EP ragina rimtai įvertinti kanapių naudojimą medicinoje 

Trečiadienį Europos Parlamento (EP) nariai aptars būdus, kaip spręsti su medicininėmis kanapėmis susijusių mokslinių tyrimų spragas, ir balsuos dėl rezoliucijos.

Europarlamentarai užduos klausimų Europos Komisijai, kaip ES galėtų paremti kokybiškus kanapių pagrindu pagamintų vaistų tyrimus ir nustatyti medicininių kanapių standartus, kurie reikalingi užtikrinti vartotojų saugumą.

Rezoliucijoje pabrėžiama, kad Europos Komisija ir valstybių institucijos turi aiškiai atskirti medicininį ir kitokius kanapių vartojimo būdus. EP nariai ragina Komisiją ir ES valstybes panaikinti esamas reglamentavimo kliūtis, kurios apsunkina mokslinius tyrimus. Jie taip pat skatina suteikti tinkamą finansavimą šios srities mokslinei veiklai ir plėsti informacijos sklaidą tarp medicinos specialistų.

EP nariai mano, kad yra daug įrodymų, jog kanapės ir kanabinoidai turi terapinį poveikį gydyti suaugusiųjų lėtiniam skausmui, mažinti chemoterapijos sukeltam pykinimui ir vėmimui, ir pagerinti raumenų spazminius simptomus sergantiems išsėtine skleroze.

Nors Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) oficialiai rekomendavo, kad kanapių junginys kanabidolis (CBD) nebūtų laikomas kontroliuojama medžiaga, ES valstybės vis tiek taiko labai skirtingus teisės aktus dėl medicininių kanapių vartojimo.

Debatai: 2019-02-12

Balsavimas: 2019-02-13

Procedūra: klausimas žodžiu Europos Komisijai ir rezoliucija