Stiprinama vartotojų, perkančių skaitmeninį turinį, apsauga 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Naujos taisyklės suteiks daugiau teisių vartotojams, perkantiems skaitmeninį turinį, pavyzdžiui, žaidimus, programėles, muzikos ir vaizdo įrašus.

Kai kuriose ES šalyse vartotojai, perkantys skaitmeninį turinį (žaidimus, programėles, muzikos ir vaizdo įrašus) ar besinaudojantys, pavyzdžiui, debesijos paslaugomis, nėra tikri dėl savo teisių, jei įsigyta prekė ar paslauga nekokybiška.

Pagal naujas ES taisykles, kurioms Europos Parlamentas pritarė 2019 m. kovo 26 d., o ES Taryba – balandžio 15 d., tokių prekių ir paslaugų pirkėjai galės reikalauti, kad jos atitiktų žadamas charakteristikas. Broko atveju, jei pardavėjas problemos nepašalintų per protingą terminą, vartotojas galėtų reikalauti sumažinti kainą arba per 14 dienų grąžinti pinigus. Savo ruožtu tiekėjo atsakomybės terminas (įstatyminė garantija) neatitikties atvejais negalėtų būti trumpesnis nei dveji metai.

Jei brokas išryškėja per vienerius metus, bus laikoma, kad prekė buvo nekokybiška jau perkant ją, nebent pardavėjas įrodytų priešingai. Tuo tarpu praėjus šiam terminui pareiga įrodyti, kad prekė nekokybiška, tenka pirkėjui. Šiuo metu šis terminas trumpesnis – 6 mėnesiai.

Be to, vartotojui įsigijus skaitmeninio turinio prenumeratą tam tikram laikotarpiui, tiekėjas turės teisę pakeisti šį turinį tik tuomet, jei tai numatyta prenumeratos pirkimo sutartyje, o vartotojas apie tai turės būti informuotas per protingą laiką iki pakeitimo. Tokiu atveju vartotojas taip pat galės nutraukti sutartį informuodamas tiekėją bent prieš 30 dienų.

Naująsias taisykles valstybės narės turės perkelti į savo nacionalinę teisę per dvejus metus.