Europarlamentarai spręs dėl ES ir Singapūro prekybos susitarimo 

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) balsuos dėl ES ir Singapūro laisvosios prekybos ir investicijų apsaugos susitarimų.

Laisvosios prekybos susitarimas, tapsiantis pavyzdžiu būsimiems ES ir Pietryčių Azijos valstybių prekybos susitarimams, per penkerius metus turėtų panaikinti visus abiejų pusių muitus. Tai leis laisvai prekiauti paslaugomis, apsaugoti unikalius Europos produktus ir atverti Singapūro viešųjų pirkimų rinką ES bendrovėms. Susitarimas taip pat numato stiprinti darbuotojų teises ir aplinkosaugą.

Parlamentas taip pat balsuos dėl investicijų apsaugos susitarimo su Singapūru, kuriame numatyta paskirti nepriklausomus teisėjus investuotojų ir valstybių ginčams spręsti. Tą pačią dieną EP nariai nutars dėl partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo, numatančio tarpusavio santykius ne tik prekybos srityje.

Singapūras yra didžiausia ES partnerė regione. Santykiai su šia šalimi apima beveik trečdalį ES ir Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) prekybos prekėmis bei paslaugomis apyvartos ir beveik du trečdalius investicijų tarp šių regionų. Daugiau nei 10 tūkst. Europos įmonių turi regioninius biurus Singapūre.


Debatai: 2019-02-12

Balsavimas: 2019-02-13

Procedūra: pritarimo

Spaudos konferencija: 2019-02-13, 14 val. 30 min.