Dalytis šiuo puslapiu: 

Straipsniai 

Smurtas prieš moteris vis dar gajus        

Europarlamentarai skiria daug dėmesio lyčių lygybei. Šių metų Tarptautinei moters dienai skirtų renginių Parlamente tema – smurtas prieš moteris. Jis laikomas viena iš svarbiausių lyčių nelygybės problemų.

Smurtas prieš moteris: skaičiai ir faktaiillustration        

Šiemet Tarptautinei moters dienai skirtų renginių Europos Parlamente tema – smurtas prieš moteris. Skaičiuojama, kad apie 40–50 proc. Europos Sąjungos šalyse gyvenančių moterų yra patyrusios smurtą arba priekabiavimą – darbe, šeimoje ir kitur. Pasitelkę infografiką, sužinokite daugiau.

Straipsniai 

2014 m. Tarptautinės moters dienos renginių tema – smurtas prieš moteris        

Apklausų duomenimis, kone kas ketvirta moteris Europos Sąjungoje yra patyrusi fizinę prievartą. Artėjant Tarptautinei moters dienai Europos Parlamente kitą savaitę bus diskutuojama apie smurtą prieš moteris, kuris laikomas viena iš svarbiausių lyčių nelygybės problemų.

EP nuomonės rengėjai Antonio López–Istúriz (dešinėje) ir Antonia Parvanova        

Europarlamentarai trečiadienį pritarė taisyklėms, kuriomis siekiama padidinti iš vienos ES valstybės į kitą persikeliančių šeiminio smurto, priekabiavimo ar persekiojimo aukų apsaugą. Jos užtikrins nusikaltimų aukoms taikomų apsaugos priemonių abipusį pripažinimą civilinėse bylose. Apie tai kalbėjomės su EP nuomonę šiuo klausimu parengusiais Antonio López–Istúriz White (Europos liaudies partija, Ispanija) ir Antonyia Parvanova (Liberalai ir demokratai, Bulgarija).

Ar būti moterimi lengviau?        

Šių metų Tarptautinės moters dienos akcentas – moterų atsakas į krizę. Finansinė ir ekonominė krizė paaštrino lyčių nelygybę darbo rinkoje. Moterys labiau nukentėjo prarasdamos darbus ar dirbdamos ne visą darbo dieną. Be to, ekonominis sunkmetis padidino moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumą ir sudavė smūgį pažangai siekiant didesnio moterų atstovavimo įmonių valdybose. Sužinokite daugiau apie lyčių nelygybę darbo rinkoje pasitelkę infografiką.