Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

EP deputāti izsaka viedokļus par ECB aktīvu iegādes programmu

Citi Ekonomikas un monetārie jautājumi23-01-2015 - 13:19
 

22. janvārī Eiropas Centrālā banka (ECB) paziņoja par aktīvu iegādes programmas paplašināšanu, kas paredz līdz 2016. gada septembrim katru mēnesi iegādāties valsts un privātā sektora obligācijas 60 miljardu eiro vērtībā. Šīs programmas mērķis ir cīnīties pret deflāciju un veicināt eirozonas ekonomikas izaugsmi. (Lasīt tālāk: EP deputāti izsaka viedokļus par ECB aktīvu iegādes programmu )

 
 

Debates par cilvēktiesībām Ungārijā

Citi Cilvēktiesības23-01-2015 - 09:42
Skats uz Budapeštu  

Otrdien, 22. janvārī, Eiropas Parlamenta Pilsoņu brīvību, tieslietu un iekšlietu komiteja rīkoja publisku uzklausīšanu par situāciju cilvēktiesību jomā Ungārijā. Uzklausīšanas laikā EP deputāti kopā ar nevalstisko un starptautisko organizāciju pārstāvjiem, kā arī ar Ungārijas valdības pārstāvjiem diskutēja par mediju brīvību valstī un veidiem, kā Eiropas Savienība varētu uzraudzīt pamattiesību situāciju dalībvalstīs. (Lasīt tālāk: Debates par cilvēktiesībām Ungārijā )

 
 

Latvian Presidency priorities discussed by EP committees

AFCO TRAN REGI PECH LIBE JURI ITRE INTA IMCO FEMM ENVI EMPL ECON DEVE CULT AGRI AFET Institutions22-01-2015 - 14:32

The priorities of Latvia’s EU Council Presidency will be outlined to the various parliamentary committees by Latvian ministers in a series of meetings to be held during the last two weeks of January. (Read more: Latvian Presidency priorities discussed by EP committees )

 
 

Lange: ES-ASV brīvās tirdzniecības nolīgums kā "kuģis nemierīgos ūdeņos"

Citi Ārējā/starptautiskā tirdzniecība22-01-2015 - 11:51
Bernds Lange intervijas laikā  

Eiropas Savienība 2013. gada jūnijā uzsāka sarunas ar ASV par pasaulē lielāko brīvās tirdzniecības nolīgumu, kas sola straujāku izaugsmi un vairāk darbavietu. Pēc septiņām sarunu kārtām daudzi jautājumi palikuši neatrisināti. Mēs aicinājām Parlamenta Starptautiskās tirdzniecības komitejas priekšsēdētaju Berndu Langi (S&D, Vācija) izteikt viedokli par Parlamenta pozīciju. (Lasīt tālāk: Lange: ES-ASV brīvās tirdzniecības nolīgums kā "kuģis nemierīgos ūdeņos" )

 
 

Trade committee debate on new recommendations for TTIP talks

INTA External/international trade22-01-2015 - 10:23
European Parliament Committee on International Trade INTA chair Bernd Lange  

Parliament must use its influence on framing the Transatlantic Trade and Investment Partnership (TTIP) rules to ensure that they serve all EU citizens, not just a few economic players and must therefore insist that the talks are more democratic and more transparent, said trade committee chair, Bernd Lange (S&D, DE), on Wednesday (Read more: Trade committee debate on new recommendations for TTIP talks )

 
 

Food safety MEPs call for country of origin labelling of meat in processed foods

ENVI Environment / Food safety21-01-2015 - 19:17
Minced meat  

Meat used as an ingredient in processed foods, such as lasagne, should be labelled by country of origin as is already the case for bovine fresh meat, said Environment, Public Health and Food Safety Committee MEPs on Wednesday. They call on the European Commission, which published a report on the issue in late 2013, to come up with legislative proposals in order to rebuild consumer confidence in the wake of the horsemeat scandal and other food fraud cases. (Read more: Food safety MEPs call for country of origin labelling of meat in processed foods )

 
 

The human rights situation in Hungary will be assessed at a mini-hearing on Thursday morning. The invited guests, representing all sides of the debate, are investigative journalist and editor of atlatszo.hu Attila MONG, head of Ökotárs Foundation Veronika MÓRA, government spokesman in charge of international media Zoltán KOVÁCS, spokesman of pro-government NGO Civil Union Forum Tamás FRITZ, Anne WEBER of the Council of Europe and Barbora CERNUSAKOVA of Amnesty International. (Read more: Human rights in Hungary to be discussed by the Civil Liberties Committee )

 
 

Arābu valstu līgas vadītājs aicina sadarboties cīņā pret ekstrēmismu

Citi Ārējās attiecības / Drošība un aizsardzība21-01-2015 - 17:39
 

Atsaucoties uz Parīzes teroraktiem, Arābu valstu līgas ģenerālsekretārs Nabils Elarabijs aicina Eiropas Savienību (ES) sadarboties, lai apturētu ekstrēmisma izplatību. 21. janvārī N.Elarabijs piedalījās Eiropas Parlamenta (EP) Ārlietu komitejas sēdē un sacīja, ka problēmas, ar kurām šodien saskaramies, ir universālas un tās nevar attiecināt tikai uz vienu konkrētu teritoriju. Viņš atzinīgi novērtēja Eiropas un Arābu valstu līgas sadarbību pēdējo gadu laikā. (Lasīt tālāk: Arābu valstu līgas vadītājs aicina sadarboties cīņā pret ekstrēmismu )

 
 
Datora klaviatūra  

"Pasaulē ir novērošanas tehnoloģiju pārpilnība un šīs tehnoloģijas var kaitēt gan cilvēktiesībām, gan, nonākot nepareizās rokas, mūsu stratēģiskajām interesēm", atklājot publisko uzklausīšanu par novērošanas tehnoloģijām, sacīja deputāte no Nīderlandes Marietje Šāke (ALDE). Viņa strādā pie ziņojuma par digitālās novērošanas ietekmi un cilvēktiesībām trešās valstīs. Starptautiskās tirdzniecības komiteja un Cilvēktiesību apakškomiteja 21. janvārī rīkoja publisku uzlauzīšanu par šo jautājumu. (Lasīt tālāk: Cilvēktiesības un novērošana: kā novērst tehnoloģiju ļaunprātīgu izmantošanu )

 
 

M. Tarabella: "Dzimumu līdztiesība nozīmē vienādas tiesības un iespējas"

Citi Sieviešu tiesības/Vienlīdzīgas iespējas21-01-2015 - 10:57
deputāts intervijas laikā  

Katru gadu Eiropas Parlamenta (EP) Sieviešu tiesību un dzimumu līdztiesības komiteja izstrādā ziņojumu par sieviešu un vīriešu līdztiesības jomā panākto. 20. janvārī komiteja apstiprināja ziņojumu par situāciju Eiropas Savienība 2013. gadā, par kura izstrādi atbildīgs deputāts no Beļģijas Marks Tarabella (S&D). Pēc komitejas balsojuma mēs viņam jautajām par panākto progresu, problēmām, kas vēl jārisina un vīriešu attieksmi pret dzimumu līdztiesību. (Lasīt tālāk: M. Tarabella: "Dzimumu līdztiesība nozīmē vienādas tiesības un iespējas" )