Dalytis šiuo puslapiu: 

Liepos 2–5 d. europarlamentarai posėdžiaus Strasbūre 

Liepos 2–5 d. europarlamentarai renkasi į plenarinę sesiją Strasbūre, kur aptars ES viršūnių susitikimo rezultatus ir balsuos, ar pritarti prekybos sutarčiai dėl kovos su klastojimu (ACTA). Jie taip pat įvertins Danijos pirmininkavimą ES Tarybai ir diskutuos apie Kipro prioritetus. Be to, EP nariai balsuos dėl ES patento ir automatinės pagalbos iškvietimo sistemos „eCall“.

ES viršūnių susitikimo rezultatai

Europarlamentarai antradienį kartu su H. Van Rompuy ir Komisijos pirmininku J.M. Barroso aptars birželio 28–29 d. vykusį Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimą, kuriame diskutuota apie glaudesnės ekonominės ir pinigų sąjungos sukūrimą ir ilgalaikį ES biudžetą.


Pirmininkavimas ES Tarybai

Liepos 1–ąją Kipras perėmė pirmininkavimą ES Tarybai iš Danijos, kurios nuveiktus darbus EP nariai kartu su šios šalies premjere Helle Thorning–Scmidt aptars antradienį. Savo ruožtu Kipro prezidentas Demetris Christofias trečiadienį pristatys savo šalies prioritetus.


ACTA

EP nariai trečiadienį baluos, ar pritarti prieštaringai vertinamai prekybos sutarčiai dėl kovos su klastojimu (ACTA). Jei Parlamentas tars „ne“, ACTA negalės įsigalioti ES teritorijoje. Penki EP komitetai anksčiau rekomendavo neratifikuoti šios sutarties.


ES patentas

Parlamentas trečiadienį balsuos dėl bendro ES patento sukūrimo. Derybose su Taryba EP nariai pasiekė, kad naujoji Europos patentų sistema labiau atsižvelgtų į smulkių įmonių poreikius.


2013 m. biudžetas

Trečiadienį europarlamentarai taip pat balsuos dėl rezoliucijos, kurioje išdėstys savo požiūrį į kitų metų ES biudžetą, dėl kurio derybos su Taryba prasidės liepos 9–ąją. Siekiama, kad jis būtų labiau orientuotas į ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą.


Sienų kontrolė

Europarlamentarai trečiadienį kartu su Tarybos ir Komisijos atstovais diskutuos dėl vidaus sienų kontrolės Šengeno erdvėje atnaujinimo.


„eCall“

Rezoliucijos, dėl kurios EP nariai balsuos antradienį, projekte siūloma, kad visi nauji automobiliai nuo 2015 m. turėtų automatinę pagalbos iškvietimo sistemą „eCall“. Įvykus imtai avarijai ji automatiškai surinktų Europos bendrąjį pagalbos telefono numerį 112 ir perduotų pagalbos tarnyboms informaciją apie transporto priemonės buvimo vietą.


Sirija, Egiptas, Gruzija

Trečiadienį europarlamentarų akiratyje – padėtis Sirijoje, naujojo prezidento išrinkimas Egipte. EP nariai taip pat aptars priešrinkiminę padėtį Gruzijoje.