EP balsuos dėl naujų ES kovos su terorizmu taisyklių  

Radikalizuoti bei į Siriją, Iraką ar kitas konfliktų zonas kovoti vykstantys asmenys kelia vis didesnę grėsmę saugumui. Kartu daugėja ir „vienišų vilkų“, kurie nepriklauso jokioms grupuotėms ir vieni planuoja bei vykdo teroro išpuolius. Ketvirtadienį EP nariai balsuos dėl naujų ES kovos su terorizmu taisyklių, kurios kriminalizuotų parengiamąsias ir pagalbines veiklas, susijusias su terorizmu.

Baudžiamoji atsakomybė būtų taikoma už verbavimą prisijungti prie teroristinių grupių, keliones terorizmo tikslais, teroristų rengimą ir dalyvavimą jame, viešą terorizmo propagavimą, šlovinimą, pateisinimą ir jo finansavimą. Kartu taisyklėse numatyta ES valstybių pareiga užtikrinti terorizmo aukų apsaugą bei prievolė po išpuolio nedelsiant suteikti pagalbą tiek aukoms, tiek jų šeimos nariams.


Taisyklės jau suderintos su ES Taryba. Europos Parlamento derybininkams pavyko įpareigoti ES valstybės keistis informacija apie baudžiamąjį teroristine veikla įtariamų asmenų persekiojimą, jei įtariama, kad gali būti vykdomi kiti išpuoliai, ar minėta informacija gali padėti atliekamiems tyrimams.Debatai: 2017-02-15

Balsavimas: 2017-02-16

Procedūra: pritarimo

Spaudos konferencija: 2017-02-15, 16.30 val.

Diskutuokite „Twitter'yje“ pasitelkę raktažodį #counterterrorism