Dalytis šiuo puslapiu: 

Vasario 3–6 d. vykusioje sesijoje EP nariai balsavo už lėktuvų keleivių teisių reglamento pakeitimus, patvirtino kovos su piktnaudžiavimu rinka taisykles ir nusprendė palengvinti sezoninių darbuotojų darbo ir gyvenimo sąlygas. Jie taip pat paragino taikyti sankcijas Ukrainos pareigūnams, atsakingiems už protestuotojų žūtis ir patvirtino savo poziciją derybose su ES Taryba dėl probleminių bankų pertvarkymo. Be to, iškilmingame EP posėdyje kalbą pasakė Italijos prezidentas G. Napolitano.

Krizę Ukrainoje padėtų išspręsti laikinosios vyriausybės sudarymas ir išankstiniai rinkimai. Tai sakoma Europos Parlamento vasario 6 dieną priimtoje rezoliucijoje. Kartu raginama taikyti sankcijas Ukrainos pareigūnams, atsakingiems už protestuotojų žūtis – neįsileisti jų į ES ir įšaldyti jų turtą.


Tą pačią dieną priimtoje kitoje rezoliucijoje EP pasmerkė Rusijos spaudimą Rytų partnerystės šalims ir paragino Rusiją laikytis tarptautinių įsipareigojimų.


Vasario 4 dieną Europos Parlamentas balsavo už lėktuvų keleivių teisių reglamento pakeitimus, kuriais siekiama sustiprinti šias teises, taip pat suteikti daugiau aiškumo keleiviams ir skrydžių bendrovėms.


EP nariai vasario 6 dieną pritarė tam, kad sunkumų turintys bankai pirmiausia būtų pertvarkomi paties bankų sektoriaus sukauptomis lėšomis, o ne mokesčių mokėtojų pinigais.


EP vasario 5 dieną pritarė taisyklėms, kurios palengvins sezoninių darbuotojų iš trečiųjų šalių darbo ir gyvenimo sąlygas. Jie galės pasinaudoti teise į tinkamą apgyvendinimą, taip pat teise pratęsti savo buvimą šalyje ir keisti darbdavį.


Vasario 4 dieną europarlamentarai patvirtino kovos su piktnaudžiavimu rinka taisykles, kurios numato, kad sunkiausi rinkos manipuliavimo nusikaltimai (pavyzdžiui, manipuliavimas LIBOR palūkanų normomis) turėtų būti baudžiami bent ketverių metų laisvės atėmimo bausme.


Tą pačią dieną EP patvirtino naujas muzikos kūrinių autorių teisių taisykles, kurios leis internete muzikos kūrinius pardavinėjančioms įmonėms lengviau gauti licenciją naudoti ar tiekti šiuos kūrinius iškart keliose ES valstybėse.


Dažnai gyventojai ir įmonės užsienyje patiria biurokratinių sunkumų, nes prireikia legalizuoti daugelį dokumentų. EP nariai vasario 4 dieną pirmuoju svarstymu balsavo už tai, kad dokumentų pripažinimas ES šalyse būtų paprastesnis.


Vasario 4 dieną kalbėdamas Europos Parlamente Strasbūre Italijos prezidentas Giorgio Napolitano ragino kovoti prieš nacionalinį egoizmą ir stiprinti Europos integraciją.


Atsižvelgdamos į tebesitęsiančią lesbiečių, gėjų, biseksualių, translyčių ir interseksualių (LGBTI) asmenų diskriminaciją, Europos Sąjunga ir jos šalys turi kuo skubiau parengti veiksmų planą šių asmenų teisėms apsaugoti. Tai sakoma vasario 4 dieną antradienį priimtoje Europos Parlamento rezoliucijoje.