Žvilgsnis į EP darbotvarkę 2019-ųjų pirmąjį pusmetį 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

„Brexit“, prieglobsčio taisyklių reforma, automobilių taršos ribojimas, trąšos, pesticidai, vienkartiniai plastikai. Tai tik keletas EP darbotvarkės klausimų 2019-ųjų pirmąjį pusmetį.

Europos Parlamento rūmai Strasbūre 

Svarbiausias 2019-ųjų pirmojo pusmečio įvykis, žinoma, bus rinkimai į Europos Parlamentą, kurie vyks gegužės 23—26 d. Jų metu penkerių metų kadencijai bus renkami 705 EP nariai. Tačiau iki tol kadenciją baigiančių europarlamentarų laukia įtempta darbotvarkė siekiant užbaigti pradėtus darbus.

2019 m. pradžioje europarlamentarai turėtų balsuoti dėl ES susitarimo su Jungtine Karalyste dėl pastarosios išstojimo iš bendrijos sąlygų („Brexit“).

Jie taip pat tęs diskusijas apie ES ateitį su šalių narių lyderiais, tarp kurių – Ispanijos, Suomijos ir Italijos premjerai.

Kadenciją baigiantis Parlamentas taip pat tikisi pradėti derybas su ES valstybių vyriausybėmis dėl 2021–2027 m. ilgalaikio ES biudžeto. Tačiau šiuo klausimu tarp vyriausybių kol kas nėra sutarimo.

Sausį vyksiančioje plenarinėje sesijoje bus švenčiamas dvidešimtasis vieningos valiutos euro gimtadienis. EP nariai taip pat balsuos dėl rekomendacijų, kaip tobulinti leidimų naudoti pesticidus suteikimą.

Bus tęsiamos derybos su ES valstybėmis dėl autorių teisių reformos, sunkvežimių taršos ribojimo, Europos sienų ir pakrančių apsaugos tarnybos.

EP taip pat balsuos dėl dėl vienkartinių plastikų ir automobilių taršos ribojimo, elektros rinkos reformos, profesinio ir asmeninimo gyvenimo derinimo, taip pat dėl griežtesnio leistino kadmio kiekio fosforo trąšose.