Europarlamentarai nesutinka mažinti lėšų regionams 

Europos Parlamentas (EP) balsuos dėl 2021–2027 m. ES finansavimo taisyklių. Europarlamentarai nesutinka mažinti regionams skirtų lėšų.

Trečiadienio rytą europarlamentarai aptars, o po pietų balsuos dėl taisyklių, kuriose numatyta remti inovacijas, skaitmenizaciją, perėjimą prie kitų energijos išteklių, taip pat švietimą ir sveikatos priežiūrą visose Europos vietose. Šios taisyklės supaprastintų procedūras, o tai padėtų remti vietos projektus, taip pat paskatintų daugiau smulkiųjų verslininkų kreiptis dėl finansavimo.


Regioninės plėtros komiteto nariai siekia, jog 2021–2027 m. laikotarpiu nemažėtų ES biudžeto finansavimas. Jie siekia numatyti 378,1 mlrd. eurų 2018 m. kainomis (tai 14 proc. daugiau nei 330,6 mlrd. eurų, numatytų Europos Komisijos pasiūlyme). Mažiau išsivysčiusiems regionams turėtų būti ir toliau teikiama didelė ES parama, padengianti net iki 85 proc. bendro finansavimo, o atokiausi regionai turėtų gauti papildomų lėšų. Be to, europarlamentarai siekia padidinti išteklius tarpvalstybiniams projektams.

Siekiant gerinti fondų tarpusavio sąveiką, Bendrųjų nuostatų reglamento taisyklės bus taikomos ne tik Europos regioninės plėtros, Sanglaudos bei Europos socialiniam (EFS+) fondams, bet ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui. Bendrosios nuostatos numato Prieglobščio ir migracijos, Vidaus saugumo fondų, Sienų valdymo ir vizų priemonės finansines taisykles. EP Regioninės plėtros komitetas taip pat siekia įtraukti į šį sąrašą Europos žemės ūkio fondą kaimo plėtrai. Fondai sudaro apie trečdalį viso ES biudžeto.


Debatai: 2019-02-13

Balsavimas: 2019-02-13

Procedūra: bendro sprendimo (pirmasis svarstymas, siekiama mandato deryboms su ES Taryba

Spaudos konferencija: 2019-02-13, 15 val.