„Stipri ir vieninga Europa yra labai svarbi stiprioms ir veiksmingoms Jungtinėms Tautoms“, – pažymėjo Jungtinių Tautų generalinis sekretorius António Guterres trečiadienį kalbėdamas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre.        

António Guterres: „Stipri ir vieninga ES yra svarbi stiprioms JT“ 
ES klausimai 
 

„Stipri ir vieninga Europa yra labai svarbi stiprioms ir veiksmingoms Jungtinėms Tautoms“, – pažymėjo Jungtinių Tautų generalinis sekretorius António Guterres trečiadienį kalbėdamas Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre. Jis taip pat kalbėjo apie karinių konfliktų, žmogaus teisių pažeidimų, klimato kaitos ir globalizacijos iššūkių sprendimų svarbą bei kvietė ES ir JT veikti drauge.

EP nariai atkreipė dėmesį į homoseksualių asmenų teisių pažeidimus Čečėnijoje        

Tarptautinė diena kovai su homofobija: EP nariai aptaria padėtį Čečėnijoje  
Visuomenė 
 

Kasmet Gegužės 17 d. minima Tarptautinė diena prieš homofobiją ir transfobiją, kuria siekiama atkreipti dėmesį į su diskriminacija dėl lytinės orientacijos susijusias problemas. Antradienį plenarinėje sesijoje EP nariai aptaria nepriklausomos Rusijos žiniasklaidos ir žmogaus teisių gynimo organizacijų pranešimus apie galimus homoseksualių asmenų teisių pažeidimus Čečėnijoje. Dėl rezoliucijos šiuo klausimu bus balsuojama gegužės 18 d.

EP nariai aptarė pabėgėlių perkėlimo iš Italijos ir Graikijos į kitas valstybes nares pažangą © UNHCR/Achilleas Zavallis        

ES pabėgėlių krizė: „Perkėlimas yra mūsų bendra moralinė ir politinė pareiga“ 
Visuomenė 
 

Migracija ir pabėgėlių krizės sprendimas – tarp svarbiausių ES prioritetų. Antradienį EP nariai aptarė pabėgėlių perkėlimo iš Italijos ir Graikijos į kitas valstybes nares pažangą, ragindami ES šalis neatidėlioti 2015 m. rugsėjo mėn. prisiimtų įsipareigojimų perkelti 160 tūkst. pabėgėlių. Gegužės 18 d. EP nariai balsuos dėl rezoliucijos, kuria įvertins pasiektą pažangą.

Faktai ir skaičiai apie maisto atliekas ES šalyse        

Maisto švaistymas: skaičiai, faktai ir Parlamento siūlymai, kaip jį sumažinti 
Visuomenė 
 

Kasmet maisto atliekos Europos Sąjungoje sudaro 88 mln. tonų arba 173 kg vienam gyventojui. Gegužės 16 dieną europarlamentarai pritarė siūlymams, kaip iki 2030 m. jas sumažinti perpus. Siekiama pašalinti egzistuojančias kliūtis maisto dovanojimui bei geriau paaiškinti vartotojams žymų „geriausias iki ...“ ir „suvartoti iki ...“ skirtumus. Daugiau apie maisto atliekas ES šalyse sužinokite pasitelkę infografiką viršuje.

Turite klausimų apie #Brexit? Atsakymai į juos pateiktoje dosjė → https://t.co/UbglPuEqi1 https://t.co/llh90xskna

Taip pat žr.: 

Kaip ES siekia išnaudoti globalizaciją savo naudai © AP Images / ES–EP        

Europos Sąjungos ateitis: kaip išnaudoti globalizaciją savo labui 
ES klausimai 
 

Globalizacija sukuria didelį potencialą gerovės ir darbo vietų kūrimui, tačiau ji taip pat gali turėti neigiamą poveikį. Gegužės 16 d. europarlamentarai aptars Europos Komisijos pateiktą svarstymų dokumentą apie tai, koks turėtų būti ES atsakas į globalizacijos keliamus iššūkius ateityje. Siūlome pažvelgti, ką šioje srityje nuveikė Europos Parlamentas.

Infografikas: kuriose šalyse gyvena daugiausiai JK piliečių?        

