Pagrindinių kandidatų į Europos Komisijos pirmininkus debatai: Margrethe Vestager 

 
 

Dalytis šiuo puslapiu: 

Gegužės 15 d. Europos Parlamente vyks pagrindinių kandidatų į Europos Komisijos pirmininkus debatai. Juose dalyvaus 6 Europos politinių partijų atstovai. Jūsų dėmesiui – Margrethe Vestager.

Vardas, pavardė: Margrethe Vestager

Europos politinė partija: Liberalų ir demokratų aljansas už Europą (ALDE)

Pilietybės valstybė: Danija

Amžius: 51 m.

Karjera: nuo 2014 m. – už konkurenciją atsakinga eurokomisarė, 2011–2014 m. – Danijos Ekonomikos ir vidaus reikalų ministrė, 1998–2001 m. – Švietimo ministrė, 1993 m. baigė ekonomikos studijas Kopenhagos Universitete

Spitzenkandidaten debatai

Prieš Europos Parlamento rinkimus juose dalyvausiančios Europos politinės partijos išrinko pagrindinius kandidatus užimti Europos Komisijos pirmininko postą.

Atsižvelgdami į EP rinkimų rezultatus, ES šalių lyderiai siūlys Europos Parlamentui kandidatą į Europos Komisijos pirmininkus, kuris, kad būtų išrinktas, turės užsitikrinti daugiausiai vietų Parlamente laimėjusių politinių jėgų paramą.

Europos Parlamentas inicijavo pagrindinių kandidatų („Spitzenkandidaten“) procesą siekdamas, kad į Europos Komisijos pirmininkus būtų siūlomas vienas iš Europos politinių partijų išrinktų pagrindinių kandidatų, užsitikrinęs daugiausiai vietų EP rinkimuose laimėjusių politinių jėgų paramą. Tokiu būdu 2014 m. Europos Komisijos pirmininku buvo išrinktas Jeanas-Claude’as Junckeris (Europos liaudies partija). Savo ruožtu 2018 m. europarlamentarai pažymėjo, kad EP pasirengęs atmesti net kurį kandidatą į EK pirmininkus, kuris nėra nominuotas kaip pagrindinis kandidatas.

Gegužės 15 dieną 22 val. Lietuvos laiku Europos Parlamente Briuselyje vyks pagrindinių kandidatų debatai. Juose dalyvaus šešių Europos politinių partijų atstovai. Kai kurios partijos, išsirinkusios daugiau nei vieną pagrindinį kandidatą, pagal debatų, kuriuos organizuoja Europos transliuotojų sąjunga (EBU), taisykles turėjo deleguoti vieną jų.

Debatus ves trys vedėjai, o kandidatai pasisakys pagal eilę, kuri nustatyta burtų keliu.

Ketvirtoji įžanginį žodį tars Liberalų ir demokratų aljanso už Europą pasiūlyta Margrethe Vestager.

Liberalų ir demokratų aljansas už Europą (ALDE) Europos Parlamente yra suformavęs Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakciją.

ALDE iš viso išsirinko septynis pagrindinius kandidatus. Kiti kandidatai:

Nicola Beer (49 m.), Vokietijos Bundestago narė;

Emma Bonino (71 m.), Italijos Senato narė, buvusi ministrė, europarlamentarė ir eurokomisarė;

Violeta Bulc (55 m.), už transportą atsakinga eurokomisarė, buvusi Slovėnijos parlamento narė;

Katalin Cseh (30 m.), Vengrijos judėjimo „Momentum“ įkūrėja ir buvusi lyderė;

Luis Garicano (52 m.), ekonomistas iš Ispanijos, ALDE vicepirmininkas;

Guy Verhofstadt (66 m.), ALDE frakcijos pirmininkas, buvęs Belgijos premjeras.