Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

EP rosina pāriet uz aprites ekonomiku

Plenārsesija Ekonomikas un monetārie jautājumi03-07-2015 - 15:21
 

Gadā katrs ES pilsonis izmanto 14 tonnas izejvielu un rada piecas tonnas atkritumu. Ņemot vērā, ka pasaules resursi samazinās, šie skaitļi ir ļoti uztraucoši. Risinājums varētu būt resursu lietderīga izmantošana – produktu un materiālu otrreizēja izmantošana, labošana un pārstrāde. Pirmdien plenārsesijā Eiropas Parlaments diskutēs un trešdien balsos par ziņojumu, kurā aicina Komisiju izstrādāt priekšlikumu Eiropas pāriešanai uz aprites ekonomiku, kas nodrošinātu ražojumiem vairākas dzīves. (Lasīt tālāk: EP rosina pāriet uz aprites ekonomiku )

 

Kas ir e-veselība un m-veselība?

Citi Sabiedrības veselība02-07-2015 - 19:05
Viedtalrunis  

Ar tehnoloģiju attīstību pacienti kļūst arvien neatkarīgāki un var paši uzraudzīt savu veselības stāvokli ar mobilo aplikāciju palīdzību gan nopietnu slimību, piemēram nieru mazspējas gadījumā, gan izmantot aplikācijas kā motivāciju veselīgākam dzīvesveidam. Eiropas Parlamenta Zinātnisko un tehnoloģisko iespēju novērtēšanas (STOA) nodaļas trešdien, 1.jūnijā, rīkoja ekspertu semināru, lai uzzinātu kā tehnoloģijas var palīdzēt pacientiem iegūt lielāku kontroli pār savu veselības aprūpi. (Lasīt tālāk: Kas ir e-veselība un m-veselība? )

 

Piedalies fotokonkursā un iesūti foto par tēmu "bērni un jaunieši"

Citi Attīstība un sadarbība / Jaunatne02-07-2015 - 17:01
Strādnieki  

Ja aizraujies ar fotogrāfēšanu, aicinām piedalīties Eiropas Parlamenta rīkotajā fotokonkursā, kas veltīts Eiropas gadam attīstībai. Iesūti savu foto, kas, Tavuprāt, vislabāk raksturo izsludināto tēmu, un varbūt tieši Tu novembrī dosieties uz Strasbūru, lai izveidotu fotoreportāžu par Parlamenta plenārsesiju. (Lasīt tālāk: Piedalies fotokonkursā un iesūti foto par tēmu "bērni un jaunieši" )

 

Autortiesības: Vai panorāmas brīvībai jābūt obligātai visā ES?

Plenārsesija Tiesu sadarbība02-07-2015 - 16:30
Parīze naktī  

Vai autortiesību prasības būtu jāattiecina arī uz ēkām un publiskās vietās novietotām skulptūrām? Tā saucamā panorāmas brīvība, kas ļauj publicēt uzņemtās ēku un skulptūru fotogrāfijas un video, pastāv vairākās ES valstis, taču EP deputātiem 9. jūlija plenārsedē būs jālemj, vai rosināt ieviest panorāmas brīvību visās ES valstīs. Pirms balsojuma plenārsēdē mēs jautājām divu EP deputātu viedokli, kuriem ir pretēja nostāja šajā jautājumā. (Lasīt tālāk: Autortiesības: Vai panorāmas brīvībai jābūt obligātai visā ES? )

 

Civil liberties MEPs to debate concerns over French surveillance law

LIBE Justice and home affairs02-07-2015 - 10:36

The civil liberties committee debates France's controversial new law on surveillance powers on Thursday, 2 July. MEPs will raise concerns about the compatibility of some of the law's provisions with the European treaties with the Commission's director for criminal justice, Francisco Morillo. (Read more: Civil liberties MEPs to debate concerns over French surveillance law )

 

Luksemburga pārņem ES Padomes prezidentūru: ko no tās sagaida EP deputāti?

Citi Eiropadome / Iestādes01-07-2015 - 15:36
Logo  

No 1. jūlija Latvija nodod ES Padomes prezidentūru vienai no mazākajām, bet pieredzējušākajām ES valstīm – Luksemburgai, kurai turpmāko sešu mēnešu laikā būs jārisina vairāki sarežģīti jautājumi, tajā skaitā migrācijas krīze, Grieķijas parāda krīze un jaunas klimata vienošanās panākšana. Mēs jautājam sešiem no Luksemburgas ievēlētajiem EP deputātiem viņu viedokļus par prezidentūras galvenajiem izaicinājumiem. (Lasīt tālāk: Luksemburga pārņem ES Padomes prezidentūru: ko no tās sagaida EP deputāti? )

 

EP deputāti diskutē par aviopārvadājumu drošību

Citi Transports30-06-2015 - 18:01
Eksperti diskusijas laikā  

Aviokompānijas “Germanwings” lidmašīnas katastrofa Francijas Alpos raisīja debates par to, kā uzlabot aviopārvadājumu drošību. Eiropas Parlamenta (EP) Transporta komiteja pirmdien tikās ar Eiropas Aviācijas drošības aģentūras (EASA) izpilddirektoru Patriku Kaju un Komisijas pārstāvjiem, lai pārrunātu šo jautājumu. EASA ir izveidojusi īpašu darba grupu, lai novērtētu Francijas Civilās aviācijas drošības izmeklēšanas iestādes (BEA) provizoriskās izmeklēšanas ziņojumu par katastrofas cēloņiem. (Lasīt tālāk: EP deputāti diskutē par aviopārvadājumu drošību )

 
 

"Eiropas iestādes vēršas pie Grieķijas iedzīvotājiem, lai tie balsojumā atbalstītu Eiropas iestāžu priekšlikumus," pēc paziņojuma par referenduma rīkošanu Grieķijā sacīja Eiropas Parlamenta priekšsēdētājs Martins Šulcs. Svētdien grieķiem referendumā būs jālemj, vai atbalstīt arī turpmāku finansiālās palīdzības saņemšanu no Eiropas Savienības. "Grieķijas tautai tiek pasniegta roka," sacīja Šulcs, piebilstot, ka referenduma rezultāti spēlēs izšķirošu lomu attiecībā uz Grieķijas pozīciju eirozonā. (Lasīt tālāk: EP priekšsēdētājs M. Šulcs: "Grieķijas tautai tiek pasniegta roka" )

 

Cheaper mobile calls and open internet: MEPs and ministers strike informal deal

ITRE Free movement of services30-06-2015 - 12:42

An informal deal to ban surcharges ("roaming fees") for making mobile phone calls, sending text messages or using the internet while abroad in another EU country from 15 June 2017 was struck by MEPs and EU ministers in the small hours of Tuesday morning. MEPs also inserted guarantees that all internet traffic is treated equally, without discrimination. To enter into force, this informal deal needs to be formally endorsed by the full Parliament and the Council of Ministers. (Read more: Cheaper mobile calls and open internet: MEPs and ministers strike informal deal )

 

TTIP: MEPs pave way for plenary vote by retabling June amendments

INTA External/international trade29-06-2015 - 18:24

International Trade Committee MEPs on Monday paved the way for a plenary vote on the European Parliament’s draft recommendations for Transatlantic Trade and investment partnership (TTIP) negotiators, by retabling the June plenary amendments which had been referred back for reconsideration. The committee took the decision in two separate votes –one to retable the plenary amendments, and the other to retable requests for split or separate votes. (Read more: TTIP: MEPs pave way for plenary vote by retabling June amendments )