Menekülés Európába: Egy út képekben

Milyen helyzetben vannak a női menekültek Európában? Marie Dorigny díjnyertes francia fotóriporter az EP kérésére készített képsorozata ezt igyekszik feltárni a Görögországban és a Macedónia Volt Jugoszláv Köztársaság területén 2015 decembere és 2016 januárja között rögzített képein keresztül. Fotóit a nemzetközi nőnaphoz kapcsolódóan az EP interaktív látogatóközpontjában, a Parlamentáriumban, valamint a tagállamok tájékoztatási irodáiban lehet megtekinteni június 1-ig.

Carousel

Marie Dorigny képeivel Párizs, Brüsszel és Barcelona utcáin is találkozhatnak a járókelők. A szabadúszó fotósokból álló #Dysturb segítségével európai fotóriporterek 11 képe látható a három városban március 2-ától. A fotók a menekült és menedékkérő nők helyzetét ábrázolják és brüsszeli, párizsi és barcelonai épületek homlokzatán illetve közterületein láthatóak.


A #Dysturb célja, hogy új és kreatív formában mutassa be a fotóriporterek munkáját, valamint mindenki számára hozzáférhetővé és láthatóvá tegyék a képeket és ezzel mintegy közös teret biztosítsanak a témájuk megvitatásához.


Nemzetközi nőnap Budapesten


Az EP budapesti tájékoztatási irodája a nemzetközi nőnap alkalmából március 8-án 19 órától filmvetítést és ehhez kapcsolódó beszélgetést szervez az Európa Pontban. A vendég Balanyi Bibiána, a Mensa International elnöke, akivel többek között arról is beszélgetnek, hogyan tud ma egy nő Magyarországon érvényesülni, mi kell a sikerhez és miért alacsony még mindig a nők száma vezető pozíciókban.


A beszélgetés után a Csajkor (Bande de filles) című francia filmet vetítik, amely az Európai Parlament Lux-díjának három döntőse között volt 2014-ben. A Csajkor egy afrikai bevándorló család lányáról szól, aki úgy dönt, nem hagyja, hogy az élet tovább játsszon vele, és kezébe veszi a sorsát.

További információ