Elektroninės cigaretės: europarlamentarai siūlo ne drausti, bet reguliuoti

Populiarėjančios elektroninės cigaretės neretai pristatomos kaip sveikesnė alternatyva tradiciniams rūkalams ir vienas iš sprendimų tiems, kurie nori mesti rūkyti, tačiau negali įveikti priklausomybės nuo nikotino. Bet ar jos saugios? Jei taip, kaip jas reguliuoti: prilyginti medikamentams ar traktuoti kaip tradicinius tabako gaminius? Šiuos klausimus gegužės 7 dieną aptarė europarlamentarai ir ekspertai.

Elektroninių cigarečių drausti nesiūloma, tačiau kol kas nesutariama dėl jų reguliavimo būdo

„Mūsų kaip europarlamentarų uždavinys yra sukurti tinkamą šių produktų reguliavimo režimą, o ne drausti juos“, – pažymėjo EP nuomonę dėl ES Tabako produktų direktyvos pakeitimų rengianti Linda McAvan (Socialistai ir demokratai, Jungtinė Karalystė).


„Elektroninės cigaretės, ypač tos, kurios netinkamai pagamintos, yra pavojingos“, – kalbėjo Peter Liese (Europos liaudies partija, Vokietija).


Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atstovas Roberto Bertolini pabrėžė, kad kol kas tyrimais nėra įrodyta, jog tokios cigaretės nesukels neigiamų ilgalaikių pasekmių.


Savo ruožtu Ženevos universiteto medicinos mokslų daktaras Jean–Francois Etter teigė, jog „elektroninės cigaretės žymiai saugesnės už tradicines ir yra duomenų, jog jos gali padėti mesti rūkyti“.


Europos Komisija ir PSO siūlo šias cigaretes reguliuoti kaip medikamentus. Tuo tarpu tabako pramonės atstovai linkę jas prilyginti tradiciniams tabako gaminiams.