LUX kino dienos 2014: geriausi Europos filmai šalia jūsų 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Europos kino mėgėjau kviečiami į „LUX kino dienas“, per kurias bus rodomi trys filmai, kurie šiemet varžosi dėl LUX kino apdovanojimo. Spalio–gruodžio mėn. 28 ES šalyse, įskaitant Lietuvą, vyks 165 nemokami filmų seansai. Jų vietas rasite žemėlapyje.

Į šių metų LUX kino apdovanojimą pretenduoja trys filmai iš Slovėnijos („Klasės priešas“), Prancūzijos („Bande de filles“) ir Lenkijos („Ida“).


Šią savaitę juos bus galima nemokamai pamatyti Liuksemburge ir Airijoje, vėliau jie bus rodomi Kroatijoje ir Graikijoje bei kitose ES šalyse.

Lietuvos kino mėgėjai į LUX kino apdovanojimą pretenduojančius filmus galės pamatyti gruodį Vilniuje kino teatre „Pasaka“, Kauno kino teatre „Forum Cinemas“ ir Klaipėdos „Kultūros fabrike“.

Dėl LUX kino apdovanojimo varžosi 3 filmai 

EP kino apdovanojimas kasmet skiriamas filmui, iliustruojančiam europines vertybes ir atskleidžiančiam Europos kultūrų įvairovę.


Šių metų nugalėtojas bus paskelbtas ir apdovanotas gruodį.


Kaip ir praeitais metais, už labiausiai patikusį filmą galite balsuoti ir Jūs – LUX kino apdovanojimo tinklalapyje, o vienam iš balsavusiųjų atiteks kelionė į kitų metų Karlovy Varų kino festivalį.