ES padėtis: laikas įvertinti, kas padaryta 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Rugsėjo 12 dieną, trečiadienį, 10 val. Lietuvos laiku EK vadovas J.–C. Junckeris EP sesijoje Strasbūre sakys metinę kalbą apie ES padėtį ir diskutuos apie tai su europarlamentarais.

Metinis Europos Komisijos pirmininko pranešimas apie ES padėtį (angl. SOTEU) ir debatai šia tema – tai galimybė europarlamentarams įvertinti nuveiktus EK darbus ir ateities planus bei aptarti pagrindinius iššūkius, su kuriais susiduria ES, įskaitant migracijos valdymą, „Brexit“ derybas, saugumą ir glaudesnės ekonominės sąjungos perspektyvas.

Debatus, kurie prasidės trečiadienį 10 val. Lietuvos laiku, bus galima tiesiogiai stebėti internetu. Iš pradžių pasisakys EK pirmininkas, paskui kalbės politinių grupių lyderiai ir kiti EP nariai.

Tai paskutiniai tokio pobūdžio debatai prieš kitąmet gegužės mėn. vyksiančius Europos Parlamento rinkimus.

Debatų stebėjimo galimybės

J.–C. Junckerio pasisakymą ir debatus galėsite tiesiogiai stebėti EP interneto svetainėje,Europe by Satellite“ kanalu bei EP „Facebook“ paskyroje.

Europarlamentarų reakciją į EK vadovo kalbą ir debatus rasite EP „Newshub’e“, o šios temos raktažodis „Twitter‘yje“ – #SOTEU.

Specialiai šiam įvykiui sukurtame EP Vaizdo ir garso tarnybos tinklalapyje rasite archyvinės vaizdo medžiagos apie ankstesnius debatus bei realiu laiku atnaujinamą vaizdo medžiagą iš Strasbūro (maždaug 10 minučių blokais), tinkamą išsaugoti savo kompiuteryje, taip pat transliuoti per televiziją ir radiją.

Be to, žurnalistai gali susisiekti su EP Spaudos tarnybos darbuotojais ir sekti politinių frakcijų lyderių kalbas šios tarnybos „Twitter“ paskyroje.

Parlamento vaidmuo

Debatai apie ES padėtį Europos Parlamente rengiami kasmet per rugsėjo mėn. vykstančią plenarinę sesiją Strasbūre, siekiant užtikrinti skaidrumą ir atskaitingumą.

Europos Parlamentas kaip vienintelė tiesiogiai renkama ES institucija atstovauja piliečiams ES lygmeniu. 2014 m. EP rinkimuose rinkėjų balsas pirmąkart turėjo įtakos Europos Komisijos vadovo išrinkimui.

Mažiau nei po metų milijonai europiečių vėl rinks Europos Parlamentą, o jų balsas turės įtakos tam, kas vadovaus Europos Komisijai.

Jūs taip pa galite prisidėti prie informacijos apie kitąmet vyksiančius Europos Parlamento rinkimus sklaidos dalyvaudami kampanijoje „Šį kartą balsuosiu“.