Dalytis šiuo puslapiu : 

Straipsniai 

Žiūrėkite „EuroparlTV“ reportažą ir sužinokite, kaip ES mažina savo priklausomybę nuo iškastinio kuro.        

Šiltnamio efektą skatinančių dujų išmetimo mažinimas, energijos vartojimo efektyvumo ir atsinaujinančiųjų energijos išteklių naudojimo skatinimas bei elektros energijos sektoriaus pertvarkymas – tarp svarbiausių energetikos prioritetų EP darbotvarkėje ateinančiais metais. Daugelyje sričių jau pasistūmėta į priekį ir vėjo jėgainė Asse miestelyje (Belgija) yra puikus perėjimo prie mažo anglies dioksido kiekio technologijų pavyzdys. Daugiau apie tai – „EuroparlTV“ reportaže.

ES prekybos taršos leidimais sistema taikoma daugiau nei 11 tūkst. jėgainių ir gamyklų, taip pat avialinijoms © BELGA_AGEFOTOSTOCK        

Europarlamentarai trečiadienį plenarinėje sesijoje balsuos dėl ES vykdomos prekybos apyvartiniais taršos leidimais pakeitimų, kurie, kaip tikimasi, padės subalansuoti jų pasiūlą ir paklausą ir taip sustiprins paskatas mažinti anglies dvideginio (CO2) išlakas. Dėl naujųjų taisyklių jau sutarta su ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių joms įsigalioti.

Energetinės priklausomybės rodiklis: kokią dalį savo suvartojamos energijos išteklių importuoja ES šalys?        

Europos Sąjunga importuoja daugiau nei pusę savo suvartojamos energijos, daugiausia iš Rusijos, ir ši priklausomybė daro ją pažeidžiamą. Europos Komisijos pasiūlytas energetikos sąjungos sukūrimo planas gali padėti ją sumažinti. Pasitelkę žemėlapį sužinokite, kokios ES šalys labiausiai priklausomos nuo energijos išteklių importo.

Siūloma, kad dabar egzistuojančią energijos vartojimo efektyvumo skalių įvairovę pakeistų bendra A–G skalė        

Vienas iš būdų mažinti energijos sąskaitas bei emisijas yra efektyvesnis energijos vartojimas. Daugelis buitinių prietaisų, pavyzdžiui, televizoriai ir dulkių siurbliai, ženklinami specialiomis etiketėmis, kurios padeda vartotojams įvertinti jų energetinį efektyvumą. EP nariai birželio 14 d. balsavo dėl siūlymų, kuriais siekiama supaprastinti dabar egzistuojančią sistemą, kad ji būtų aiškesnė. Pasitelkę infografiką sužinokite, kaip matuojamas energijos suvartojimas ir kiek jis kainuoja.