„Brexit“: kaip užtikrinti Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES piliečių teises? 
ES klausimai 
 

JK išstojimas iš ES paveiks milijonus šioje šalyje gyvenančių ir dirbančių kitų ES šalių piliečių. Gegužės 11 dieną bendrame Piliečių laisvių, Peticijų ir Užimtumo komitetų posėdyje bus aptarta Jungtinėje Karalystėje gyvenančių ES šalių piliečių ir kitose ES šalyse gyvenančių JK piliečių situacija po Jungtinės Karalystės pasitraukimo iš Sąjungos. Stebėkite debatus tiesiogiai internetu nuo 16 val. Lietuvos laiku.

Francesco Fresi: prisiminimai apie Romą        

Europos diena: istorijos pamokos 
ES klausimai 
 

Kasmet Gegužės 9 d. Europos Parlamentas mini Europos vienijimosi pradžią – Europos dieną. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija, kuri padėjo pamatus dabartinei Europos Sąjungai. 1958 m. ši vieningos Europos idėja įgavo pavidalą, kuomet buvo pasirašytos Romos sutartys. Europos dienos proga vienas iš paskutinių gyvų jų pasirašymo liudininkų, buvęs ES pareigūnas Francesco Fresi, pasidalino su mumis savo mintimis apie šią neeilinę Europos kelionę.

 Gegužės 8–12 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje        

EP šią savaitę: ES piliečiai JK, kova su mokesčių vengimu, pasiruošimas sesijai 
ES klausimai 
 

Gegužės 8–12 d. EP nariai posėdžiauja komitetuose Briuselyje. Piliečių laisvių, Peticijų ir Užimtumo komitetų nariai aptars ES piliečių Jungtinėje Karalystėje padėtį. „Panamos dokumentų“ tyrimo komiteto nariai išklausys trijų mokesčių jurisdikcijų atstovus. Savo ruožtu politinės grupės aptars pasirengimą kitą savaitę vyksiančiai plenarinei sesijai Strasbūre.

Infografikas apie dalijimosi ekonomiką        

Infografikas: ar žmonės naudojasi dalijimosi ekonomikos platformomis? 
Ekonomika 
 

Ar esate girdėję apie „Uber“, „BlaBlaCar“, „Deliveroo“, „Airbnb“? Tai bendradarbiavimu grindžiamų verslo modelių platformos, kurių sandorių vertė vien Europoje 2015 m. pasiekė 28 mlrd. eurų. Gegužės 3 d. Vidaus rinkos komitetas patvirtino pranešimą apie dalijimosi ekonomiką, kuriame įvertino bendradarbiavimu grindžiamų verslo modelių galimybes ir keliamus klausimus, pavyzdžiui, mokesčių, darbuotojų teisių ir vartotojų apsaugos srityse.

„Užgniaužus spaudos laisvę, nelieka ir demokratijos.“        

EP narys Jaromír Štětina: „Spaudos laisvė yra esminė demokratijos sąlyga“ 
Pasaulis 
 

„Užgniaužus spaudos laisvę, nelieka ir demokratijos. Mums jau teko tai patirti“, –pabrėžė Europos Parlamento narys ir buvęs žurnalistas Jaromír Štětina (Europos liaudies partija, Čekija). Jo žurnalistinė karjera nutrūko numalšinus „Prahos pavasarį“. Pasaulinės spaudos laisvės dienos proga J. Štětina sutiko pasidalinti savo istorija – žiūrėkite „EuroparlTV“ reportažą viršuje.

 Klaidinančių naujienų atpažinimo gidas        

Pasaulinė spaudos laisvės diena 2017: kaip atpažinti klaidinančias naujienas? 
Visuomenė 
 

Kasmet gegužės 3 d. minėdamas Pasaulinę spaudos laisvės dieną Europos Parlamentas atkreipia dėmesį į pagrindinius žiniasklaidos laisvės principus. Šia proga ketvirtadienį Žmogaus teisių pakomitetyje bus rengiama diskusija, kurioje, be kita ko, bus diskutuojama apie netikrų naujienų grėsmę. Atsirinkti teisingą informaciją tampa vis sudėtingiau, tad jūsų dėmesiui pateikiame trumpą gidą, kuris padės lengviau atpažinti netikras naujienas internetinėje erdvėje.

Registruokitės ir gaukite atnaujintą informaciją jus dominančiomis temomis