētāja vietniekus un 5 kvestorus. Viņi noraidīja Komisijas melno sarakstu valstīm, kurās ir augsts naudas atmazgāšanas risks un uzsvēra nepieciešamību pēc ziemas ārkārtas palīdzības bēgļiem Eiropā. Lasi par svarīgāko no janvāra plenārsesijas šajā rakstā. (Lasīt tālāk: Plenārsesija: vidusposma vēlēšanas, sociālās tiesības, ziemas palīdzība bēgļiem )

 

Rodrigeza par sociālo dimensiju: laiks mainīt mūsu izpratni par Eiropas projektu

Plenārsesija Sociālā politika20-01-2017 - 09:24
Foto ar Maria João Rodrigues  

Sociālā Eiropa un labklājības sistēmas vienmēr bijušas ES uzmanības centrā, bet nepieciešams jauns stimuls un par prioritāti jākļūst politikai, kas veido ES "sociālo pīlāru". Eiropas Komisija iesniegs priekšlikumus par to, kāda būs turpmākā virzība, savukārt, ziņojumā, kas tika pieņemts ceturtdien, 19. janvārī, Parlaments norāda, ka darba likumos jāiekļauj jauna tipa darba veicējus. Ziņotāja Maria João Rodrigues (S&D, Portugāle) atbildēja uz jautājumiem par Eiropas sociālo dimensiju. (Lasīt tālāk: Rodrigeza par sociālo dimensiju: laiks mainīt mūsu izpratni par Eiropas projektu )

 

Statement by President Tajani on the recent earthquakes in Italy

Plenary Session Institutions19-01-2017 - 14:01

The newly elected President of the European Parliament Antonio Tajani expressed Parliament's solidarity with the victims and their families of a number of recent earthquakes in Italy and the avalanche which engulfed a hotel on Wednesday. (Read more: Statement by President Tajani on the recent earthquakes in Italy )

 

Eiropas sociālās tiesības: jāaizsargā arī jaunajos darba veidos strādājošie

Plenārsesija Nodarbinātības politika19-01-2017 - 14:00

Neatkarīgi no nodarbinātības veida, visiem darba ņēmējiem jānodrošina pamata tiesības, ceturtdien pieņemot rekomendācijas gaidāmajam “Eiropas Sociālo tiesību pīlāram” uzsvēra Eiropas Parlamenta (EP) deputāti. (Lasīt tālāk: Eiropas sociālās tiesības: jāaizsargā arī jaunajos darba veidos strādājošie )

 

MEPs reject EU Commission blacklist of states at risk of money laundering

Plenary Session Justice and home affairs / Economic and monetary affairs19-01-2017 - 13:26

MEPs have voted to return to the EU Commission its blacklist of countries deemed to be at risk of money laundering and terrorist financing. The list is too limited, and should be expanded, e.g. to include territories that facilitate tax crimes, they said before voting the resolution on Thursday. (Read more: MEPs reject EU Commission blacklist of states at risk of money laundering )

 

Parliament’s mid-term election: composition of committees

Plenary Session Institutions19-01-2017 - 12:51

Following the election of the President, Vice-Presidents and Quaestors, the plenary approved the appointment of members to Parliament’s 22 standing committees on Thursday. (Read more: Parliament’s mid-term election: composition of committees )

 

Human rights: Indonesia, Central African Republic and Burundi

Plenary Session Humanitarian aid / Development and cooperation / External relations19-01-2017 - 12:27

Parliament condemns growing intolerance towards ethnic, religious and sexual minorities in Indonesia, attacks against peacekeepers in Central African Republic and breaches of human rights in Burundi, in three resolutions voted on Thursday. (Read more: Human rights: Indonesia, Central African Republic and Burundi )