
Miután az Egyesült Királyság bejelentette, hogy elindítja kilépését az EU-ból, egy hosszú tárgyalási folyamat vette kezdetét, hogy a felek meghatározzák a jövőbeni együttműködés formáját.
Miután az Egyesült Királyság bejelentette, hogy elindítja kilépését az EU-ból, egy hosszú tárgyalási folyamat vette kezdetét, hogy a felek meghatározzák a jövőbeni együttműködés formáját.
Az Európai Parlament kiemelten fontos szerepet játszik a Brexit tárgyalások során. Videónkban bemutatjuk, hogy pontosan mi a feladata.
A Parlament a Brexit után a kétoldalú kapcsolatok szempontjából egy társulási megállapodást tart célravezetőnek.
A képviselők döntő többsége támogatta azt a határozati javaslatot, amely az EP feltételeit tartalmazza az Egyesült Királyság kilépési szerződésének elfogadásához. A Brexit-tel kapcsolatos megállapodáshoz a Parlament jóváhagyása szükséges.
Az észak-írországi békefolyamatok fenntartása és Írország speciális helyzetének tisztázása a Parlament egyik feltétele ahhoz, hogy jóváhagyja az Egyesült Királyság kilépési szerződését.
A képviselők a szerdai brexit-vita során kiálltak a békét, a stabilitást és a belső piac egységét védő uniós elkötelezettség mellett.
A képviselők elismerik, hogy történt előrelépés a Brexit tárgyalásokban, de a neheze szerintük csak most következik.
A képviselők üdvözölték, hogy a 27 tagállam egységesen gondolkodik a Brexit feltételeiről.
A brexitről szóló végső megállapodást az Európai Parlamentnek is jóvá kell majd hagynia.
Az Európai Parlament számára prioritás, hogy biztosítsa az Egyesült Királyságban élő uniós polgárok, valamint az EU-s tagországokban élő brit állampolgárok jogainak védelmét a Brexit után.
Antonio Tajani elnök az állampolgárok jogainak védelme érdekében szólalt fel a londoni találkozó alkalmával, ahol Theresa May brit miniszterelnökkel a Brexit következményeiről egyeztettek.
Az Egyesült Királyság ma bejelentette, hogy elindítja az Európai Unióról szóló szerződés 50. cikke szerinti eljárást és ezzel kilépését az EU-ból. Mit rejt pontosan a híres 50. cikk?
Az Európai Parlament Elnökeinek Értekezlete szerdán elfogadta az EP négy frakcióvezetője és az Alkotmányos ügyek bizottsága által megfogalmazott, határozathozatalra irányuló javaslatot. A szöveg a Parlament feltételeit tartalmazza az Egyesült Királyság kilépésére vonatkozó megállapodásának elfogadásához. A javaslatról az EP jövő szerdán (április 5-én) vitázik és szavaz.
Az Egyesült Királyság pénzügyi kötelezettségeinek rendezése a Brexit-tárgyalások egyik sarkalatos pontja.
Martin Schulz, az EP elnöke a rendkívüli ülést megnyitva megjegyezte, hogy még soha nem hívtak össze plenáris ülést ilyen rövid határidővel, viszont a brit választók döntése is ugyanilyen példanélküli. Az elnök megköszönte Lord Hill uniós biztos eddig munkáját, aki lemondott a referendum után. A biztos felszólalását felállva tapsolták meg a képviselők.
Az Egyesült Királyság és az EU hamarosan megkezdik a tárgyalásokat az ország kilépési szerződéséről, bármilyen egyezmény azonban csak akkor lép életbe, ha a Parlament is jóváhagyja.