Uz galveno izvēlni (uzklikšķināt uz „ieiet”)
Tieša piekļuve lapas saturam (nospiediet ievadīšanas taustiņu)
Citu tīmekļa vietņu saraksts (uzklikšķināt uz „ieiet”)

Jaunākā informācija

Paziņojumi presei

 
 
 
 

Eiropas Jaunatnes dienu diskusijas - vārds jauniešiem

Citi Jaunatne02-12-2016 - 14:00
Foto kolāža ar jauniešiem  

2016. gada maijā Eiropas Parlaments uzņēma 7500 jauniešus no visas Eiropas un pasaules, aicinot nākt klajā ar idejām Eiropas nākotnei. Pēdējo nedēļu laikā Eiropas jaunatnes dienu dalībnieki prezentēja savas idejas Parlamenta komitejām par visdažādākajām tēmām. Nedēļas beigās, pēc jauniešu uzklausīšanas, priekšsēdētāja vietniece un EYE pasākuma patronese Maireda Makginesa piebilda: “Jūsu nākotni nosaka politika, tāpēc esat droši, ka iesaistāties tajā.” (Lasīt tālāk: Eiropas Jaunatnes dienu diskusijas - vārds jauniešiem )

 

Tunisijas prezidents: "Islāms nav nesavienojams ar demokrātiju"

Citi Ārējās attiecības01-12-2016 - 17:26
Attēls ar Tunisijas prezidentu  

Tunisijas prezidents Bedži Saids Esebsi (Beji Caid Essebsi) 1. decembrī apmeklēja Eiropas Parlamentu, kur tikās ar EP prezidentu Martinu Šulcu. Tikšanās laikā viņi pārrunāja Tunisijas attīstību un Tunisijas attiecības ar ES. Esebsi šo vizīti nosauca par “vēsturisku un ļoti simbolisku brīdi” un norādīja Eiropas Parlamentam uz savas valsts apņemšanos attiecībā uz demokrātiju un brīvību. (Lasīt tālāk: Tunisijas prezidents: "Islāms nav nesavienojams ar demokrātiju" )

 

“Jumta nolīgums” nodrošinātu “augstus strandartus un aizsardzību” datu apmaiņā

Plenārsesija Tiesu sadarbība / Tieslietas un iekšlietas01-12-2016 - 16:03
foto ar EP deputātu  

Pēc Eiropas Parlamenta ziņotāja Žana Filipa Albrehta (Zaļie/EFA, Vācija) (Jan Philipp Albrecht) domām, ES un ASV datu tiesībaizsardzības sistēma par kuru Eiropas Parlamentā balsoja šodien, ļaus atgūt uzticību pēc skaļās Snoudena lietas. Šis darījums, kas zināms kā "jumta nolīgums” iekļauj personas datu apmaiņu ar ASV, kas nepieciešami, lai risinātu noziegumus, tostarp terorismu, un nodrošinās “augstus standartus un augstu aizsardzību”, intervijā norāda EP deputāts. (Lasīt tālāk: “Jumta nolīgums” nodrošinātu “augstus strandartus un aizsardzību” datu apmaiņā )

 

Nākamā gada ES budžetā Eiropas Parlamenta (EP) deputāti nodrošinājuši lielāku atbalstu jauniešiem bez darba un Erasmus+, kā arī iniciatīvām mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam, transporta infrastruktūras projektiem un izpētei. ES 2017.gada saistību daļa noteikta 157,8578 miljardu eiro, bet maksājumu daļa - 134,49 miljardu eiro apjomā. (Lasīt tālāk: ES 2017.gada budžets pieņemts: vairāk naudas jaunatnei un iniciatīvām izaugsmei )

 

Parliament approves €31.5m in EU aid to repair flood damage in Bavaria

Plenary Session Budget01-12-2016 - 15:01

MEPs approved €31.5 million in EU aid to repair flood damage in Bavaria in a plenary vote on Thursday. Seven people died in the May and June 2016 floods, which affected more than 47,000 people in Lower Bavaria. Over 2,000 were still unable to return to their homes two months later. Hardest hit was the Rottal-Inn district in Lower Bavaria. The aid will come from the EU Solidarity Fund (EUSF). (Read more: Parliament approves €31.5m in EU aid to repair flood damage in Bavaria )

 

Commission code of conduct: MEPs call for detailed declarations of interest

Plenary Session Justice and home affairs01-12-2016 - 12:30

The European Commission should revise its code of conduct for Commissioners, to ensure that their declarations of interests give a complete picture of the financial situation and activities of a Commissioner and his or her family, said MEPs in a non-binding resolution voted on Thursday. The “cooling off” period for ex-Commissioners should be prolonged to 36 months, they added. (Read more: Commission code of conduct: MEPs call for detailed declarations of interest )

 

MEPs back EU-US data protection deal on exchanges for law enforcement purposes

Plenary Session Justice and home affairs01-12-2016 - 12:09

The EU-US Umbrella Agreement on the protection of personal data exchanged for law enforcement purposes was backed by a broad majority of MEPs on Thursday. The deal will ensure high, binding data protection standards for data exchanged by police and law enforcement authorities across the Atlantic. (Read more: MEPs back EU-US data protection deal on exchanges for law enforcement purposes )

 

Parliament demands better protection for small investors

Plenary Session Economic and monetary affairs01-12-2016 - 12:00

Small investors need better information about the possible risks and fees for investment products they might buy, say MEPs. They voted on Thursday, by 561 votes to 9 with 75 abstentions, to delay the introduction of a key explanatory document supplied by investment providers to consumers, while the EU Commission comes up with better proposals. (Read more: Parliament demands better protection for small investors )

 

ANO Sīrijas sūtnis: "Nevaru pateikt, cik ilgi vēl būs Alepo austrumu daļa"

Citi Attīstība un sadarbība / Ārējās attiecības30-11-2016 - 18:39
Foto ar ANO īpašo sūtni Sīrijā Stafanu di Mistura  

ANO īpašais sūtnis Sīrijā Stafans di Mistura (Staffan de Mistura) brīdinājis, ka Alepo austrumu daļa līdz Ziemassvētkiem var tikt nopostīta. Pēc sešus gadus ilgušā kara, Sīrijas civiliedzīvotāju ciešanas arvien aug un pēdējās dienās vairāk nekā 50 000 cilvēku ir aizbēguši no Sīrijas otras lielākās pilsētas, kā uz to aicināja valdības spēki. Intervijā pēc vakardienas tikšanās ar Parlamenta Ārlietu un Attīstības komitejām, ANO īpašais sūtnis runāja par nepieciešamību pēc politiska risinājuma. (Lasīt tālāk: ANO Sīrijas sūtnis: "Nevaru pateikt, cik ilgi vēl būs Alepo austrumu daļa" )

 

Drīzumā: iespēja ārzemēs izmantot savu tiešsaistes filmu abonementu

Citi Informācijas sabiedrība30-11-2016 - 16:38
 

Saistībā ar šī brīža autortiesību ierobežojumiem, vairumā gadījumu nav iespējams esot ārzemēs skatīties savas iemīļotākās TV pārraides, izmantojot tiešsaistes abonementu, ko lietojat esot savā valstī. Otrdien Juridisko lietu komiteja balsoja par patērētāju iespēju izmantot savus tiešsaistes abonementus filmu un cita digitālā satura lietošanas nolūkos, kamēr tie uz laiku atrodas citā ES valstī. Skaties mūsu video. (Lasīt tālāk: Drīzumā: iespēja ārzemēs izmantot savu tiešsaistes filmu abonementu )